10 трендів реалізації стратегії в проектному менеджменті
1,248 views

10 трендів реалізації стратегії в проектному менеджменті

На хвилі розвитку інформаційних технологій бізнес почав прискорюватися. Попереду ті компанії, які швидше приймають рішення, випускають продукти, впроваджують інновації та змінюються швидше ніж конкурентів. У сучасній західній літературі їх називають «розумні організації» ( «smart organizations»). Вони відмовляються від традиційних способів роботи і шукають нові. Вони першими звертають увагу на розрив між стратегією і діяльністю компанії і усувають його, співставляючи свої проекти і програми зі стратегією.

З огляду на зміни в бізнес-кліматі, компанія «TwentyEighty Strategy» зібрала експертів щоб виявити топ-10 трендів 2016 року, пов’язаних з реалізацією стратегії.

Agile проникає в усі аспекти організаціїagileAgile продовжує свою переможну ходу – одного разу потрапивши в ІТ-департамент, гнучкі методології пробираються в маркетинг, логістику, HR та інші підрозділи. Agile вимагає абсолютно нового, нестандартного підходу до організації роботи в областях, за межами ІТ, для яких створювався. «Smart organizations» розуміють це – вони впроваджують Agile у себе і шукають можливості для розширення його застосування. Але незважаючи на те, що гнучкі методики активно впроваджуються, вони не вирішують всіх проблем. Організації все ще не завжди можуть реалізувати можливості або нейтралізувати загрози, що виникають в процесі роботи (29% компаній назвали це своєю основною проблемою), або реагують на них швидко, але при цьому віддаляються від стратегії компанії (від цього страждає 24% компаній) (дані дослідження компаній Harvard Business Review 2015 року)

Топ-менеджмент потребує досвідчених керівників проектів

Попит на досвідчених проектних менеджерів і лідерів зростає швидше, ніж пропозиція. Відповідно до недавнього дослідження «TwentyEighty Strategy Execution Project Manager Salary and Talent», присвяченому ситуації на ринку праці керівників проектів, 83% проектно-орієнтованих організацій повідомили, що їх штат не укомплектований, 44% потребують старшого проектного персоналу. І ці цифри будуть зростати разом з ринком. «Smart organizations» уникають фінансових «воєн за таланти» – замість цього вони роблять довгострокові інвестиції в розвиток власного персоналу.

Організації стають більш «плоскими» і «ощадливими»

«Smart organizations» активно шукають баланс між ієрархією, бюрократією і інноваціями, переносячи прийняття важливих для компанії рішень на нижчі рівні. Адаптуючись до нового бізнес-середовища організації прискорюються і відходять від старих постіндустріальних моделей організації. Щоб стати «плоскими» і «ощадливими» вони позбавляються від зайвих управлінських рівнів і спираються на ініціативу і кооперацію співробітників в прийнятті рішень і реалізації стратегій.

Покоління нульових змінює лідерствоMillennialsЛюди, які виросли в нульові  (millennials) стають основною демографічною групою на робочих місцях. Це покоління має новий погляд на «ефективне лідерство» і організацію роботи. Згідно з останнім опитуванням Deloitte, двотисячники цінують в лідерах не так технічні (17%) навички та навички нетворкінгу (17%), скільки стратегічне мислення (39%), вміння надихати співробітників (37%), представницькі (34%) і візіонерські ( 31%) якості.

Межі між функціональними областями стають тоншими

У відповідь на питання «Що найсильніше заважає реалізувати стратегію Вашої компанії?», 30% менеджерів відповіли «брак координації між підрозділами». Більше голосів набрала тільки причина «Не координування діяльності компанії з проектами» – 40% голосів. Більш того, брак координації між підрозділами в три рази частіше призводить до невдач у роботі і провалів проектів, ніж помилки всередині команди. Щоб вирішити цю проблему, «smart organizations» змінюють свою структуру в бік матричних і проектних форм, що оперують крос-функціональними командами як організаційними одиницями, а не функціональними підрозділами.

Дизайн-менеджмент проникає в проектне управління і навіть далі

Раніше вважалося, що інноваціями в компанії займаються департаменти ІТ, стратегії і розробники продукту. Сьогодні інновації потрібні на всіх рівнях. Це означає, що кожен працівник повинен критично дивитися на те, що він робить і як він робить, і шукати шляхи для поліпшень і інновацій, нехай навіть невеликих. Джерела інновації виникають, наприклад, при отриманні зворотного зв’язку від клієнтів, про те, як вони використовують ваш товар або послугу. «Smart organizations» стимулюють атмосферу відкритості, в якій співробітників заохочують задавати питання, критично ставиться до сталого порядку речей, пробувати нові шляхи і не боятися ризикувати. Це і є дизайн-менеджмент.

Big Data додадуть складностіBigDataУ сучасному світі не бракує в інформації. Питання в тому, як організація може використовувати цю інформацію, щоб приймати більш якісні рішення. «Smart organizations» прагнуть зробити інформацію простішою для розуміння, переробляючи дані і позбавляючись від складності. Перероблені таким чином дані легше збагнути не-фахівцям і вони можуть наштовхнути їх на нові ідеї і дати нові точки зору на ситуацію. Інвестиції в інструменти аналізу великих масивів даних стануть відмінною рисою «smart organizations».

Брак керівництва стримується браком ресурсів

Коли мова заходить про провал реалізації стратегії організації, часто виявляється, що причина лежить в нестачі керівництва ( «governance»), але не всі організації готові це визнати. Занадто часто рішення про запуск або відхилення проекту приймаються недостатньо обгрунтовано, без належної перевірки доступності ресурсів. Належний процес керівництва має на увазі прозорість процедури формування портфеля, включаючи розподіл ресурсів і критерії прийняття рішення. Компанії-лідери знають, якими ресурсами володіють і як вони використовуються, що дозволяє їм ефективніше рости і розвиватися

Проектні офіси стають стратегічним ресурсом

Співробітники проектних офісів і керівники проектів починають грати стратегічну роль в організації. Саме вони є відповідальними за співвідношення проектів зі стратегією організації. І в «smart organizations» вони вже включені в процес розробки стратегічних рішень.

Посилення ролі бізнес-аналітиків

Як і проектний офіс, бізнес-аналітики мають величезний вплив на реалізацію стратегії компанії. Як наслідок, бізнес-аналітики все частіше виконують ролі комунікаторів і фасилітаторів, а не просто збирають вимоги. Таким чином багато співробітників компанії отримують можливість впливати на стратегію компанії.

Більше про тренди та інновації у проектному менеджменті можна буде дізнатися 27-28 травня на конференції Lviv Project Management Day 2016. Найбільша подія в Україні для менеджерів проектів, тім лідів, які залучені в розробку програмного забезпечення, інженерів та розробників, які зацікавлені в кар’єрному рості. Приєднуйтесь, досвідом ділитимуться понад 60 досвідчених спікерів.

About the author

Admin


What are your thoughts?