10 правил управління від HR-директора Google
2,465 views

10 правил управління від HR-директора Google

Після того, як Ласло Бок приєднався до Google в ролі віце-президента з питань персоналу, компанія, що налічувала 6 тисяч співробітників виросла в могутню глобальну корпорацію, в якій працює 60 тисяч чоловік.

Зі своєю командою Бок перебудував стратегію менеджменту так, щоб зробити Google одним з найбажаніших місць роботи для технічних талантів і найщасливішою компанією в Америці.

Ось правила управління персоналом, якими він користувався.

1. Наповнюйте змістом роботу співробітників.
Ваша компанія не зможе рости, якщо ваші співробітники будуть працювати просто заради грошей або щоб стати лідером ринку. Робота повинна бути пов’язана і з більш високими цінностями, ось чому у Google є місія, яку неможливо виконати. Наймаючи працівників, які хочуть «зробити пошук по всій світовій інформації доступним і зручним всім», Google переслідує і вищі, і бізнес-цілі, і принаймні одна з них – вічна.

2. Довіряйте вашій команді.
Як менеджер, ви повинні направляти розвиток ваших співробітників. Ви не повинні займатися мікроменеджментом, постійно контролювати всіх і намагатися зробити роботу замість них. Цей рівень довіри принесе користь усім. У Google є піврічне анонімне опитування для співробітників, в якому вони складають рейтинг менеджерів, а потім менеджери обговорюють результати з командою.

3. Наймайте тільки тих, хто кращий ніж ви.
Ніколи не йдіть на компроміси з якістю, якою б не була ситуація. Знайдіть когось, хто буде робити роботу краще вас.

4. Розділіть бесіди про розвиток з підбиттям підсумків і виставленням оцінок.
Якщо ваші співробітники отримують фідбек тільки під час складання річних і піврічних звітів, то вони почнуть асоціювати вашу критику з провалом завдань.

Краще регулярно говорити з співробітниками про їхню роботу, а результати оцінювати строго щодо виконання або невиконання поставлених річних цілей. Якщо ви будете робити це добре, то підсумкові оцінки не будуть сюрпризом, тому що ви спілкувалися з працівниками протягом усього шляху, і співробітник постійно міг розраховувати на ваші поради і підтримку.

5. Приділяйте увагу вашим найкращим і найгіршим працівникам.
Визначте, що робить ваших кращих співробітників такими, і нехай вони навчать цьому решту команду.

І дивіться на ваших гірших співробітників. Згадайте, чому ви їх найняли і потім визначіться, в чому справа: співробітнику не підходить його посада або він сам не підходить компанії? Якщо перший варіант, то дайте йому нові обов’язки і шанс проявити себе. Якщо другий – дайте йому піти не тільки заради компанії, але і заради нього самого.

6. Витрачайте обдумано.
Багато знаменитих «плюшок» для співробітників Google або безкоштовні для компанії або відносно недорогі. Немає необхідності витрачати гроші на дорогі тренінгові програми, які не гарантують результату. Використовуйте в якості вчителів ваших кращих співробітників або запросіть друзів компанії.

Збережіть гроші для того, щоб дати співробітникам привілеї, які їм дійсно потрібні – наприклад, подбайте про їх здоров’я або пустіть їх на виплату премій тим, хто йде на пенсію. Наприклад, в Google ми багато витрачаємо на безкоштовні ланчі.

7. Платіть непрозоро.
В Google бували часи, коли один співробітник отримував в рази більше іншого на аналогічній позиції. Щоб зрозуміти логіку, уявіть професійну бейсбольну команду: той, хто отримував більше, був елітним гравцем.

Команда «Detroit Tigers», наприклад, платила Джастіну Верлендеру $ 28 млн, тому що він – зірка, і не хотілося, щоб він пішов в іншу команду. Google має достатньо ресурсів, щоб переманити кращих з кращих у конкурентів, але за великим рахунком ця логіка працює і для маленьких компаній.

8. Підштовхуйте ваших співробітників в правильному напрямку.
Не потрібно вимагати від них швидких змін. Показуйте дорогу вправними жестами.

Наприклад, якщо ви хочете виробити у співробітників командний дух, ви можете робити масову розсилку, в якій розповідатиметься про робочі успіхи кожного.

9. Полегшуйте зміни.
Ви можете помилятися, намагаючись поліпшити продуктивність вашої команди. Якщо ви хочете експериментувати, нехай ваші цілі будуть чіткі та зрозумілі співробітникам.

Це дозволить перетворити їх з критиків в прихильників, і вони не закидають вас камінням, якщо у вас не вийде.

10. Веселощі і новаторство.
Важливо розуміти, що немає такої речі, як ідеальна робоча обстановка або офісна культура: з управлінням персоналом потрібно постійно експериментувати і вносити щось нове, це не повинно перетворитися на рутину. Всі ці зусилля чіпляються один за одного і разом допоможуть вам створити креативну і високопродуктивну організацію.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?