Інвестування від ангелів і венчурний капітал : за і проти
2,519 views

Інвестування від ангелів і венчурний капітал : за і проти

Вибір фінансування на ранній стадії розвитку стартапу – не розкіш, а необхідність. Спочатку підприємець моніторить можливі варіанти отримання фінансування, такі як “друзі”, “сім’я” або “банківський кредит”. Також це може означати вибір між одним з двох основних варіантів залучення коштів в стартап – венчурне фінансування або кошти від бізнес-ангела.

Яка різниця між цими двома варіантами і який з них кращий? Сьогодні про плюси і мінуси ангельського інвестування та венчурного капіталу для стартапу.

Бізнес-ангел фінансує новий бізнес, пропонуючи капітал для запуску стартапу або розширення існуючої компанії. Багато хто з ангелів має річний дохід у розмірі $ 200 000 або навіть менше. Вони інвестують в стартапи з метою отримати більш високого прибутку, ніж можна було б отримати вклавши кошти в акції, облігації або ринок нерухомості.

Startup

Плюси ангельського інвестування:

– Ангели добре підходять багатьом стартапам – суми їх інвестування від $ 25 тис. до $ 1, 5 млн.
– Вони доступні. Бізнес-ангелом може бути, наприклад, Ваш сусід. У більшості міст є навіть групи бізнес-ангелів.
– Як правило, Ангели швидко здійснюють due diligence проекту і інвестують “однією сумою”.

Мінуси ангельського інвестування:

– Ангели очікують від проекту високої прибутковсті –  25% і більше.
– Ангели, як правило, шукають не дуже ризикові стартапи і рідко інвестують повторно в один і той же проект.
– Ангел може претендувати на участь у процесі прийняття ключових рішень у Вашій компанії.

Венчурні капіталісти інвестують в компанії-початківці, які пропонують можливість отримання прибутку, але не гарантують цього. Їх інвестиційні ставки, як правило, вищі, ніж у бізнес-ангелів, і вони беруть на себе консультаційну та управлінську роль у проекті.

Плюси венчурного інвестування:

– У венчурних капіталістів набагато глибші кишені, ніж у бізнес-ангелів. Середня сума їх інвестицій коливається в рамках від $ 500 тис. до $ 5млн.
– Більшість венчурних фірм пропонують стартапам кваліфікованих і досвідчених консультантів, які можуть допомогти у розвитку молодої компанії. Венчурні капіталісти дуже зацікавлені у Вашому успіху, тому що в цьому, відповідно, їх матеріальна вигода теж.
– У них багато друзів з такими ж “глибокими кишенями”, яких вони теж можуть підключити до процесу інвестування Вашого проекту.

Мінуси венчурного інвестування:

– Венчурні капіталісти очікують досить велику віддачу на кожен вкладений долар. Це очікування набагато більше, ніж у бізнес-ангела – до 50% на рік.
– Досить довгий процес due diligence. Він може тривати від 6 місяців до 1 року. Жартують, що потрібно мати терпіння ангела, щоб дочекатися рішення венчурного інвестора.
– Між сумою інвестицій і об’ємом контролю у випадку з венчурним інвестором існує прямо пропорційна залежність. Вони багато інвестують і, відповідно, хочуть багато контролю в компанії. Тут стартаперам потрібно бути досить обережними. Є ризик втратити контроль над своєю компанією.

Ми навели тільки основні особливості видів інвестування стартапу, більше інформації про те, як залучити гроші для реалізації Вашої мрії. Де шукати інвесторів? Як дізнатись чи цікавий їм Ваш стартап? В березні у Львові відбудеться конференція Startup Garden 2016, де на потоці “Where is the money?” інвестори поділяться своїми історіями та розкажуть, в які ідеї вони вірять та інвестують кошти.

About the author

Admin


What are your thoughts?