Місце маркетингу в ІТ-компанії
1,326 views

Місце маркетингу в ІТ-компанії

ІТ-ринок схожий на поле бою. Будь-яка помилка в маркетинговій стратегії може коштувати надто дорого – компанія зазнає не тільки фінансових втрат, але і втратить довіру партнерів і замовників. Досвід, який збирався роками, розвиває чуття: як і коли застосувати нові маркетингові інструменти, яким чином витиснути максимум зі старих. Хто тримає парус “по вітру”, той і домагається успіху. А хто працює по «старому» – потрапляє в категорію тих, хто програв. У полон тут не беруть, гра йде на гроші.

Спектр маркетингових прийомів, які використовують учасники українського ІТ-ринку, постійно розширюється – з’являються нові інструменти і технології, перш за все пов’язані з розвитком і поширенням Інтернету, удосконалюються традиційні методики. Все більше інформації йде в онлайн, все більше її споживачів також мігрує в Мережу. Очні семінари змінюють вебінари, поштові розсилки все частіше поступаються місцем електронним, власний сайт стає неодмінним атрибутом бізнесу компанії.

Асортимент засобів маркетингу визначається завданнями, які стоять перед компанією і конкретними умовами, в яких вони вирішуються. Звичайно, поняття «нових» чи «старих» дуже умовне – одні компанії взялися за ті чи інші інструменти лише недавно, інші користуються ними не перший рік і новими вже не вважають, треті ще і не підійшли до їх реального застосування.

Ефективне використання маркетингових інструментів означає зміну свідомості управлінської ланки IT-компанії. Адже менеджмент і маркетинг в сфері ІТ – речі, по суті, ідентичні. Тому підвищити конкурентоспроможність великих вітчизняних IT-компаній важко вирішити звичним для інших галузей економіки способом, – найнявши на роботу команду маркетологів зі ступенем МВА або скориставшись послугами рекламних агентств. Тут має місце “маркетинг навпаки”, головне завдання якого – формування неіснуючого попиту на незатребувані досі технології; маркетинг, замішаний на вищій математиці і науково-популярній фантастики, що вимагає глибоких спеціальних знань – такий маркетинг далеко не кожному маркетологу по плечу.

Маркетинг знаходить своє вираження в філософії, стратегії і тактиці, реалізовується в організаційній структурі компанії. Головне його завдання в сфері ІТ – створення і підтримання позитивного іміджу, репутації, цільного “живого” образу компанії, – бренду.

На етапі зростання кількості працівників та проектів кожна компанія розуміє необхідність переходу до реферальних, прямих та партнерських продаж і використання найкращих практик B2B маркетингу IT-сервісів. Сукупність цих викликів зумовлена питаннями, котрі піднімуться на BDMSummit 2016, який відбудеться 24 червня у Києві

Подія створена для обміну досвідом в індустрії, надихнути на нові звершення найбільш продуктивну частину українського IT та сприяти збільшенню залучення валюти в українську економіку.

Це унікальна можливість раз на рік поспілкуватись з більшістю колег по цеху, дізнатись ексклюзивну практичну інформацію від гравців ринку, про яку не говорять публічно та знайти потенційних партнерів для вашого бізнесу.

About the author

Admin


What are your thoughts?