Аналіз бізнес-ринку. Який стартап запускати, щоб не пролетіти?
1,841 views

Аналіз бізнес-ринку. Який стартап запускати, щоб не пролетіти?

За останні роки ринок стартапів істотно виріс не тільки у себе на батьківщині, в США, але і в Україні Майже щотижня з’являються нові проекти. На жаль, далеко не всім з них судилося вирости з цікавої задумки в успішний і затребуваний продукт. Чому так відбувається? Багато підприємців сьогодні задають собі питанням, який бізнес починати з нуля, щоб знайти своє місце під сонцем і не прогадати.

Для деяких стартап – це можливість втілити свої найсміливіші ідеї, і при цьому непогано на них заробити. Ось тільки в сучасних українських реаліях, зокрема, економічних, далеко не кожен новий продукт має шанс «вийти в люди». Сучасне суспільство хвилюють більш приземлені проблеми. Щоб продукт пройшов весь шлях від стадії розробки до стадії серійного виробництва і запуску, він повинен бути не просто цікавим, він повинен бути корисним. Як вибрати ідею для стартапу з урахуванням нинішніх реалій? Які теми знайдуть відгук у кінцевого споживача?

Давайте поглянемо, які проблеми є в сучасному українському соціумі і як їх можна вирішувати.

Протезування. На жаль, в Україні достатня кількість людей з обмеженими можливостями. Розробка і впровадження якісних біонічних протезів вітчизняного виробництва поліпшать життя тисяч інвалідів. Зручні інвалідні крісла з специфічним програмним забезпеченням теж знайдуть свого клієнта. Це б дозволило багатьом вільно пересуватися самостійно. Імпортні крісла коштують немалих грошей, а вітчизняне виробництво дозволило б випускати продукт меншої вартості.

Та й в цілому медична галузь дає безліч можливостей. Аптечні сервіси для мобільних телефонів з можливістю пошуку необхідного препарату в найближчій аптеці або навіть миттєвого замовлення. Зручні програми для онлайн-консультацій з фахівцями. Вузькоспеціалізоване діагностичне обладнання. Гаджети для фіксації стану організму – від пульсометра до термометра. Великою популярністю користуються всілякі фітнес-браслети. Люди починають стежити за своїм здоров’ям, змінами в тілі, і їм потрібні для цього електронні помічники. Тут варто згадати про розробку українського стартапу FORCE – браслет FORCE motion, який вміє вимірювати самопочуття людей і відправляти дані про нього на мобільний додаток.photo-original

Якщо ви не знаєте, який почати стартап, зверніться до продуктової сфери. Навіть у кризові часи люди будуть їсти. Можна прогоріти на конструюванні елітних диванів і позолочених санвузлів з автоматичним змивом. Але їжа буде завжди. Сервіси, що спрощують покупки в супермаркетах, доставка продуктів додому, вибір інгредієнтів під конкретні страви. Навіть в звичайних кафе автоматизація вибору страв і замовлення може спростити процедуру і зняти зайве навантаження з персоналу. Тим часом українець Дмитро Костик створює глобальну мережу закладів з інтерактивними столами – у 2011 році він запустив проект Interactive Restaurant Technology, який став резидентом програми Microsoft BizSpark.iCafe_DmytroKostyk_small

Гарна ідея – вузька спеціалізація. Наприклад, ексклюзивне пошиття або оригінальний дизайн, який є тільки у вас. Зосередьтеся на чомусь одному. Наприклад, мед в цікавій упаковці, з оригінальними смаками і незвичайними добавками. І не забудьте про мобільний додаток для магазину, бо в наш вік смартфонів більшість замовлень робиться все ж через гаджети, а не через сайт. Хоча і про останній забувати не варто :)

IT-ринок. Більшість компаній використовує західне програмне забезпечення, в той час як софт вітчизняного виробництва практично на нулі. Наприклад, для центрів обробки даних, адже з розвитком галузі ростуть масиви інформації, які треба обробляти і зберігати. Або crm-системи, які дозволяють істотно впорядкувати і спростити роботу співробітників, а також підвищити її ефективність. Тим більше, зараз користуються частіше десктопними версіями, хоча хмарні багато в чому зручніші.

Інформаційна безпека. Затребувані проекти в тій же банківській сфері, що дозволяють забезпечити зручний доступ клієнтів до своїх даних, але при цьому захистити їх від стороннього втручання. У нас досить поширені випадки шахрайства, тому ефективні стартапи обов’язково знайдуть відгук. Так, SOC Prime стала першою українською компанією, яка побудувала платформу захисту підприємств від кіберзагроз. Незважаючи на те, що компанія заснована в 2014 році, активну діяльність вона розпочала в квітні 2015 го. До кінця року в список клієнтів SOC Prime увійшли такі великі структури, як OTP Bank, Starlight Media, «УкрСиббанк», «Воля», «Сбербанк Росії».SOC prime

Головне в проекті – правильний підхід
Перш, ніж остаточно вирішити, який почати бізнес з нуля, вирішіть для себе, наскільки це потрібно. Оцініть попит і вже існуючі пропозиції, рівень конкуренції. Подумайте, наскільки це цікаво особисто вам. Найкраще вибирати сферу, в якій ви розбираєтеся, або яка викликає у вас бажання зрозуміти і розібратися. Інакше буде як з остогидлою роботою – ніби і є, а радості ніякої. А значить, ніякої віддачі і прибутку. Подивіться, чи вирішить ваш стартап конкретну проблему і чи будуть в ньому зацікавлені потенційні споживачі. Оцініть рівень вкладень (розробка, реклама, необхідне обладнання, залучення фахівців) і можливий прибуток. Також оцініть ваші фінансові можливості і реальність залучення сторонніх інвестицій. І – ні пуху, ні пера :)

About the author

Admin


What are your thoughts?