Чому треба працювати повільно, а не багато
1,186 views

Чому треба працювати повільно, а не багато

Мет Стіл, керівник дизайнерського бюро, написав есе про те, як правильно організувати свою роботу, щоб не стати її заручником, зберегти розум і отримувати більше задоволення від життя.

Ось 8 простих правил, які змінять ваше уявлення про те, як потрібно працювати.

1. Пригальмуйте
Хтось сказав одного разу: «Навіть якщо ти виграєш в щурячих перегонах, ти все одно залишишся щуром». Коли ми сповільнюємо темп життя, наші пріоритети стають більш зрозумілими. Якщо ви зайняті сильніше, ніж хочете, не намагайтеся перебудовувати свій розклад. Для початку заспокойтесь і зосередьтеся на поточному моменті. Відчуйте, що відбувається прямо тут і зараз. Подивіться, як витрачається ваша енергія – погана і хороша. Здорові пріоритети самі розкриються перед вами, і життя почне коригуватися.

2. Досить бути героєм
Складіть розклад, який вам під силу виконувати, із завданнями, вирішення яких не приведе вас до вигорання. Ніхто не помре від серцевого нападу, якщо ви закриєте один з проектів.

3. Повертайтеся додому
Ідіть з офісу о шостій годині вечора або раніше, якщо це можливо. Повечеряйте з друзями або родиною, розслабтеся і добре виспіться. Тоді нормально відпочинете і будете зосередженим, коли вранці повернетеся на роботу.

4. Менше мітінгів
Іноді вони дійсно потрібні і корисні, але частіше за все ви просто витрачаєте ваш час даремно. Запитайте ваших колег або начальника, чи є більш ефективний спосіб прийняття рішень. Пропонуйте свої варіанти.

5. Вмикайте режим «у літаку»
Забудьте про дзвінки (нехай вони перенаправляються відразу на автовідповідач) і інтернет. Важливо розуміти, що наші комунікативні звички не роблять нас щасливішими або продуктивнішими. Створіть навколо себе мінімально відволікаючу атмосферу. Будьте офлайн, поки вам дійсно не потрібно буде провести якесь дослідження або щось уточнити. В першу чергу робіть важливу роботу, а вже потім відповідайте на листи. Будьте активні, а не реактивні, і забудьте вже нарешті про соціальні мережі.

6. Їжте поза офісом
Почитайте книгу, прогуляйтеся, відвідайте музей – робіть все, щоб змінити оточення і відключитися від звичних справ. Зміна обстановки зарядить вас енергією і ентузіазмом перед роботою в другій половині дня.

7. Відмовтеся від багатозадачності
Це неефективно. Люди, які заявляють, що вони успішно справляються з кількома завданнями одночасно, обманюють інших або себе. Сконцентруйтеся на одному важливому завданні. Повідомте колег, що ви зайняті і вас не можна відволікати. Вони перестануть на вас злитися, коли побачать кінцеві результати.

8. Говоріть «ні»
Перед тим як відповісти на прохання, запитайте себе, що всередині вас вимагає сказати «так» – згода чи страх. У другому випадку ввічливо відмовте і запропонуйте альтернативу. Це буде ще один привід проявити креативність.

Мет радить: “Спробуйте прислухатися до цих правилам протягом тижня. Я думаю, ви будете приємно здивовані тим, наскільки багато всього ви встигаєте і скільки вільного часу у вас з’явилося. І навпаки, якщо ви виявите, що на вашій теперішній роботі так працювати не вдається то це, ймовірно, час для вас, щоб рухатися далі. Іноді здатися – це найхоробріше річ, що ви можете зробити”

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?