Зроби життя простішим з “Метнись кабанчиком”
1,596 views

Зроби життя простішим з “Метнись кабанчиком”

Навіть Бетмену може не вистачити часу або вмінь, щоб зняти кота з сусідського балкону чи забрати з пошти пакунок для улюбленої бабусі. Що ж робити? Не потрібно винаходити телепорт, все набагато простіше. Щоб все встигати і при цьому ще мати можливість заробляти тепер можна скористатись сервісом “Метнись кабанчиком”. Цей ресурс допоможе знайти виконавця на завдання будь-якої складності за помірну плату. Він водночас орієнтований на тих, хто хоче підзаробити і на зайнятих людей. Це справжній порятунок для мамочок в декреті, студентів та людей, які потребують додаткового заробітку.

Роман Киригетов розповідає історію сервісу, який робить бізнес там, де побутові дрібниці (і не зовсім) перетворюються на гроші.

Роман Киригетов— Розкажіть, як виникла ідея сервісу і звідки така цікава назва?

— Історія виникнення сервісу почалась з моменту, коли я працював у сфері телекомунікацій і натрапив на американський проект TaskRabbit.com, що пропонував підробіток за винагороду. Це було літо 2012 року, в Україні не було нічого схожого і я вирішив, що такий сервіс може стати знахідкою для українців. Тому ми з моїм одногрупником Сашею Юр’євим почали діяти.

А з назвою все просто – я завжди казав: “метнись кабанчиком!” своєму молодшому брату, коли просив його щось зробити. Тоді і виникла думка, а чому б не назвати так проект? Не дуже хотілось використовувати нудну назву, типу “підробляй” чи “заробляй”. Назва точно відображає суть проекту і добре запам’ятовується. А коли виявилося, що доменне ім’я Kabanchik.ua було вільне – я зрозумів, що це знак :)

— А як ви потрапити в бізнес-акселератор EastLabs?

— Спочатку ми з Сашею інвестували в проект свої особисті гроші. Але потім нам порадили надіслати заявку в бізнес-акселератор EastLabs. У нас вже була команда і проект, який успішно працював, тому ми легко пройшли відбір з 150-ти претендентів і потрапили в трійку. В квітні 2012 року ми залучили в $ 20 000 інвестицій, віддавши за це 15% частки від проекту. Залучені кошти були потрібні для маркетингових експериментів для розкрутки маркетплейсу, а також дозволили нам піти з постійного місця роботи і повністю присвятити себе проекту.

Завдяки інтенсивному навчанню і потужній підтримці менторів акселератора ми переосмислили підхід до розробки і реалізації проекту. Кабанчик почав рости на 50-70% на місяць протягом півроку. Це переконало нас в життєздатності бізнес-моделі, і для подальшої геоекспансіі ми почали шукати додаткові інвестиції (на той момент сервіс працював тільки в Києві)

— Як би ви описали свій сервіс?

— “Метнись Кабанчиком” – сервіс пошуку виконавців для побутових та бізнес завдань. Якщо у вас немає часу на виконання якоїсь справи, за допомогою сайту за 5 хвилин можна легко знайти потрібного виконавця. Сервіс підбере кращого спеціаліста своєї справи. Замовник може самостійно ознайомитися з резюме виконавця, відгуками від попередніх замовників і обрати найкращого.

З іншого боку, сервіс дає змогу активним людям, які шукають підробіток, заробляти гроші. Роботу зможуть знайти як досвідчені майстри (електрики, сантехніки, ювеліри, бухгалтери), так і люди без спеціалізованої освіти та досвіду роботи – кур’єри, промоутери, перевізники вантажів тощо.

— Що було найскладнішим в роботі над проектом?

— На перше місце я б поставив просування. Наш проект – це свого роду маркетплейс, де треба мати базу замовників і виконавців. Спочатку важко було залучити потрібну кількість людей, але з часом спрацювало “сарафанне радіо” і сервіс почав набирати оберти. На другому місці – маркетингова стратегія. Ми вкладали власні кошти, експериментували з різними каналами для просування і відбирали найефективніші. Це був дуже корисний досвід. Наприклад, була історія з платною публікацією. Ми розмістили статтю на одному з інтернет-порталів, яка коштувала 5000 гривень, а вона виявилась провальною і не принесла ніякої користі.

