Військовим в зоні АТО допомагатиме грантовий фонд для стартапів «Борщ Foundation»
840 views

Військовим в зоні АТО допомагатиме грантовий фонд для стартапів «Борщ Foundation»

Група українських підприємців на чолі з засновником KM Core Євгеном Уткіним запустила новий грантовий фонд для стартапів «Борщ Foundation». Фонд буде підтримувати проекти, які спеціалізуються на dual-use technology – технологіях подвійного призначення, тобто таких, які можуть використовуватись при створенні як озброєння і військової техніки, так і продукції цивільного призначення. Зокрема, головна увага сфокусується на таких областях розробок, як електроніка та мікроелектроніка, нанотехнології, нові матеріали та в цілому ІКТ.

Borshch-Foundation

Borshch-Foundation

Головою правління фонду стане Уткін, а виконавчим директором – відомий ізраїльський інвестор і підприємець Ілля Кенігштейн. Ідея створення фонду з’явилася, коли обидва підприємці обговорювали варіанти практичної підтримки українських військових та створення технологічного мосту на базі Мережевого кластера.

«Ми розуміємо, наскільки великий потенціал українських підприємців, волонтерів, які хочуть допомогти своїй країні. Саме для цієї мети ми і вирішили запустити «Борщ», – розповів Ілля Кенігштейн.

Фонд зареєстрований в українській юрисдикції, його донорами є як інституційні, так і фізичні особи.

Окрім підтримки українських військових у зоні АТО, метою створення фонду є також розвиток інновацій, які сприятимуть розвитку економіки України.

Розмір фонду поки не розголошується, але відомо, що стартапам буде пропонуватися від 50 000 грн до мільйона грн (в залежності від стану проекту і команди).

Крім грошей, стартапи зможуть розраховувати на робочі місця в київському офісі KM Core та в приміщеннях інших учасників СКВТ (Мережевого кластера високих технологій), допомогу у запуску прототипів, тощо.

Проекти, зацікавлені в участі, можуть зв’язуватися з директором фонду за адресою kenigshtein at gmail.com.

всі люблять борщ

всі люблять борщ

За перший рік роботи фонду планується видати близько 15-18 грантів. Будуть розглядатися як комерційні, так і некомерційні проекти (створені на основі волонтерських рухів, наприклад). Після того, як обрані команди отримають грант і пройдуть процес по створенню MVP, фонд буде розглядати можливість додаткових інвестицій в проект.

Умовою для комерційного проекту буде право переважної купівлі (або right of first refusal). Мова йде про те, що якщо стартапу згодом запропонують інвестиції за частку в проекті, перш, ніж погоджуватися, він повинен буде повідомити фонду. І якщо фонд запропонує аналогічні умови, його пропозиція буде пріоритетнішою.

За матеріалами видання AIN.UA

About the author

Admin


What are your thoughts?