У Львові курсуватиме перший в Україні електробус
1,398 views

У Львові курсуватиме перший в Україні електробус

9 листопада у Львові презентували перший в Україні екологічно чистий електробус, який зібрали на львівському концерні «Електрон». Коштує він 9 млн грн. Для пересування використовує лише електроенергію, може перевозити до 100 пасажирів, розвиває швидкість до 70 км/год. За день по місту може проїжджати без підзарядки 200 км. До кінця 2015 року електробус з’явиться на вулицях Львова.

Зарядка одного такого електробуса коштує близько 50 грн, а це в 10 разів дешевше, ніж заправка звичайного автобуса, який працює на бензині. Акумулятори можна підзарядити швидкою зарядкою з високим струмом 380 вольт за 15-20 хвилин.

Повністю низькопідлоговий 12-метровий електробус “Електрон” моделі Е19101 має відкидний пандус і місця для перевезення пасажирів з особливими потребами. Також він обладнаний автономним обігрівачем і кондиціонером. В електробусі використано гальмову систему EBS, а кузов виконаний із нержавіючої сталі.

Юрій Бубеса, президент ПАТ “Концерн-Електрон” також повідомив, що основні відмінності електробуса від існуючого міського транспорту в повній відсутності шкідливих викидів в атмосферу, підвищеному комфорті для пасажирів за рахунок низького рівня шуму й вібрації в салоні, а також у низьких витратах на обслуговування та ремонт.

Крім електробуса, Львів також отримав три тролейбуси від «Електрону». Андрій Садовий зазначив, що «Електрон» взявся за виготовлення наступної партії трамваїв для Львова. В найближчі 5 років місто планує закупити кілька сотень трамваїв, тролейбусів та електробусів.

Варто також додати, що участь в тендері Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради приймали кілька компаній і одна з пропозицій була трохи дешевшою від обраної.  Причину відхилення пояснюють недостатньою кількістю інформації про технологічну складову від виробників.

За матеріалами zaxid.net

About the author

Admin


What are your thoughts?