Хіт-парад помилок, які можуть зашкодити вашому стартапу (частина 3)
933 views

Хіт-парад помилок, які можуть зашкодити вашому стартапу (частина 3)

Чого не робити, щоб виходило все, як слід, робити – фінальна частина нашого огляду.


10. Залучати надто мало грошей

Жоден стартап не обходиться без фінансування, питання лише в тому, хто буде його фінансувати — ви або сторонні інвестори. У будь-якому випадку, щоб зрозуміти скільки потрібно грошей, слід чітко розписати етапи роботи і підрахувати витрати для кожного етапу. На різних етапах роботи і для різних цілей — ідея, працюючий прототип, запуск, подальший ріст — будуть різні підходи і різні витрати.

11. Витрачати занадто багато

Класичний спосіб витратити занадто багато грошей на одному етапі так, щоб їх не вистачило на наступний — найняти невиправдано велику команду. Наймайте тільки тих, хто дійсно потрібен, наприклад, пише код або залучає аудиторію.

12. Залучати надто багато грошей

Чим більше коштів вкладено в проект, тим складніше буде потім вносити в нього суттєві зміни. Наслідки — невдоволення інвесторів, проблеми з найнятим персоналом та багато іншого.
Щоб уникнути цього, потрібно з самого початку детально продумати мету, етапи роботи та скласти бізнес-план.

13. Дозволяти інвесторам керувати процесом

Дорога до успішного стартапу

Дорога до успішного стартапу

Інвестори фінансують і очікують отримати прибуток, але розробку здійснюєте саме ви. Звичайно, їх думку потрібно враховувати, особливо якщо у них є досвід в стартапах, подібних вашому. Але не виконуйте їхні вказівки сліпо, відстоюйте свою позицію.
Хоча тут багато що залежить від моделі вашого співробітництва. Якщо у інвесторів блокуючий пакет акцій компанії — сперечатися з ними буде складно.

14. Думати про прибуток, а не про користувачів

Зробіть хороший продукт — і він стане популярним, і обов’язково принесе прибуток. Зробити те, що потрібно людям, набагато складніше, ніж отримати з цього прибуток.

15. Забувати про бізнес-складову

Програмісти зазвичай не люблять думати про бізнес. Їм би кодити і кодити … Але щоб отримати гроші на розробки, вийти на ринки і монетизувати продукт, потрібні люди, які в цьому розбираються. Так що не забудьте знайти їх.

16. Конфліктувати з засновником

З 20% стартапів йдуть засновники через особисті розбіжності з колективом. Це не обов’язково зупинить справу, але все ж краще уникати подібного. Добре вивчіть один одного, обміркуйте “за” і “проти” роботи саме в такому колективі. Не беріть на роботу людину, яка володіє необхідними знаннями та якостями, але неприємна вам. А якщо починати старпап з друзями та знайомими — є ризик зіпсувати стосунки на все життя.

17. Докладати недостатньо зусиль

Якщо запустити стартап — йому доведеться присвячувати весь свій час. Практика показує, що більшість провальних стартапів розробляли без відриву від основного місця роботи. Натомість більшість успішних розробників звільнилися з попередньої роботи і займалися тільки стартапом.
Докладати недостатньо зусиль — найбільша помилка стартаперів.

За матеріалами видання fundersandfounders.com

About the author

Admin


What are your thoughts?