Стартап UAberry: українцям вдалось поєднати IT та вирощування полуниці
2,014 views

Стартап UAberry: українцям вдалось поєднати IT та вирощування полуниці

Ми вже писали про AgTech – галузь, якій спеціалісти пророкують велике майбутнє в Україні. Одним з перших, хто досяг успіху, поєднавши ІТ і агротехнології був Андрій Селезньов. Його проект Petiole потрапив в топ-20 найгарячіших стартапів світу в 2015 році за версією американського бізнес-телеканалу CNBC.

Тим часом, українці створили «каркасні теплиці» для цілорічного вирощування полуниці та поліпшення виробництво ягоди за допомогою IT-технологій. Проект Володимира та Олексія Петренків доводить, що використання знань з IT в агровиробництві дає вражаючі результати.

Інженера Володимира Петренка привабила ідея продажу полуниці. Коли традиційний «земляний» метод вирощування ягоди приніс більше витрат, ніж вигоди, чоловік вирішив переглянути технологію. Захворювання рослин, задіяні кошти, температурні коливання — усе це потребувало вирішення. Вивчивши іноземний досвід і застосувавши власні інженерські знання, Володимир створив «каркасні теплиці» для цілорічного вирощування полуниці. У результаті вийшла мініферма, що має площу лише 3 квадратних метри, автоматичну терморегуляцію та полив. Відтепер ягоди можна вирощувати будь-де і будь-коли.uaberry3Результати вразили самого розробника. Спорудження однієї такої теплиці коштує 8000 гривень. Із 3 квадратних метрів за цикл цвітіння можна зібрати 66 кілограмів ягід. Таким чином, інвестиція здатна себе окупити лише за півтора роки. І це в країні, де в холодні пори року абсолютно всю полуницю ввозять з-за кордону. Але досконалість не має меж. Замість того, аби лише нарощувати кількість подібних мініферм, розробники вирішили вдосконалити роботу комплексу в принципі. Саме на цьому етапі до проекту підключився син Володимира Петренка Олексій.

Спеціалізуючись в інженерній справі та розробці програмного забезпечення, чоловік вирішив значно поліпшити виробництво полуниці за допомогою IT-технологій. Відтак Олексій Петренко став автором стартапу UAberry. В його основі лежить програма, яка керує процесом вирощування і аналізує його. Участь людини у роботі мініферми стала мінімальною. А постійне відслідковування даних дозволило щоразу зменшувати витрати та отримувати кращий врожай.

UAberry — програма, яка зробить маленькі фермерські ініціативи прибутковими та приємними. Із командою програмістів Олексій також розробив «аграрний застосунок» для Android. У майбутньому сміливі розробники не збираються обмежуватися лише полуницею: подібні програми можна створювати для вирощування будь-яких рослин. UAberry набагато дешевша за іноземні аналоги. Зараз її виготовляють виключно для «аграрних любителів» і дрібних бізнесменів. Але команда на чолі з Олексієм Петренком збирає кошти, аби зробити свій проект цікавим для промислових виробництв полуниці та інших рослин

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?