Улюблені граблі: типові помилки стартапів, які намагаються знайти інвесторів
1,327 views

Улюблені граблі: типові помилки стартапів, які намагаються знайти інвесторів

Джейсон Коен – директор Capital Factory, програми, схожої на Y-Combinator та TechStars. Він заснував чотири компанії, остання з яких – WPEngine, а також пише блоги про стартапи і нові технології.

Пропонуємо Вам перелік типових помилок, які роблять засновники стартапів, які шукають інвестора або бізнес-ангела з погляду людини, через чиї руки проходить сотні старапів

Ви хочете взяти участь у програмі TechStars , Joystick Labs або в будь-якій з цього списку? Ми отримуємо тисячі заявок, але тільки 1% з них проходить відбір. Якщо Ви вважаєте, що у Вас непогані шанси, то заповніть онлайн-заявку, дайте відповідь на кілька листів і пройдіть співбесіду, яка триває від 15 до 60 хвилин. Справа зроблена :)

Але буває і таке, що навіть найкращі кандидати не можуть пройти відбір. Наприклад, якщо потрібно вибрати всього лише 5 компаній з тисячі, то компанія № 6 сюди не потрапить, навіть якщо вона нічим не поступається своїм суперникам. Здебільшого все залежить від відповідей на листи і від того, як Ви пройдете співбесіду.

Ми переглянули сотні стартапів, і треба сказати, що всі роблять ті ж самі типові помилки. І ті, кому вдасться уникнути деяких помилок, зможуть виділитися з натовпу. Нижче наведено огляд типових помилок, а деякі поради, як виділитися

1. Створюйте в першу чергу для себе, а не для ринку

Є багато чудових ідей, з яких можна почати, але немає бізнес-стратегії. Ви часто ставите себе на місце своїх клієнтів, дивитеся на проблему з їх точки зору, але вирішити її хочете по-своєму. Це не той випадок. Не потрібно аналізувати те, чого потребує ринок. Якщо у Вас з’явилася ідея, і вона не дає Вам спокою, то це чудово. Але потрібно переконатися, що ринок потребує Вашої пропозиції.

2. Перевірте попит на ринку

Це не перебільшення, оскільки більшість із заявників не знайшли жодної людини, яка була готова заплатити за їх продукт. Інша помилка полягає в тому, що десятки друзів сказали, що це чудова ідея, і вони використовували б цей продукт. Звичайно, вони будуть користуватися, але це не ринок, а фан-клуб.

Ви витрачаєте не більше 100 $ в AdWords для залучення трафіку на цільову сторінку, де коротко описуєте свої послуги і просите email. В обмін на адресу електронної пошти Ви обіцяєте не тільки ексклюзивний доступ до своїх послуг, але і безкоштовний сервіс.

Навіть якщо у Вас всього 20 листів, Ви зможете дізнатися, чи цікавий Ваш продукт іншим.

3. Односторонній “аналіз”

Проводячи конкурентоспроможний аналіз не можна говорити: “Ми кращі, ніж інші”. Такий аналіз швидше визначить Вашу нішу на ринку і покаже Вам, наскільки добре Ви володієте цією нішею в порівнянні з іншими. Чи означає це, що при такому аналізі допускаються й інші сильні суперники з чудовим сервісом і кращими можливостями, і які вже займають певне місце на ринку? Тільки чесно оцінивши свої сили та інших суперників, Ви зможете визначити своє місце на ринку.

4. Нехтування взаємодієї з клієнтами

Якщо Ваша стратегія полягає в тому, щоб створити цільові сторінки й пошуміти на Twitter, то вона автоматично приречена на провал.Чому? Тому що так робить кожен. Це не унікально, тут немає ніякої переваги, і це не завжди працює.

У вас має бути декілька способів залучення клієнтів, але ефективних, щоб вони виділяли вас з натовпу. Хоча іноді буває не просто вгадати чого хоче ринок і рухатися в правильному напрямку.

