Хто переміг в рейтингу українських стартапів за підсумками 2014 року
1,268 views

Хто переміг в рейтингу українських стартапів за підсумками 2014 року

16 квітня на конференції iForum в Києві керуючий партнер BVU Group Денис Довгополий представив підсумки щорічного рейтингу українських стартапів. У тренді – проекти, пов’язані з електронікою та інтернетом речей. Переможцем другий рік поспіль став робот для домашніх тварин Petcube. На другому місці – дебютант рейтингу еко-стартап Ecois.me, а на третьому – VOX Player.

Команда Petcube стала «селебрітіз» українського венчурного ринку. Першим успіхом Petcube стала кампанія на Kickstarter – українській команді вдалося зібрати рекордні для уанету $250 000.

Petcube - «селебрітіз» українського венчурного ринку

Petcube – «селебрітіз» українського венчурного ринку

З тих пір команда налагодила виробництво в Китаї, випустила продукт на ринок і залучила $1 млн інвестицій від AVentures Capital і Almaz Capital.

Ecois.me має благородну мету – зберегти екологію в усьому світі, а також допомогти домогосподарствам економити гроші за допомогою енергозбереження. Влітку цього року команда отримала 80 000 євро від польського інкубатора Hubraum (проект Deutsche Telekom) і переїхала до Кракова. Крім того, стартап також відзначили на конкурсі IDCEE – команда здобула друге місце і 10 000 євро.

Плеєр VOX – найвідоміший продукт стартапу Coppertino, який славиться своїми розробками під Mac OS. Першим досягненням продукту стали 600 000 завантажень з Mac App Store. Плеєр створювали на основі розробки італійця Алессіо Нонни, який в 2011 році продав його Coppertino в обмін на міноритарну частку в проекті. У 2013 році компанія залучила $400 000 інвестицій, а в минулому закрила ще один раунд – стартап підтримали фонди AVentures Capital і TA Venture, а також засновник аутсорсингової компанії Ciklum Торбен Майгаард.

Відзначили також стартап, який розробляє власний інструментарій аналітики онлайн-ринку для інтернет-магазинів і дистриб’юторів – Competera.

«Інноваційний сервіс для рітейлу»

«Інноваційний сервіс для рітейлу»

Нещодавно співзасновник стартапу Олександр Галкін отримав нагороду в номінації «Інноваційний сервіс для рітейлу» премії E-Awards.

Цікавий і трендовий стартап – Kwambio. Він являє собою онлайн-платформу, на яку дизайнери можуть завантажувати свої 3D-проекти, а користувачі – змінювати їх зовнішній вигляд на свій смак і роздруковувати на своїх пристроях. Це новий проект засновника цифрового видання Gutenbergz Володимира Усова. На конкурсі стартапів IDCEE Kwambio торік відразу здобув головний приз – 15 000 євро. Крім того, у проекту є інвестор, який вклав в стартап $500 000. Проект орієнтований на ринки США і Великобританії.

Згідно з правилами, у рейтингу стартапів брали участь IT-компанії, які станом на 1 березня 2015 року існують на ринку не більше трьох років, мають річний оборот не більше $1 млн, були засновані українцями або мають хоча б одного засновника з України.

Виходячи з цих вимог, з рейтингу були виключені такі проекти: Augmented Pixels, Attendify, Concepter, Crowdin, CrystalBank, fahlo.me, itrestaurant.net, Multitest, pics.io, videogorillas.com, Креативний Простір «Часопис».

Цього року ринок оцінювали 30 експертів: інвестори, підприємці, представники медіа.

Учасники iForum з Lviv StartUp Club

Учасники iForum з Lviv StartUp Club

Проте, на думку Довгополого, середина списку стартапів значно цікавіша, ніж топ. А все тому, що в ній знаходяться компанії, які поки ще не дуже відомі, але дуже перспективні.

З повними результатами рейтингу можна буде ознайомитися на офіційному сайті startup-rating.com. Усього в шортлист увійшов 81 стартап.

За матеріалами видання AIN.UA

About the author

Admin


What are your thoughts?