Життя і особистість Тревіса Каланіка, засновника Uber – найдорожчого стартапу в світі
1,275 views

Життя і особистість Тревіса Каланіка, засновника Uber – найдорожчого стартапу в світі

Видання Business Insider зібрало факти з життя засновника Uber Тревіса Каланіка – про його біографію, попередні бізнес-проекти і прагнення до світового панування.

П’ять років тому Тревіс Каланік запустив в Сан-Франциско стартап під назвою UberCab. Тепер компанія під назвою Uber стала однією з найбільш обговорюваних в Кремнієвій долині – вона працює в 311 містах і 58 країнах, оцінка її вартості досягає $ 50 млрд.

Керівник Uber Тревіс Каланік виріс в районі Нортриджа на околиці Лос-Анджелеса. У дитинстві Каланік мріяв стати шпигуном. Але Каланік пішов по стопах своєї матері, яка була продавцем реклами. В юності Каланік ходив по квартирах і продавав ножі. Свій перший бізнес він почав в 18 років – це були курси з підготовки до вступних іспитів до вищих навчальних закладів США New Way Academy.

Батьки Тревіса Каланіка були першими пасажирами Uber, який запустився в Лос-Анджелесі.

Каланік навчався в Каліфорнійському університеті і вивчав програмування. У 1998 році він був відрахований, але за «поважної» причини – щоб працювати над файлообмінником Scour разом з однокурсниками Майклом Тоддом і Вінсом Бьюсамом. Спочатку компанія жила на кошти, надані друзями і сім’єю одного із засновників. Пізніше Scour вдалося залучити $ 10-15 млн.

Після низки судових позовів сукупним обсягом $ 250 млрд від кількох компаній з індустрії розваг Scour визнала себе банкрутом.

За якийсь часКаланік повернувся разом з RedSwoosh – системою обміну медіа. Пізніше він посварився зі своїм партнером Майклом Тоддом, зіткнувся з ринковими проблемами, юридичними, податковими та фінансовими складнощами (потенційний інвестор летів на літаку, який був обраний мішенню теракту 11 вересня 2001 року), і тому компанія фактично провалилася.

У 2007 році Каланіку вдалося продати Red Swoosh компанії Akamai за $ 23 млн, за рахунок чого підприємець став мільйонером.

Перший рік після цього Каланік провів, подорожуючи по світу. У 2008 році, на конференції LeWeb, він вперше обговорив ідею Uber разом із засновником рекомендаційного сервісу StumbleUpon Гарретом Кемпом – він представив її як спосіб знизити ціну на оренду автомобілів з водієм.

Гарретт Кемп, Оскар Салазар, Конрад Уїлан створили першу версію Uber, додатки для виклику особистих водіїв UberCab. Каланік виступав в ролі «мегарадника», хоча сам себе він називав «директором інкубатору». За допомогою UberCab можна було замовити автомобіль натисканням кнопки або через SMS. У 2010 році до компанії приєднався Райан Грейвс в ролі генерального менеджера. Пізніше він став генеральним директором (CEO). У 2010 році UberCab запустився в Сан-Франциско. У користувачів він мав великий успіх, але інвестори були не дуже зацікавлені в стартапі. Сам Грейвс писав, що мета компанії полягає в тому, щоб користувачі відчували себе «багатіями» всякий раз, коли викликали автомобіль.

Влітку 2010 року Uber залучив гроші від інвесторів – посівний раунд в $ 1,25 млн від First Round Capital, Кріса Саккі, засновника Napster Шона Феннінга.

У грудні того ж року Каланік став генеральним директором, а Грейвс знову отримав посаду генерального менеджера. Особистість Каланіка стала причиною стрімкого успіху Uber – за твердженням людей, знайомих з підприємцем, він «безрозсудний і зарозумілий», а також «природжений продавець». Після Сан-Франциско Uber швидко поширився і по інших містах США. У травні 2011 року Uber запустився в Нью-Йорку – сьогодні це одне з найважливіших міст для компанії. За весь час там було здійснено 30 мільйонів поїздок (20 тисяч в день). У 2011 році Uber запустився і в Парижі – першому місті за межами США.

Щоб допомогти зростанню компанії, Каланік найняв лобіста Девіда Плаффа, який очолював передвиборну кампанію Обами в 2008 році.

Uber постійно залучає кошти від інвесторів. У грудні в компанію інвестував китайський пошуковик Baidu – завдяки цьому партнерству Uber надалі зможе розвиватися в Азії.

Всього Uber залучив $ 5,9 млрд при оцінці $ 41 млрд, що робить Каланіка мультимільярдером. Наступний раунд в $ 1,5-2 млрд може зробити Uber найдорожчою приватною компанією світу. Uber експериментує з іншими послугами, крім пасажироперевезень: UberEATS – замовлення їжі, UberRUSH – кур’єри.

У травні 2015 року компанія Каланіка переманила кілька десятків вчених з університету Карнегі – Меллон, які в компанії будуть працювати над власним транспортним засобом.

Завдяки захмарній оцінці компанії, засновники Uber Тревіс Каланік і Гаррет Кемп разом з одним з перших співробітників Райаном Грейвсом потрапили в список мільярдерів Forbes. Статки Каланіка і Кемпа – по $ 5,3 млрд, Грейвса – $ 1,4 млрд.

Нагадуємо, що Airbus і Uber готують сервіс повітряного таксі

(via)

 

About the author

Admin


What are your thoughts?