Працюй ефективно – лайфхаки для фрілансера
1,152 views

Працюй ефективно – лайфхаки для фрілансера

Незалежно від того чи ви фрілансер-початківець чи фрілансер-старожил, працюєте ви вдома один раз на місяць або кожного дня, існує цілий ряд важливих звичок, які потрібно виробити, якщо хочете ефективно працювати за межами офісу.

Шляхом проб та тяжких помилок ми виробили цілу систему, яка дозволить вам тримати баланс між роботою, особистим життям і спілкуванням з замовниками :-)

1. Тільки не перед телевізором

Виділіть спеціальну робочу зону, так званий «домашній офіс» І така зона повинна бути відокремлена від інших частин вашого будинку або кімнати. Працювати в ліжку не найкраща ідея, тому що ви рано чи пізно захочете спати, а не працювати. Робота в вітальні перед телевізором – теж погана ідея, адже це місце призначене для перегляду телевізора, а не для роботи. Замість цього створіть спеціальний робочий простір. В ідеалі нехай це має бути окрема кімната. Якщо немає такої можливості – виділіть робочу зону, яка не буде використовуватися надалі для інших цілей, крім робочих. Це рішення дозволить налаштуватися на робочий лад відразу після того, як ви зайдете в свою робочу зону.

2. Знімайте піжаму!

Перспектива працювати в піжамі дуже приваблива, але якщо ви будете переодягатися перед тим, як почати працювати, у цього маленького ритуалу згодом проявиться цілий ряд переваг. Як мінімум, робочий одяг дозволить вам швидше і краще налаштуватися на робочий лад, відчувати себе більш зібрано і не так спокійно, як в повсякденному домашньому одязі. Ну, хоча би накиньте піджак перед тим, як взяти участь в Skype-конференції :-)

3. Хто стукає – тому відчинять

Телефонні дзвінки, електронні листи, текстові повідомлення, миттєві повідомлення, чати – всі ці інструменти доступні для комунікації віддалених робітників зі своїми колегами. У глибині душі у кожного є улюблені інструменти комунікації, проте для ефективної роботи варто використовувати як можна більше різних сервісів і додатків, хоча б для того, щоб вибрати найбільш ефективні і зручні серед них.

Наприклад, бувають випадки, коли телефонний дзвінок – це не що інше, як порожня трата часу, а ось електронна пошта працює відмінно.

4. Спочатку графік – потім дівчата

Будьте суворі до себе. Встановіть час, коли ваш робочий день починатиметься і коли він буде закінчуватися і дотримуйтеся цього графіку. Це потрібно не тільки для того, щоб зрозуміти, скільки часу ви працюєте. Такі рамки дозволять вам досягти гармонії в life-work-балансі  і не дозволять їм впливати один на одного. Крім того, такі рамки важливі і для вашого психічного здоров’я.

5. Створюйте списки завдань на кожен день

Створення списку завдань на кожен день при роботі вдома – важливий елемент вашого робочого дня. Він дозволить виміряти те, що ви робите. Ця метрика робить роботу усвідомленої, а її результат – видимим, що особливо важливо в разі самостійної роботи з дому. Організуйте свої завдання по пріоритету з конкретним зазначенням того, які з них повинні бути зроблені до кінця дня, які – до кінця робочого тижня, а які – більш глобальні. Тоді в кінці робочого дня ви зможете чітко визначити, що ви зробили, які завдання ви завершили повністю, а які – частково. Крім того, така самооцінка продуктивності і результативності буде важлива при звітах начальству.

6. Зробіть перерву

Перерви в роботі дуже важливі. Піднімайтесь і йдіть на кухню або на балкон. Перерва дозволить вам поглянути на ваші завдання з іншого боку, бути більш ефективним безпосередньо під час роботи.

7. Коли я працюю – я глухий і німий

Було б дуже добре обмежити спілкування з домашніми, коли ви працюєте. Ви не повинні ігнорувати членів вашої родини, якщо вони дійсно потребують вас, це очевидно. Але не варто перетворювати роботу вдома в групову діяльність і в спілкування з домашніми між виконаннями робочих завдань. Розмови з друзями або родиною протягом дня відволікають від роботи і від відчуття того, що ви зараз працюєте.

8. Не бути раком-самітником

Незважаючи на поширення віддаленої роботи, особиста взаємодія, спілкування «вживу» особливо важливе. Якщо ви працюєте з дому цілими днями, щодня протягом тривалого періоду часу, потрібно хоча б іноді зустрічатися зі своїми колегами і клієнтами. Постарайтеся знайти час, щоб приїхати в офіс і поспілкуватися з вашими товаришами по команді. У цифровому світі легко заблукати, більш того, навіть загубитися, залишившись в ньому надовго, намагайтеся уникати цього.

9. Створюйте маленьке власне болото

Рутина може дратувати, але вона дозволяє побудувати структуру в робочому дні. Тому бажано створювати спеціальні рутини, які дозволять легко увійти в робочий стан. Наприклад, вранці ви можете читати електронну пошту під час сніданку і витратити 15 хвилин на створення списку завдань на день. Якщо ви навчите себе робити так щоранку, це дозволить вам простіше і легше почати робочий день і перебудуватися в робочий графік.

10. Похваліть себе

Хто гарно працює – той гарно відпочиває. Дозвольте собі зайву чашку кави після вирішення важливого завдання або зробіть довшу перерву після виснажливих переговорів. Нагородження себе відповідним чином протягом дня дає позитивний результат для сприйняття власних досягнень. Ваш будинок має набагато більше можливостей для відпочинку і насолоди, ніж ваш офіс, так що використовуйте це в своїх інтересах.

Дотримуйтесь цих звичок і робота з дому дійсно буде в задоволення.

Також хочемо нагадати, що 25 березня 2016 року відбудеться конференція Lviv Freelance Forum 2016 (Upwork) “Перехід на наступний рівень” “Квінтенсенція левел-апу” Подія збере близько 250 фрілансерів, лідерів невеликих аутсорсингових комманд та власників компаній до 80 працівників.

About the author

Admin


What are your thoughts?