Бюджетний маркетинг для стартапу: де і як знайти контент для вашого блогу
1,707 views

Бюджетний маркетинг для стартапу: де і як знайти контент для вашого блогу

Одним з найпростіших, але витратних за часом методів просування для стартапу є ведення власного блогу. Гарне блоговедення – це постійні публікації. Для того, щоб ваш блог не засох, як подарований мамою фікус на підвіконні, варто робити від 4 до 6 постів на тиждень.

Питання, де ж взяти стільки цікавої та актуальної інформації? Відповідь – з голови і … в Інтернеті. Пропонуємо Вашій увазі добірку з ряду корисних ресурсів з пошуку безкоштовного контенту і пошуку ідей для постів.

Основна частина ваших постів в стартап-блозі (до 60-70%) повинна бути присвячена вашій безпосередній професійній діяльності і самому продукту/сервісу. Хорошим доповненням до цього стануть новини з індустрії, коментарі до подій або аналіз кейсів. Все це можна знайти в Інтернеті, а потім використовувати в вашому блозі для створення і публікації постів по заданій темі. Отже, де ж шукати натхнення, якщо ви початківець content-prenuer?

Про що будемо писати? Пошук актуальних і цікавих тем для ваших постів

Найпростіший ресурс Google Trends – пошук за ключовими словами для вашої ніші, індустрії. Є так само альтернатива – Hot Trends – сервіс, який показує новини, які найчастіше запитують. Ось тільки питання, наскільки ця інформація буде релевантна для вашого бізнесу …

І обов’язково – Quora. Тут через пошук по актуальні питання можна знайти «больові точки» для стартапів або окремо взятих областей. Так само інструмент класно працює, якщо вам необхідний брейнштормінг по заданій темі, співтовариство порталу охоче ділитися своїм досвідом.

В цілому я вважаю, що такі ресурси дають поживу для мозку і допомагають створювати список тем для подальших публікацій у вашому блозі. Тримаємо руку на пульсі – говоримо про насущне для вашої аудиторії!

Як зробити ваш блог-пост більш привабливим? Пошук візуального контенту

Добре, коли ваші пости так само доповнюються візуально, наприклад, картинками і відео. Це додає відчуття завершеності вашої думки, а так само збільшує шанс «розшарювання» поста в соціальних мережах. Є ряд сервісів, такі як Spezify, Soovle, і Addict-o-matic, де можна знайти за заданими словами і відео, і картинки.

Бонус для вашої аудиторії! Пошук додаткового контенту для розшарювання через генератори

Складно публікувати по 5-6-7 … постів в тиждень, організовуючи безперервний потік цікавої інформації. Але тільки так і створюється онлайн співтовариство,за рахунок інтенсивної комунікації та активностей! Тому окремо поговоримо про так звані сервіси-помічники, які дозволяють по заданому топіку знайти релевантний контент з Інтернету і додати його до ваших оригінальних постів в блозі.

Для певної групи стартапів (entertainment, life style, mobile і т.д.) подібна інформація незамінна, так як їх аудиторія звикає, «що тут завжди є щось цікаве почитати і подивитись». Ви постійно спілкуєтеся з публікою в інтерактивному форматі. Отже: Storify, Scoop.it, Tagboard мають однаковий принцип роботи – вони допомагають знайти вам контент в інтернеті за релевантними запитами. Далі ви самі вирішуєте, як його використовувати – у вигляді розширеної частини поста в блозі або просто в вашому соціальному профайлі як «фішку дня», наприклад. Позитивний інструмент для тих, хто намагається створити і розвинути власну соціальну спільноту, коли частота комунікації не менш важлива, ніж їх якість.

Інші приклади:

Portent’s Content Idea Generator

HubSpot’s Blog Topic Generator

Quandary Content Idea Generator – тут, на відміну від попередніх двох сайтів, ви заповнюєте анкету (18 питань про свій бізнес і продукт) і у відповідь отримуєте поради про релевантний для вас контент. Видача не завжди радує, так як топіки, на жаль, в основному широкого формату …

Існує тільки одне «АЛЕ»: не можна, щоб подібний контент, сформований генераторами, перевищував 30-40% публікацій в вашому блозі, інакше ви перетворитеся на звичайний агрегатор приколів і фішок. А основне завдання вашого блогу – це інтерактивна комунікація з цільовою аудиторією/отримання фідбеку і просування вашого стартапу, а не безтолкове перепощування всього на світі!

Важливий момент! Ресурси для пошуку ключових слів

Уявімо, що ви визначилися з темою для вашого блог-поста, знайшли приємний візуальний контент і написали класний текст. Тепер варто виконати домашню роботу по оптимізації цього тексту для пошукових машин, інакше вся ваша праця буде марною і ніхто пост не прочитає, просто тому що його не знайдуть серед величезної кількості веб-сторінок! Мало написати хороший пост, потрібно ще щоб він вирішував бізнес завдання – тобто приніс до вас на сайт релевантну аудиторію за релевантними ключовими словами.

Знайти ці ключові слова допоможуть наступні ресурси

Класичний інструмент від пошуковика №1 в світі – Google AdWords Keyword Planner.

І пара корпоративних рішень: безкоштовний SEO Book (оцінює щомісячний трафік за заданими ключовими словами) і платний Moz Keyword Difficulty Tool.

Знайшли потрібні слова? Постарайтеся включити їх в ваш пост, а також в список хештегів до нього. Адже саме за ключовими словами пошуковий робот, наприклад, системи Google, буде визначати релевантність контенту вашого блогу щодо пошукових запитів користувачів. І видавати посилання на ваш блог і пост, або не видавати…

Якщо ти гориш ідеєю свого стартапу і готовий втілювати мрію в реальність – чекаємо на конференції Lviv Startup Garden 2016, яка відбудеться 19 березня. Дізнатися практичні уроки від засновників успішних стартапів, познайомитись з потенційними інвесторами та знайти однодумців тільки 19 березня у Львові, готель Рейкарц Дворжец. Поспішай зареєструватися – кількість місць обмежена!

P.S. Так само для тих, хто тільки починає вдосконалювати свої навички в копірайтингу і пітчі, так би мовити, вчитися писати тексти і пояснювати суть вашого стартапу, радимо книгу-посібник від Пітера Кларка «50 прийомів письма». Дуже корисна інформація для старту :)

About the author

Admin


What are your thoughts?