Сервіс для пошуку картинок Giphy оцінили в в $300 млн.
1,369 views

Сервіс для пошуку картинок Giphy оцінили в в $300 млн.

Минулого тижня сервіс для пошуку гіфок Giphy залучив $ 55 млн. від венчурних фондів Lightspeed Venture Partners, General Catalyst Partners, RRE Ventures та інших. В результаті угоди компанію оцінили в $ 300 млн. Розповідаємо, як збірка картинок, що рухаються перетворилася на серйозний бізнес.

Засновник компанії Алекс Чанг до Giphy займався сервісом з творами мистецтва Artspace і запустив кілька стартапів. Один з них – соцмережа Fridge, з якої він пройшов престижний інкубатор Y Combinator, – в 2011-му купив Google. У 2013 році Чанг разом з програмістом Джеймсом Куком за сніданком придумав «Google для гіфок». Сервіс став резидентом американського стартап-інкубатора Betaworks. Першою людиною, якого партнери запросили приєднатися до Giphy, став Адам Лейбсон, який раніше працював в рекламному агентстві і маркетинговому відділі телеканалу Fox. Лейбсон став виконавчим директором і виконує роль публічної особи в компанії – на всіх конференціях він показує презентацію за допомогою гіфок.

Спочатку мало хто серйозно поставився до Giphy. ЗМІ критикували сервіс за сумнівний дизайн: чорний фон і велика палітра кольорів – в той час як інтернет-гіганти прагнуть до мінімалізму і використовують світлі тони.

«Люди злилися, бо сайт працював дуже повільно», – згадує Чанг. Однак це не завадило йому швидко залучити перший мільйон доларів від Betaworks (крім інкубатора у стартап-студії Betaworks є фонд, що інвестує в стартапи). Без будь-якого маркетингу в перші місяці 50 000 чоловік почали заходити на Giphy регулярно, сервіс зростав швидкими темпами.

Довгий час гіфки залишалися розвагою – картинки посилали один одному, щоб краще відобразити емоції. Формат з’явився ще в 1987 році завдяки програмісту CompuServe Стіву Вілайту. До речі, на церемонії вручення інтернет-премії Webbyy Awards творець нагадав, що правильно говорити «джіф», а не «гіф» :-)

Гіфки отримали популярність в 90-х, зокрема завдяки MySpace, де вони дозволяли персоналізувати сторінку. Нове дихання відкрилося в середині нульових завдяки сайту BuzzFeed, який створював свої найпопулярніші матеріали за допомогою гіфок. «Філософ Людвіг Вітгенштейн вірив, що письмова мова залишає занадто багато простору для інтерпретації. Гіфки ефективні, тому що заповнюють ці прогалини», – говорить Чанг.

 

Термін життя продуктів в інтернеті зазвичай обмежений, а на зміну одним форматам швидко приходять інші. А гіфки, незважаючи на свій вік, ще не померли.

З тих пір як Twitter додав підтримку гіфок в червні 2014-го, цими картинками поділилися більше 100 млн разів. На головній сторінці Tumblr теги з гіфками вже кілька років тримаються на першому місці за запитами. У березні 2015-го Giphy купив сервіс для обміну гіфками Nutmeg, що стало кроком до підкорення мобільного ринку.

За даними Similarweb, в січні 2016- го на сайт сервісу зайшли 110 млн користувачів. У цьому місяці компанія представила інструмент GIF Maker, який дозволяє створювати гіфки. Щоб підтримати формат, Google спільно з галереєю Saatchi організували премію Motion Photography Prize.

Giphy – це маркетплейс нового медіаконтенту, який вважали маргінальним ще кілька років назад. Giphy наголошував на поширенні гифок, наприклад запустив сервіс для укорочення посилань на рухомі картинки для Twitter і Facebook.

«У нас найбільша мережа гіфок в світі, – хвалився Чанг на одному із зібрань компанії. – У нас є ліцензії від багатьох продюсерів і студій. Ми стаємо дистрибутором контенту».

Восени 2014 го Giphy оголосив про запуск API для створення стікерів, через рік підписав угоду про партнерство з японським месенджером Line – вони випускають серії анімованих стікерів. З його допомогою API-розробники можуть безкоштовно використовувати гифки на своїх сайтах і в додатках. До несерйозного формату зверталися такі гіганти, як Ralph Lauren і Juicy Couture. Поки Giphy не бере за це гроші, тому що компанія зацікавлена ​​в розкрутці формату.

За останні три роки компанія залучила майже $ 80 млн інвестицій, її конкурент – мобільна майданчик для гіфок Riffsy – $ 13,5 млн. Джеремі Лью з венчурного фонду Lightspeed, який вклався в Giphy, вважає, що «гіфки стали мейнстрімом». «Це великий тренд. А якщо це тренд, потрібно запитати себе: хто тут лідер? Giphy – місце, де можна знайти будь-які гіфки, воно дуже полегшує їх пошук », – переконаний інвестор.

Зараз кіностудії і продюсери серіалів звертаються до Giphy за порадами – як просуватися за допомогою гіфок. Співробітники студій роблять нарізку кадрів з фільмів у вигляді рухомих картинок, щоб аудиторія могла легко ними ділитися. У Giphy є додаток Giphy Cam, в якому користувачі можуть накладати на свої гифки фільтри із «Зоряними війнами» і «Секретними матеріалами». У лютому команда Giphy відображала важливі моменти премії «Греммі» за допомогою гіфок в режимі реального часу.

Зараз бізнес Чанга фокусується на зростанні, а не на виручці. Як і багатьох стартапів, його мета – масштабуватися і з’являтися на нових майданчиках, де Giphy зможе досягти позначки мільярд користувачів. Саме на цьому заснована оцінка компанії в $ 300 млн в останньому раунді інвестицій. Лейбсон вважає її справедливою: «Ми починали як пошуковик, потім запустили інструмент для створення гіфок, а тепер у нас є ще й широкі канали поширення».

В майбутньому Giphy буде монетизувати сервіс за рахунок продажу ліцензій на контент і рекламодавців, які зможуть орієнтувати рекламу на конкретних людей. Наприклад, користувач зможе ввести слово «детектив» і спочатку побачить кадри з нового серіалу HBO.

Головний конкурент Чанга – це Riffsy, «клавіатура гіфок» в мобільних пристроях завойовує все більше аудиторії (на Android її скачали 10 млн користувачів). Чанг, втім, не боїться конкуренції: «Потрібно стати частиною поп-культури, а компанії в Сан-Франциско не можуть цього домогтися», – говорить він.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?