За II квартал 2012 року венчурний капітал інвестував $8.1 мільярди в 812 компаній (Найбільше з 2001 р.)
908 views

За II квартал 2012 року венчурний капітал інвестував $8.1 мільярди в 812 компаній (Найбільше з 2001 р.)

Схоже венчурна галузь повертається до доткомівських часів. Mobile, інтернет і інвестиції в посівну стадію стартапів ростуть. Медицина та зелені технології чахнуть.

2012q2-venture-capital-trend

2012q2-venture-capital-trend

812 компаній отримали фінансування на $8.1 мільярди в другому кварталі 2012 року згідно останнього звіту CB Insight. Раніше були думки, що венчурний капітал візьме перерву через невдалі IPO і економічну нестабільність. Проте ці цифри розвіяли будь-які сумніви. Порівняно з попереднім кварталом ріст складає 37% в сумі і 3% в кількості угод. Щодо попереднього року це буде 5% в капіталі і 4% в угодах.

Декілька цікавих тенденцій:

VC Trends

VC Trends

Інвестиції в посівні стадії стартапів бьють рекорди. Кожна п’ята угода в цьому кварталі була інвестицією на ранній стадії. Половина угод – це або посівна стадія або Серія А фінансування. Хоча це складає всього 19% від загального фінансування.

Можливо завдяки успіху Instagram мобільний сектор переживає бум – близько 102 угод, що є абсолютним рекордом. Причому значна частина (30%) – це інвестиції в фото- і відео- технології в Mobile.

Великі угоди в зелених технологіях не можуть приховати загальний спад. Незважаючи на великі угоди з Fisker, Bloom Energy та Sapphire загальна сума інвестицій в відновлювальну енергетику падає вже п’ятий квартал підряд і на 37% відносно минулого року.

Інтернет сектор росте п’ятий квартал підряд. Соціальні сервіси поступились навчальним технологіям, електронній торгівлі одягом і просунутим технологіям.

Каліфорнія рулить – 45% угод і 58% фінансування від усієї венчурної галузі. Порівняно з першим кварталом це ріст на 17% по кількості угод і 64% по фінансуванню.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?