Як українському блогеру заробити на YouTube?
5,570 views

Як українському блогеру заробити на YouTube?

 
Давно уже не секрет, що в Україні є відеоблогери, котрі зароблять від 1 до 2 тис. $ на місяць на своєму YouTube-каналі. Близько року тому YouTube відкрився і в Україні, що дало власникам каналів працювати безпосередньо із самим YouTube.

YouTube

YouTube


Пропонуємо Вам поради, про те, як створити та монетизувати Ваш контент на YouTube.

1. Тема блогу.

Якщо бути відвертими, то від цього залежить дуже багато. “Тема блогу” повинна відповідати темі, в якій Ви добре розбираєтесь, наприклад Ваше хобі чи професійне захоплення, де Ви зможете поділитися своїм досвідом. Наприклад блогер Наталя Фіщенко, розвивала свій канал з темою “догляд за собою”. Вона просто хотіла поділитися своїм досвідом і це їй принесло не погані результати. Як результат, близько 46 млн. переглядів та близько 45 тис. підписників.

Від теми залежить монетизація каналу, оскільки відео буде переглядати конкретна аудиторія і на це будуть звертати увагу рекламодавці. Ціна за тисячу показів на українському YouTube складає $ 1-2, але якщо відео призначене для англомовної аудиторії, то тисячу показів може приносити близько $ 20-25.

2. Оформлення контенту та забезпечення якості.

В наш час аудиторія відеоблогів є дуже вимогливою. Потрібно, щоб якість відео була високою, з хорошим звуком, якщо ж ні, то користувачі це помітять. Половина коментарів буде саме про це. Ну і звичайно ж найголовніша вимога до усіх відеороликів – вони усі повинні бути цікавими. Прикладом може бути вірусна реклама сайту Mikronaushnik.com.ua.

3. Мова для блогу.

Український он-лайн ринок поки, що не може конкурувати з ринком РФ чи СНД. Якщо ж блогер ставить впершу чергу собі за мету заробити гроші, то найкраще вести свій блог англійською або російською мовою. Хоча можна згадати про популярний україномовний відеоблог Майкла Щура. Якщо обирати англомовну аудиторію, то потрібно бути впевненим, що Ви добре розбираєтесь в тематиці та в своїй англійській. Англомовним відеоблогм можуть зацікавитися закордонні рекламодавці, а в них, як правило, бюджети набагато вищі, ніж в українські.

4. Модель монетизації блогу.

Як приєднатися до партнерської програми YouTube? Користувач заповнює веб-форму, коли Google її схвалить, канал бере участь у партнерській програмі. Активувати можливість монетизації на своєму каналі можна в менеджері відео, для цього потрібно встановити галочку на “комерційне використання”. Автор відео може сам вибирати яке відео монетизувати та які види реклами дозволяти для показу, а яке – ні.

Також є можливість працювати з партнерськими мережами (MCN). Коли Ви працюєте з YouTube, то 45-50 % доходу від реклами йде компанії, а решта – блогеру.

Плюси роботи з мережею: заробіток виплачується місяць в місяць , у формі , яку вибере канал, при роботі з партнерською програмою YouTube можуть бути затримки до двох місяців. Мінуси: додаткова комісія.

5. Авторське право

Багато YouTube-каналів закриваються через незнання авторських права. YouTube діє в рамках законодавства США. Є часті випадки, коли канали відключають або блокують тільки через те, що його власник ставить музику популярних виконавців.

Вихід із такої ситуації є. Можна використовувати безкоштовні бази, які дозволяють використовувати музику на підставі ліцензії Creative Commons, за умови, що автора музики буде згадано у описі відео.

6. Слідкуйте, щоб перегляди перетворювались у підписники.

Найголовніше для YouTube-каналу це перегляди, а не кількість підписиків. Але підписники це важливий аспект, оскільки вони є тією самою аудиторією, котра дає нові та постійні перегляди. Для того, що втримати глядачів, потрібно намагатися пропонувати глядачам щось нове та цікаве.

7. Зворотний зв’язок.

Як правило, ті хто переглядає відео, відносять популярних блогерів до своїх друзів та помічників. Саме вони часто очікують відповіді, на свої запитання в коментарях та просять хороших порад.

Потрібно розуміти, що якщо Ви створили блог, то Ви автоматично стаєте публічною людиною. Потрбно зрозуміти, що це не справжнє життя і що Вас критикують люди, котрих ти навіть не знаєш.

Джерело: AIN.UA

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?