Facebook довів, що насправді всі всіх знають – “теорія 3,57”
1,238 views

Facebook довів, що насправді всі всіх знають – “теорія 3,57”

На честь свого ювілею найбільша соціальна мережа в світі встановила, що в середньому кожен користувач Facebook знає будь-якого іншого через три з половиною спільних знайомих. Крім того, користувачам пропонують за допомогою спеціального сервісу перевірити свій показник і порівняти його із загальносвітовою.

На честь 12-річчя свого існування стрічка кожного користувача переповнилася короткими відео, згенеруваних з різних фото за всю історію існування профілю. Крім того, аналітики соцмережі перевірили теорію шести рукостискань, згідно з якою кожен житель планети знає кожного іншого всього через п’ять спільних знайомих.

За даними Facebook, серед користувачів соцмережі цей показник зараз дорівнює 3,57. Тобто кожен з 1,6 млрд зареєстрованих в Facebook знайомий з будь-якою іншою людиною всього через три з половиною рукостискання. При цьому показник досить швидко зменшується. Так, ще в 2011-му році він становив 3,74.

Крім того, Facebook запустив спеціальний сервіс, що дозволяє оцінити ваш власний показник. Всі, у кого він менше, ніж 3,5, можуть вважатися соціально активними. У Марка Цукерберга – 3,17. Одне з найвищих чисел у американської підприємниці і виконавчого директора Facebook Шеріл Сендберг – 2,92. Для порівняння, у автора цієї статті  – 3,71.

Теорію шести рукостискань в 1929 році оприлюднив угорський фантаст Фрідеш Карінтія. Вперше її перевірили американські психологи Стенлі Мілгрем і Джеффрі Треверс в 1969-му році. Тоді жителям одного міста роздали 300 конвертів, які через своїх знайомих і родичів потрібно було передати певній людині, яка живе в іншому місті. У підсумку до адресата дійшло 60 листів. Стенлі Мілгрем підрахував, що в середньому кожен конверт пройшов через п’ять чоловік. Пізніше експеримент був повторений вченими кафедри соціології Колумбійського університету за допомогою електронної пошти – тоді кількість «кроків» склала 6,6.

About the author

Admin


What are your thoughts?