Джеймс Алтачер про те, як не здатися на півдорозі
1,368 views

Джеймс Алтачер про те, як не здатися на півдорозі

Джеймс Алтачер – менеджер американских хедж-фондів, підприємець, автор книжок-бестселерів, засновник і співзасновник понад 20 компаній, у тому числі Reset Inc. і StockPickr. Ми вже писали про те, як можна заробити мільйон, а зараз говоримо про мотивацію.

Я б хотів частіше нагадувати собі про те, що минуле не визначає майбутнє. Я думаю: «У мене диплом за фахом X, значить, я повинен робити Y». «Я живу з A, значить, це назавжди». Або «я зазнав поразки в бізнесі або мистецтві і намагатися знову безглуздо».

Все це неправильно. Я розмовляв з Меттом Беррі, у якого була – як мені здавалося – робота мрії: він писав кіносценарії. Але все, що він хотів, це вести блог про фентезі-спорт. Минуло вісім років, і він став ведучим на каналі ESPN – і розповідає про фентезі-спорті.

Або візьмемо Джима Нортона, з яким ми разом росли. Він їздив за кермом трактора і брався за різні дрібні роботи, а хотів бути коміком. Минуло 20 років – і він один з найвідоміших в світі коміків.

Загалом, якщо ви відчайдушно нещасливі на роботі або у відносинах – це повинно змінитися. Ось 10 кроків, які я засвоїв на цьому шляху. Завдяки цьому мене перестало нудити від того, що я роблю, я перестав відмовлятися від своєї мрії.

1. Визнайте це
Я відчуваю себе не в своїй тарілці. Я не можу встати. Єдине, що зараз потрібно зробити – визнати це. Це як шепіт вашого тіла, яке фізично хоче перешкодити вам щось зробити. Воно починає їсти вас зсередини. І ваше тіло зруйнує вас, якщо ви не змінитеся. Але спочатку потрібно це помітити.

Більшість людей опиняються на цій стадії в районі 30 років, і їх тіло повільно їсть їх живцем. Вони шукають ліки, але це не ті ліки, які можна купити в аптеці.

2. Розчарування
Добре, я помітив. Але мені здається, що ніщо ніколи не зміниться. Я в пастці. Я даремно витратив всі ці роки.

Почніть перераховувати все, що вам подобається. Що ви любили в дитинстві? А що зараз? Спробуйте це сьогодні. Подумайте, як навести мости між тим, що вам подобалося в дитинстві, і тим, що ви любите зараз.

Брайан Коппелман думав, що він назавжди залишиться в музичному бізнесі. Так було прийнято в його родині. Його до цього готували. Це у нього добре виходило. Але минуле – НЕ тюремник. Він три роки обговорював ідеї зі свої приятелем Девідом Левіним, а потім вони написали сценарій фільму «Шулери» – а потім сценарій «Одинадцяти друзів Оушена», а тепер і серіал Billions на Showtime.

Я все ще шукаю натяки кожен день. Кожен день – день другого народження.

3. Навчання
Якщо ми не будемо заново народжуватися, ми помремо. Сходіть в книжковий магазин і пошукайте книги, від яких у вас перехоплює подих. Згадайте розмови, які вам запам’яталися. Читайте. Шукайте нових людей, з якими ви можете розмовляти. Вивчайте все. Дивіться все. І нехай люди скажуть – «ти зіпсуєш собі все життя». Це ОК. Вони не мої тюремники. Я сам собі тюремник. І випускаю себе на волю щоранку.

4. Поразка
За що б я не брався, я зазнавав поразок. Мої перші два або три бізнесу провалилися. Та чого вже там, 17 з 20 розпочатих мною бізнесів провалилися. Мої перші п’ять книг досі не опубліковані. У мене так і не вийшло зробити телесеріал. І я можу ще багато чого перерахувати.

Якщо ви любите щось, то ви знаєте, як виглядає щось, якщо воно найкраще в світі. Я намагаюся відразу стати найкращим в світі – але це лише мій ідіотизм. Спочатку мені треба стати лузером і відчути, як це. На які вершини мені потрібно підніматися. Це довго.

Тому успіх = наполегливість + любов.

5. Чи варто продовжувати?
Можливо. А може й ні. На початку 1990-х я написав чотири книги. Нічого не вийшло. Я все кинув і влаштувався на роботу в HBO.

7 років потому я знову почав писати книги. Але це були нудні книжки про фінанси. А ще через 8 років я почав писати щось більш особисте. Тепер я пишу все, що захочу. Можливо, колись я навчуся робити це краще. Але мені подобається вчитися бути кращим. Мені подобається бути лузером.

Тому не кидайте. Не шукайте виправдання. Не спалюйте мости. Може, ви малювали в дитинстві. Спробуйте знову.

6. Повернення
Мене часто засмучують мої стосунки, або мої тексти, або мої бізнес-справи. Невдоволення собою – це виклик собі. Кожен день я тисну на себе більше, ніж потрібно. Іноді мені стає занадто боляче. Але я знаю, коли я в глухому куті. Я знаю, як це помітити. Я знаю, як знаходити те, що я люблю. І я завжди повертаюся до того, що я люблю.

7. Наставники
У кожній сфері мого життя у мене були прекрасні наставники. Як знайти наставника? Якщо вам потрібен такий, який буде з вами спілкуватися, запропонуйте йому ідеї. Не питайте «як я можу вам допомогти». Тому що так ви даєте йому домашнє завдання. Краще розкажіть, як ви зробите його життя кращим.

Якщо ж вам потрібен віртуальний наставник (іноді це навіть краще), прочитайте 200 книг з області ваших інтересів. 50 книг = 1 ментор.

8. Стати своїм голосом
The Beatles, Pink Floyd, Rolling Stones, U2, Wu-Tang Clan – всі вони звучать не так, як ті групи, що були до них. Вони не звучать на 100% по-іншому. Вони взяли все з минулого і спочатку повторювали і повторювали, а потім поступово знайшли свій унікальний голос.

Багато людей (і я теж) здаються на шляху між імітацією та унікальністю. Не потрапляйте в цю пастку. Є така техніка пошуку свого голосу – кожен день записуйте десять ідей в тій області, яка вас цікавить.

9. Знову провал
Поразка нон-стоп – ось секрет успіху. Тільки долаючи поразку, тільки розуміючи поразку і документуючи її, складаючи список «чого уникати» і список «що спрацювало», можна домогтися успіху. Терпіть поразки якомога частіше.

Навіть думки можуть бути помилковими. Важливо позначати їх: «корисно» і «марно». Це така практика. Це вміння пробувати знову. Але важливий ще один елемент.

10. Люди, яких ви любите
Коли я в глухому куті, я тягнуся до своїх друзів. Коли я провалююсь, вони простягають руку і витягають мене. Друзі не завжди знають, що краще для вас. Але вони заспокоять, підтримають, і ви будете вдячні за те, що вони у вас є. Не розпускайте про них плітки. Не намагайтеся вчити їх. Просто будьте вдячні за те, що вони є.


Народитися заново – не обов’язково зробити щось радикальне. Не обов’язково перетворитися з водія вантажівки в професійного баскетболіста.

Можна перетворитися з просто хорошої людини в людину, що стала кращою. З некомпетентної в компетентну. З хорошого друга в відмінного. З раба у вільну людину. З людини, який дозволяє іншим вирішувати, коли вона щасливий, в людину, яка сам це вибирає.

Робіть все це кожен день. Це практика. Можливо, ви коли-небудь станете астронавтом або художником. Але вам потрібно наповнити своє життя чимось гідним до того, як це станеться.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?