Також ми переписали проект з нуля на Python. Це було потрібно для забезпечення кращої продуктивності проекту, а також спрощення взаємної інтеграції з існуючими проектами Prom.uа. (у січні 2015 року проект “Метнись кабанчиком” викупив Prom.uа – прим.) Оновлена версія проекту була запущена в січні 2016 року. В даний момент, технічна команда проекту складається з 4-ох розробників, а всього над розвитком Кабанчика зараз працює 15 чоловік.

— Як відбувається процес відбору виконавців і які послуги зараз найпопулярніші?

— Ми ретельно відбираємо виконавців. Безпека кожного замовлення – це запорука довіри і росту сервісу. Виконавці мають справу з матеріальними цінностями замовників. Тому найбільше уваги звертаємо на перевірку компетентності та особистих якостей людини.

Для того, щоб отримати доступ до завдань потрібно пройти кілька кроків. По-перше – зареєструватись на сервісі. Потім заповнити анкету, надавши особисті дані, фото, посилання на профілі в соцмережах. Третій крок – виконавець має вивчити правила нашого сервісу і пройти онлайн-тестування. Далі відбувається співбесіда по Skype, яку проводить наш HR-спеціаліст. Він перевіряє правдивість особистих даних і надає виконавцю статус “Перевіреного”.

Зараз існує великий попит на на розробників, копірайтерів та дизайнерів. Також великою популярністю користуються послуги домашнього майстра, сантехніка, електрика, прибиральника, кур’єра. В цілому, все більше обертів набирає робота в ІнтернетіКоманда 2

— А які були найдивніші завдання, які просили виконати?

— В нас є щотижневий рейтинг цікавих завдань. Дивуватися є чому, повірте :) Наприклад, перед Новим роком дівчина просила знайти їй 25 потенційних наречених, щоб вона могла обрати собі одного з них. Були в нас і екстремальні завдання. Наприклад, нещодавно одна замовниця попросила прибрати осине гніздо біля вікон дитячої на 5 поверсі. Виконавець для цього завдання знайшовся за кілька хвилин і заробив 1500 грн.

— Кого вважаєте конкурентами?

—  Конкурентами Кабанчика можна вважати дошки оголошень та сайти, що пропонують роботу. Від перших ми відрізняємось тим, що маємо прозорі умови роботи: в завданні чітко описано, що треба зробити, коли і скільки грошей за це отримає виконавець. Але найголовніше – завдяки ретельній перевірці виконавців ми мінімізуємо ризик того, що замовник натрапить на шахраїв.

А сайти з пошуку роботи сфокусовані на постійній роботі, тому майже не мають вакансій для додаткового заробітку. Також ми обходимо всіх конкурентів по швидкості пошуку компетентного і відповідального виконавця для кожного завдання. Тільки уявіть, після публікації завдання виконавець знаходиться в середньому впродовж 3 хвилин.

— Чим плануєте дивувати користувачів Кабанчика в майбутньому?

— Ми постійно ростемо і вдосконалюємось. Незабаром з’являться мобільні додатки для IOS та Android. Вони допоможуть зробити пошук роботи або потрібного спеціаліста мобільним та ще зручнішим.

Зараз також активно просуваємо сервіс, як в нових регіонах України, так і за кордоном. Минулого року ми вже запустили сервіс в Білорусі, Казахстані та Росії і далі займаємося масштабуванням проекту.

Метнись кабанчиком

— Що б ви хотіли порадити підприємцям-початківцям?

По-перше.  У команду потрібно брати людей, які хочуть вчитися, для яких гроші – не головне, важливіше – навчання і результат. Такі люди, як правило, дуже добре працюють і в підсумку гідно заробляють.

По-друге. Перед запуском бізнесу обов’язково складіть бізнес-план, все розрахуйте. Фінансові показники і дані аналітики треба постійно відстежувати для розвитку бізнесу.

По-третє. Для просування проекту використовуйте тільки ефективні канали. Не варто спочатку “вливати” великий бюджет в канал, який ви не перевірили. Виділяйте мінімальні суми на експерименти. Якщо не працює – пробуйте далі.

По-четверте. Йдіть за грошима. Так, якщо вашому клієнту незручно робити так, як ви придумали – все змінюйте. Взагалі, ніколи не бійтеся нічого змінювати, не бійтеся повертати в інший бік. Дуже часто розворот на 180 градусів призводить до великого успіху.

About the author

Admin


What are your thoughts?