BlaBlaCar оцінили в $1,5 млрд.
1,227 views

BlaBlaCar оцінили в $1,5 млрд.

Сервіс для пошуку попутників BlaBlaCar отримав $200 млн. від фондів Insight Venture Partners, Lead Edge Capital і Vostok New Ventures. Insight Venture Partners і Lead Edge Capital також є інвсторами холдингу Alibaba Group і сервісу доставки їжі Delivery Hero. Вартість BlaBlaCar перевищила $1,5 млрд. і тепер це найдорожчий стартап Європи, передає The Telegraph.

«Фінансовий раунд був проведений з метою підтримки темпів зростання числа нових користувачів BlaBlaCar в Європі і на ринках, що розвиваються, де інтерес до райдшерінгу викликаний декількома причинами: недосконалістю транспортної інфраструктури та надто обтяжливим для гаманця місцевих жителів обслуговуванням власного автомобіля», йдеться в повідомленні BlaBlaCar.

Крім того, BlaBlaCar планує розвиватися на ринках Азії, Бразилії та інших країнах Латинської Америки.
Засновник компанії Ніколас Брюссон заявив, що є лише два основних ринку у світі, на які комапанія не збирається виходити: США і Китай. «Китай – це інший світ, багато в чому незрозумілий», говорить Брюссон. Переважна більшість жителів США мають особисті автомобілі, а щільність громадського транспорту в цій країні навпаки є надто низькою.

Принципова різниця між Uber і BlaBlaCar полягає в тому, що BlaBlaCar – це спільне використання автомобілів. Водій не отримує прибутку, а лише компенсує витрати на паливо. “У нас немає комерційних водіїв, яким потрібно отримувати ліцензію, робити страховку та інше. За статистикою близько 60% водіїв час від часу самі стають пасажирами », пояснив Брюссон.

Завдяки придбанню в квітні компаній Carpooling з Німеччини та AutoHop з Угорщини, BlaBlaCar став найбільшим райдшерінговим сервісом в Європі. Після цього база користувачів BlaBlaCar повинна вирости в два рази і досягти 20 мільйонів чоловік.

У липні 2014 року компанія залучила $100 млн. Тоді ці кошти планувалося спрямувати на розвиток сервісу в Росії та Україні.

На сьогоднішній день сервіс доступний в Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Франції, Хорватії, Німеччині, Угорщині, Індії, Італії, Польщі, Португалії, Румунії, Росії, Сербії, Іспанії, Туреччині, Україні і Великобританії.

About the author

Admin


What are your thoughts?