Google і Boston Dynamics: розлучення і дівоче прізвище
851 views

Google і Boston Dynamics: розлучення і дівоче прізвище

Google виставив на продаж Boston Dynamics, створену при Массачусетському технологічному інституті компанію, яка займається розробкою роботів. В тому числі і для військових потреб. Про це заявляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Google придбав Boston Dynamics у MIT зовсім недавно, в 2013 році. Тоді IT-гігант займався розвитком свого робототехнічного підрозділу Replicant, і крім Boston Dynamics купив ще декілька стартапів, що займаються роботами в Японії і Кремнієвій Долині. Угоди курував особисто Енді Рубін, творець Android – найпопулярнішої мобільної операційної системи в світі. Однак після того, як Рубін покинув Google в 2014 році, керівництво Boston Dynamics не змогло знайти спільну мову з іншими інженерами Google з Токіо і Каліфорнії. За визнанням Аарона Едсінгера, директора робототехніки в Google, коли він звернувся до Boston Dynamics з проектом бюджетного чотириногого електричного робота, то відчув себе так, ніби розмовляє зі стіною.andy-rubin

В результаті каліфорнійських розробників з Replicant перевели під крило лабораторії Google X, яка займається передовими розробками: нейронними мережами, автопілотованими автомобілями і поширенням Інтернету за допомогою повітряних куль. А Boston Dynamics в Google X не взяли, і компанію виставили на продаж. Серед потенційних покупців називають науково-дослідний інститут Toyota і корпорацію Amazon, яка вже використовує роботів в своїх розподільчих центрах.

За непідтвердженими даними, Google продає Boston Dynamics з економічних міркувань. Нібито виробники роботів не можуть випустити комерційно успішний продукт в найближчі п’ять років. Довгий час Boston Dynamics виконували замовлення міністерства оборони на загальну суму в 32 мільйони доларів. Для потреб військових був розроблений чотириногий робот BigDog, який працює від двотактного двигуна внутрішнього згоряння і може переносити понад 180 кілограмів вантажу. Він повинен був автоматизувати забезпечення солдат на лінії фронту, тобто носити їм боєприпаси або відвозити на собі поранених.

Однак, за словами Кайла Олсона, представника корпусу морської піхоти США, після того, як BigDog взяв участь у військових навчаннях, з’ясувалося, що він працює настільки голосно, що може з легкістю видати позиції військ. Boston Dynamics спробували вирішити цю проблему, перевівши робота на електроживлення. В результаті рівень шуму нового прототипу, що отримав назву Spot, значно скоротився. Але разом з тим впала і його вантажопідйомність – в 10 разів, до 18 з невеликим кілограмів. Військові відмовилися від послуг Boston Dynamics.

Незадовго до цього Google спробувала розширити сферу застосування розробок Boston Dynamics і на громадську сферу. Так з’явився людиноподібний робот Atlas. Його планували використовувати на виробництві та в надзвичайних ситуаціях.

Atlas успішно виступав в робочелленджі, де антропоморфні машини повинні були показати своє вміння працювати не в спеціальних, а звичайних реальних умовах. Тобто відкривати двері, підніматися по сходах і водити звичайний транспорт. Відеоролик з демонстрації останніх можливостей Atlas зібрав понад 16 мільйонів переглядів. Однак реакція на нього не на жарт схвилювала керівників PR-відділу Google.

Зокрема, глава зі зв’язків з громадськістю Google, Кортні Хон (Courtney Hohne) написала листа своїм співробітникам, в якому підкреслила, що, незважаючи на позитивні висловлювання преси, люди називають роботів “жахливими” і бояться, що вони незабаром заберуть у них роботу. За словами Хон, вона б не хотіла, щоб “страшні” роботи асоціювалися з Google X.

Існує й інша точка зору на причини продажу Boston Dynamics. Нібито Google просто намагається не допустити, щоб його бренд хоч якось асоціювався з військовими технологіями. Прихильники різних теорій змов вважають, що у Boston Dynamics насправді є готовий продукт для армії США. Вони пов’язують це з тим, що колишній гендиректор Google Ерік Шмідт з березня цього року отримав посаду в Пентагоні. Тому цілком можливо, що наступного разу ми побачимо роботів Boston Dynamics не на YouTube, а вже в військовий хроніці.

За матеріалами techcrunch.com

About the author

Admin


What are your thoughts?