Як знайти ідею для стартапу
1,416 views

Як знайти ідею для стартапу

Замислюючись над ідеєю проекту, багато підприємців переривають тонни книг і сайтів в пошуках тієї самої єдиної зачіпки, яка переверне світ. Але, як правило, найкращі ідеї приходять в голову, коли їх зовсім не чекаєш. Добре, якщо стартапер «впізнає» ідею, аналізує і зрозуміє, що цим варто займатися.

Справа в тому, що в основі багатьох компаній, які ми добре знаємо сьогодні, лежали якраз такі концепції – не зовсім нові і не зовсім продумані, але це не завадило стартапам зайняти своє місце під сонцем. А ви не знали про це? Тоді із задоволенням ділимося корисною інформацією.

Facebook, Google+, Twitter, Airbnb: не варто далеко ходити

Про те, як створювалася соціальна мережа, якою мільйони людей користуються щодня, знають всі. Але, по суті, ідея Марка Цукерберга була далеко не нова. Коли Марк зайнявся розробкою майбутньої світової компанії, мережі для спілкування в Інтернеті вже давно існували. Наприклад, той же MySpace. Проте, Facebook вдалося обігнати і перегнати всіх своїх конкурентів. Успіх цього стартапу полягав далеко не в незвичайності ідеї, а в її реалізації, яка зуміла привернути увагу світової аудиторії.

Про феномен Twitter не говорив тільки ледачий. Як і чому соціальна мережа коротких повідомлень довжиною в 140 знаків стала популярною – один із феноменів історії бізнесу. Як би там не було, але саме Twitter займає одне з лідируючих місць серед засобів комунікації і поширення інформації. А рекламні кампанії в цій мережі приносять хороші результати. А адже Джек Дорсі, творець Twitter, мало не закинув свій стартап в довгий ящик на самому початку роботи над ним.

Сергій Брін і Ларрі Пейдж, створюючи свою пошукову систему, яку, до речі, збиралися назвати зовсім не Google, а BackRub, теж не стали першовідкривачами. Пошуковики на той момент працювали, але не користувалися популярністю і розвалювалися один за одним, як карткові будиночки. Але Брину і Пейджу вдалося завоювати світ. І справа тут не тільки в мінімалістичному дизайні. В основі успіху Google лежав інноваційний алгоритм.
Хто б міг подумати, що сервіс, що дозволяє незнайомцям зупинятися у незнайомців під час поїздок і відпустки розростеться до таких масштабів. Але це сталося. Airbnb не став популярним за рахунок ідеї, але зміг піднести її так, що у потенційної аудиторії загорілися очі. Бути може, в цьому і є секрет успішного підприємництва і бізнесу?

Kickstarter: дивовижне поруч

Краудфандінгова платформа Kickstarter, що дозволяє стартапам збирати кошти на свої проекти з усіх бажаючих, теж може похвалитися рейтингом неймовірних ідей, автори яких хотіли отримати фінансування. Не можна не згадати про горезвісний картопляний салат, на приготування якого Зак Браун планував зібрати всього $ 10, а отримав близько $ 49 000. Безневинний жарт перетворився в цілий інвестиційний раунд, а кошти Браун витратив на організацію свята картопляного салату з фотозвітом і відеотрансляціями для всіх, хто поділився грошима.

Але картопляний салат – це не єдиний доказ креативності стартаперів в боротьбі за ідеї. Серед найбільш незвичайних проектів Kickstarter варто також відзначити численні винаходи, які повинні бути під рукою під час … навали зомбі; noPhone (зібрав близько $ 18 000), який зовсім і не телефон, а звичайний шматок пластику, призначений для тих, хто любить нескінченно крутити свій смартфон в руках; ручку-гітару з можливістю синхронізації з телефоном для любителів музики і т.д. Цей список можна продовжувати до безкінечності.

Про краудфандінгові платформи ми писали більш детально, статтю можна почитати ТУТ

Наостанок, нам хотілося б відзначити, що, мабуть, головне в житті будь-якого стартапера – зрозуміти, що благополучне майбутнє проекту не завжди криється в ідеї. Вона може бути божевільною, безглуздою, але, до тих пір, поки ви в неї вірите, вона має всі шанси досягти висот.

Нагадуємо, що 19 березня у Львові відбудеться Lviv Startup Garden Conference 2016, де досвідчені інвестори та бізнес-ангели розкажуть в які ідеї варто вкладати гроші та всі тонкощі венчурного інвестування в українські стартапи.

P.S. «Якщо у вас з’явилася ідея і ви ніяк не можете викинути її з голови, можливо, цим варто зайнятися». Джош Джеймс, співзасновник Omniture

About the author

Admin


What are your thoughts?