Як автор бізнес-літератури заробляє на розсилці $ 1 млн. на рік
1,427 views

Як автор бізнес-літератури заробляє на розсилці $ 1 млн. на рік

Навесні 2015 року відомий письменник і підприємець Джеймс Алтачер з США запустив платну поштову розсилку, в якій ділиться з передплатниками свіжими ідеями, публікує інтерв’ю і дає корисні поради. За цей час розсилка перетворилася на повноцінний бізнес з прибутком, що перевищує $ 1 мільйон.

Вартість річної передплати на щомісячну поштову розсилку The Altucher Report становить $ 79, а кількість її одержувачів оцінюється в десятки тисяч. На момент її створення Алтачер був відомим публіцистом з насиченою подіями кар’єрою в бізнесі.

В цілому він створив або брав участь у створенні 20 компаній, але лише три з цих стартапів він вважає успішними. Високий попит на його книги, популярний блог і нетривіальний погляд на речі (він, наприклад, принципово не купує нерухомість і вважає непотрібним відправляти дітей в коледж) швидко забезпечили розсилці Альтушера успіх.

Після університету в 1989 році майбутній письменник вступив на роботу в ІТ-департамент кабельного каналу HBO. Там же він почав робити власну програму, для якої бродив по нічному Нью-Йорку і брав інтерв’ю в перехожих.

У 1996 році Альтушер, продовжуючи працювати на HBO, створив компанію Reset Inc., яка займалася веб-дизайном. Клієнтура у контори була різноманітна – від реперів Wu Tang Clan до платіжної системи American Express. Через кілька років бізнесмен звільнився з телебачення і продав компанію за $ 10 мільйонів. Всі гроші він вклав в інтернет-компанії, щоб через два роки втратити їх під час краху доткомів.

Такий поворот подій підштовхнув підприємця до переоцінки цінностей. «Книги були моїми антидепресантами. Вони дали мені зрозуміти, як відштовхнутися від дна, дали мені нові ідеї. Потім ці ідеї стали діями, а завдяки діям з’явилися нові люди, можливості і нове життя» – згадує автор.

Він влаштувався на роботу біржовим оглядачем, а незабаром і сам почав торгувати акціями в інтересах різних хедж-фондів. Всю цю діяльність він поєднував з постійним читанням книг про саморозвиток, психологію та інші суміжні речі.

Паралельно він писав і сам – на сьогоднішній день Алтачер опублікував 17 книг, а в 2011 році його праця «Я був сліпий, але тепер я бачу» досягала першої позиції в рейтингу Amazon серед книг, присвячених мотивації. Він регулярно публікується в Financial Times, The Wall Street Journal, Forbes, Yahoo Finance, TechCrunch і виступає в ефірі CNBC, Fox News, Bloomberg TV. За його словами, спочатку аудиторія обмежувалася людьми, які працюють на Уолл-стріт, але вже через рік занять публіцистикою його почали читати і широкі маси.

Для нарощування аудиторії він прагне перенаправляти трафік з однієї платформи на іншу. В інтерв’ю сайту Contently бізнесмен міркує, що кожна платформа має унікальні можливості, якими варто користуватися. Так, він публікує в Twitter і Facebook посилання на матеріали, які розміщені, наприклад, на Medium.com і LinkedIn. На останньому він, до речі, увійшов до п’ятірки найбільш впливових особистостей за підсумками 2015 року. «Я хочу більшого рівня залученості людей у ​​мій контент. Мені подобається писати, мені подобається контактувати з людьми», – говорить Алтачер.

 

Про себе він говорить: «Я кілька разів опинявся біля розбитого корита, кілька разів повертався і все починав заново. Я починав нові кар’єри, і люди, які знали мене тоді, не знають мене нинішнього. Іноді у мене змінювалися інтереси. Іноді я спалював всі мости, тому що мені відчайдушно потрібні були гроші. Бувало, що я просто ненавидів усіх, хто був пов’язаний з моєю теперішньою кар’єрою або вони ненавиділи мене».

За словами Алтачера, те ж саме він спостерігав на прикладі кількох сотень людей. Узагальнений досвід він і описує в своїх книгах. Таким чином, запущену ним поштову розсилку можна розглядати як додатковий спосіб монетизації власного імені.

«Сьогодні можна почати бізнес майже без грошей. Але бути підприємцем важко. Буде простіше, якщо спочатку знайти клієнта, і тільки потім – друкувати візитки», – пояснював Алтачер в інтерв’ю Forbes. Він упевнений, що єдиний спосіб примножити власний статок – це примноження статку інших людей.

«Кожен день записуйте десяток будь-яких ідей. Про бізнес, книги, про сюрпризи для чоловіка. Все що завгодно. Думка у тому, щоб розробити “м’язи”, які відповідають за появу ідей. Вони можуть і атрофуватися. Це займе 3-6 місяців. Після цього починайте показувати свої ідеї іншим людям», – радить бізнесмен. Саме цей метод лежить в основі його поштової розсилки.

Те, що починалося як «вправа для мізків», з часом перетворилося на прибутковий бізнес, майже не змінившись за формою і суттю. Згадуючи свій перший підприємницький досвід з Reset Inc., Алтачер вивів кілька загальних правил, яким слідував в подальшому.

Їх застосування в тому числі пояснює і успіх поштової розсилки. Він переконаний: «Ваші старі клієнти – це ваші найкращі нові клієнти. Пропонуйте їм більше нових послуг. Їм буде важко відмовитися». «Давайте клієнтам поради про ведення бізнесу. Підказуйте їм способи зростання. Шукайте людям роботу, подруг, відправляйте їм подарунки на Різдво», – рекомендує підприємець.

***
Приклад Алтачера неунікальний. Можна згадати про BuzzFeed, який набрав популярність, завдяки посиланням в соцмережах, а потім став розвивати email-маркетинг. В результаті поштова розсилка стала для ресурсу одним з найбільших джерел трафіку.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?