Купи слона або як правильно продати свій продукт
1,253 views

Купи слона або як правильно продати свій продукт

При запуску стартапу виникає багато проблем, які потрібно вирішити і “прогалин” з посадами, які необхідно заповнити. Хоча, ви як засновник можете володіти талантами в деяких сферах (наприклад, фінанси або управління проектами), все-таки не буває професіоналів у всьому.

Маркетинг часто виявляється однією з найважчих навичок, якщо у засновника немає спеціальної підготовки і знань. Але, з іншого боку, це ж не ракетобудування. Всьому можна навчитися досить швидко. Проблема в тому, що більшості підприємців банально не вистачає часу, щоб у всьому цьому розібратися або пройти курс маркетингу, тому більшість з них застосовують старий метод “проб і помилок”.

Отже, сьогодні ми представляємо вам 5 основних порад, які ви можете використовувати, щоб поліпшити маркетингову стратегію своєї компанії, при цьому заощадивши час і гроші на своє навчання.

1. Продавайте цільовій аудиторії

Будь-який досвідчений маркетолог, швидше за все, скаже вам, що продажі цільовій аудиторії – це фактор, який в народі називають “або пан, або пропав”. Перш ніж планувати маркетингову стратегію – якщо ви ще її не спланували – не поспішайте шукати свою аудиторію через демографічні показники (наприклад: вік, стать, дохід, освіту, рід занять, сімейний стан, країна, місто і т.д.) і споживчі ідеї. Створіть демографічний профіль цільової аудиторії, якій ви збираєтеся продавати продукт, а потім проведіть серед цих людей опитування. Це дозволить порівняти створений вами профіль і фактичні дані і допоможе зрозуміти чи правильно ви визначили свою цільову аудиторію. Неофіційний збір даних (його можна зробити, якщо просто поговорити з клієнтами) допоможе вам зрозуміти, що це за люди і як правильно до них підійти вже в більшому масштабі, приклавши маркетингові зусилля.

2. Створюйте привабливий контент.

Не важливо, ви продаєте сумки або додатки для смартфона, контент є ключем до успіху з точки зору нинішнього покоління і панування брендів. Після того, як ви вибрали найкращі канали збуту, почніть створювати оригінальний і актуальний контент для своїх клієнтів. Будьте винахідливі, дружелюбні і дотепні. Намагайтеся розвивати голос свого бренду, стиль і тон, як можна раніше. Якщо ви дружите з пером і пензлем, а взяти в команду копірайтера поки що не дозволяють фінанси, розгляньте можливість залучення професійного копірайтера на аутсорс, який хоча б періодично буде допомагати в питаннях створення контенту.

3. Покажіть себе

Ваш бізнес – це не тільки продукт або послуга; це бренд, який представляє собою роботу і зусилля вас і вашої команди. Саме тому ви завжди повинні намагатися показати клієнтам, хто стоїть за продуктом або послугою, яку ви пропонуєте. Подумайте про те, щоб створити бренд-відео вашого стартапу або про те, щоб “запостити” фото свого офісу або діяльності команди на соціальних медіа-платформах своєї компанії. Так ваші клієнти будуть почувати себе більш впевнено, і ви швидко завоюєте їх довіру, показавши, що ваш бізнес це не просто веб-сторінка або логотип.

4. Залучайте клієнтів

Найпростіший інструмент маркетингу, щоб отримати нових клієнтів і продовжувати рухатися далі з тією ж швидкістю полягає в тому, щоб залучати нових (потенційних) користувачів за допомогою соціальних мереж. Але! Не перетворюйтеся в типовий бізнес, який тільки просуває свій продукт. Пропонуйте своїм користувачам контент, який вони реально хочуть бачити, читати і ділитися цим на своїх персональних сторінках. Рекламні пости теж можна робити, але пам’ятайте: будьте добрими, цікавими і корисними!

5. Не забувайте про ранній PR

Багато стартапів вважають, що маркетинг – це тільки платна реклама або SEO-просування. Але всі забувають, що фактичні комунікації відіграють велику роль в маркетингу, тому ви повинні спробувати спочатку зосередитися і на PR. Це може бути дуже потужним інструментом для підтримки маркетингових кампаній. Постарайтеся зав’язати контакти з якомога більшою кількістю телеканалів, радіостанцій, журналів, газет, сайтів і блогів, які пишуть про галузь, в якій ви працюєте.

About the author

Admin


What are your thoughts?