Як штрих-код змінив світ (частина перша)
1,138 views

Як штрих-код змінив світ (частина перша)

У квітні відзначають день народження штрих-коду. Саме 3 квітня 1973 року компанія IBM запропонувала універсальну технологію штрих-кодування, яка поширилась по всьому світу.

Проекти з індивідуальним маркуванням товарів з’явилися на кілька десятиліть раніше. Шлях від початкової ідеї до реалізації зайняв майже 40 років. Думки винахідників спотикалися на недосконалості технологій. Багато років наукове товариство не звертало уваги на їхні праці. Але вони все одно зуміли змінити світ.

В азбуці Морзе - ключ до загадки

В азбуці Морзе – ключ до загадки

Все почалося в 1932 році. Студент Уоллес Флінт у своїй дослідницькій роботі описав модель майбутнього супермаркету. За його задумом покупці повинні були вибирати продукти у торговому залі, певним чином проколюючи перфокарту. На касі встановлювалося зчитувальний пристрій, який збирав інформацію з карток, і стрічковий конвеєр привозив вибрані покупки. Уоллес пропонував цю ідею кільком бізнесменам, але в ті роки американська економіка перебувала на піку Великої Депресії, і грошей просто не було.

Амбітна ідея залишилася на папері. 1948 рік. Сонячна Філадельфія. Декан Дрексельского університету спілкується в своєму кабінеті з давнім знайомим – власником мережі супермаркетів. Дружня розмова перетекла в ділову. Бізнесмен загорівся ідеєю розробки системи автоматичного обліку товарів і запропонував товаришеві зайнятися його розробкою на базі університету. Бернард Сільвер, аспірант вишу, проходив повз кабінету і підслухав розмову. Задумка здалася йому революційною.

Він вирішив взятися за цю справу. Прийшов до свого друга, теж аспіранта, Нормана Вудленда і заразив його ідеєю розробки системи автоматизації. Звісно, друзі набили не одну гулю. Їх перші напрацювання були дуже далекими від реального втілення. Спочатку новатори хотіли маркувати товари спеціальними чорнилами, які світяться при ультрафіолетовому освітленні. Проект вийшов дорогим, і його окупність не уявлялася можливою. Після провалу ідеї друзі звернули увагу на азбуку Морзе. Їм здалося, що в геніальній простоті морзянки криється ключ до їх загадки.

Після ще однієї безсонної ночі Вудленд прийшов до океану зустрічати світанок. Думаючи над проектом, він малював на піску знаки азбуки Морзе – крапки і тире. Посилився вітер, і хвилі води все ближче підбиралися до його малюнків. В якийсь момент вода перетворила риски в довгі вертикальні смужки. Норман сторопів. Ця форма ідеально підходила для маркування! Але радіти було рано. Без пристрою, здатного читати символи, все це залишалося марним. Цілий рік вони думали над пристроєм і придумали прилад, що віддалено нагадує сучасні сканери штрих-коду.

Далі буде…

За матеріалами видання geektimes.ru

About the author

Admin


What are your thoughts?