5. Виділення лже-переваг

“Ми кращі в СЕО”, “Ми кращі в соціальних медіа”, “Ми добре розбираємося в дизайні”, “У нас є унікальна особливість”, “У нас великий ентузіазм”, “У нас дешевше ” – це не переваги над конкурентами. Чому? Тому що сьогодні або завтра, в будь-який час, кожен конкурент може вас наздогнати або обійти.

Ось справжні переваги: ​​”У нас унікальне поєднання талановитих співробітників і передового досвіду”, “Ми створили таку модель, яка буде невигідна нашим конкурентам, якщо вони захочуть її скопіювати”, “Наше резюме підтверджує, що ми можемо виконати нашу роботу”, “Арнольд Швацнегер/Леді Гага схвалила нашу справу”, “Ми готові бути гірше, але не в області Х”, “Ми уклали партнерство з важливою людиною в цій області”.

Врешті-решт, якщо у Вас все ще немає солідної переваги перед суперниками, то це навіть непогано. Це ще один напрямок, який потрібно розвивати. Домагаючись переваги, не пред’являйте ніяких претензій, інакше вас вважатимуть неосвіченим.

6. Вміння презентувати себе за 60 секунд

Ми всі чули про бліц-резюме , проте минулого року це вдалося зробити лише двом компаніям, які представили свій продукт менш ніж за хвилину, хоча в програмі брало участь близько трьох десятків. Можливо, це не так видовищно. Але якщо Вам вдалося представити свій продукт за 60 секунд, то Ви, безумовно, виклали найважливіше.

А саме: хто є цільовим покупцем? Про що можна розповісти за допомогою п’яти слів? Яким буде заголовок на Вашій домашній сторінці? Як Ви будете заробляти гроші? Навіщо їх потрібно вкладати у Ваш проект?

Якщо у Вас не виходить цього зробити, то це тільки тому, що Ви не вирішили, які питання для Вас є пріоритетними, або просто не хочете забивати собі голову зайвими проблемами. Працюйте над цим.

7. Ігнорування помилок

У Вас може бути безліч недоліків: це Ваш перший стартап, Ви ще недосвідчені, ігноруєте те, як продається Ваш продукт на ринку, у Вас є помилки в програмному забезпеченні і т.д. Все це не буде проблемою, якщо Ви зможете визнати свої недоліки. Але якщо в усьому Ви звинувачуєте своїх клієнтів, тоді це справжня трагедія. І бездіяльність у такому випадку обійдеться в два рази дорожче.

Інвестори завжди здогадуються, в яких випадках Ви намагаєтеся схитрувати. Але це не страшно. Не забувайте, що ми також зробили багато стартапів своїми власними руками. І це значить, що ми пройшли через все це! Без помилок тут ніяк не обійтися.

Одна з найбільш вражаючих речей, які ви можете зробити це чітко перелічити всі свої прогалини у знаннях, всі недоліки у концепції продукту, можливо, визнати, що у Вас поганий дизайн, і те, що Ви не дуже добре знаєте, як приймають Ваш продукт на ринку. Якщо Ви все це зможете визнати, то відповідно постараєтесь це виправити.

І замість післямови

Ми обоє знаємо, що існують проблеми із запуском Вашого стартапу, тому Ви знаходитесь тут в якості кандидата і чекаєте на допомогу. Найкраще, що Ви можете зробити, це бути чесним.

Зрештою, наставники хочуть працювати не просто з працьовитими людьми, які повні ентузіазму і розвивають хорошу бізнес-ідею, але з людьми, які вдумливо підходять до вирішення усіх проблем. В іншому випадку наставникам це не принесе ніякого задоволення. Не забувайте, ми ще й інвестори.

Так що давайте все добре зважимо і подумаємо, чи підходимо ми один одному.

About the author

Admin


What are your thoughts?