Український e-commerce: тренди і прогнози
1,224 views

Український e-commerce: тренди і прогнози

Старі стратегії стають неактуальними, а нові тренди набирають обертів. І деякі з них мають достатній потенціал, щоб змінити ринок і вивести бізнес у сфері електронної торгівлі на новий рівень.

Ви вже, напевно, задумалися, про що ж саме йдеться? Ну що ж, читайте нижче. Буде цікаво!

Відео набирає обертівYouTube

Насамперед йдеться про відео, опубліковане на YouTube. Цей відеохостинг був і залишається найбільшою спільнотою відеоблогерів і місцем, де бізнес розміщує свої відеоматеріали.

Згідно зі статистикою, Україна входить до десятки країн Європи, жителі яких проводять найбільше часу за переглядом YouTube. Приблизно 40% інтернет-користувачів переглядають відеоролики щодня. А відеоканал «Розетки» цього року подолав позначку в 100 мільйонів переглядів.

Вражаючі цифри, чи не так? І це все ще зростаючий тренд, актуальний у 2016 році! Багато інтернет-магазинів ще уявлення не мають, які можливості їм надає відеомаркетинг. А ринок далекий від насичення.

Чим не привід розпочати роботу в цьому напрямку просто зараз? І нехай конкуренти продовжують спати. Шампанське відкриє той, хто почне втілювати в життя наполеонівські плани просто зараз.

Адаптація під мобільні – не примха, а необхідністьMobile

Телефон – це вже давно не тільки «дзвонилка». І продажі смартфонів продовжують зростати, незважаючи на підйом курсу долара та інші сюрпризи світової влади:)

Народ просто вирішив, що можна обійтися без «яблучка» на задній панелі, головне, щоб екран був побільшим, а процесор потужнішим. Китайські виробники нарешті навчилися робити апарати із симпатичним дизайном, і цей статус-кво всіх влаштовує.

Якщо Google Analytics стоїть на сайті вашого інтернет-магазину вже давно, спробуйте перейти на вкладку «Аудиторія» і вибрати тут пункт «Мобільні пристрої». Найімовірніше ви побачите там графік, який росте і буде зростати далі. Принаймні в найближчому майбутньому так і буде.

Кількість інтернет-користувачів, які використовують для перегляду сайтів мобільні пристрої, за даними за 2015-й рік, впритул наблизилася до позначки в 30%. А в деяких тематиках перевалила за 50%. У 2016 році зростання буде тривати!

У вашого інтернет-магазину ще немає адаптивної версії? Мені вас щиро шкода. Конкурент, який вже адаптував свій сайт під мобільні, буде аплодувати стоячи.

Бутик замість супермаркетуMarketНе зовсім, звичайно, так, але аналогія дуже близька до правди. Нішевість в електронній комерції стає трендом і однією зі складових успіху. Спеціалізація рулить! І стати професіоналом (в очах клієнта зокрема), продаючи тільки (!) техніку Apple, у вас куди більше шансів, ніж при спробі відкрити другий Allo.ua.

Приклад №2. У кого більше шансів стати успішним – продавця літератури з бізнесу, який сам у школі зачитувався книгами Наполеона Хілла? Чи у власника інтернет-магазину, який пропонує вам купити біографію Річарда Бренсона, паралельно рекомендуючи добірку рецептів салатів та інструкції з правильного очищення карми? Риторичне питання.

Ні, намагатися відкрити мегасупермаркет це, звичайно, похвально і мотивує. Алеця мотивація може закінчитися регулярними візитами до ломбарду і милими розмовами з добрими дядьками-кредиторами десь у лісі за містом.

Котент рулить!Content

«Content is King!» – ніхто вже не пам’ятає, коли саме ця фраза увійшла до загального вжитку, але актуальність її не зменшується. За спамні зворотні посилання пошукові системи виділять власнику сайта персональний котел де-небудь у місцях проживання Google Panda і Penguin, а ось за хороший і корисний контент – поставлять на перші сторінки видачі.

А тепер уявіть собі – підготовлена ​​автором якісна стаття не тільки сподобається відвідувачам сайта і пошуковикам, але і залишиться з вами назавжди. Адже є теми, які не втрачають актуальності з часом, і при постійній роботі позитивний ефект буде тільки зростати! Продажі, звичайно, теж – головне, щоб менеджери встигали обробляти.

Комплексної роботи над сайтом інтернет-магазину ніхто не відміняв, але без контент-маркетингу цей поїзд далеко не заїде. А ми ж із вами налаштовані на довгу та щасливу подорож, чи не так?

Метрики і КРІКРІ

При прочитанні наступного абзацу можна поставити фоновою музикою тихий плач колег по цеху, які замість реальної роботи над сайтом просто малюють красиві звіти. У 2016 році це не пройде.

Конкуренція в інтернет-торгівлі є вже у всіх нішах, бюджети обмежені, покупці порозумнішали. Тепер, щоб вижити і процвітати, потрібно чітко відслідковувати всі процеси роботи інтернет-магазину, розуміти, чи правильним шляхом ви рухаєтеся і швидко приймати рішення щодо того, що необхідно змінити.

Якби всі магазини, які запускаються в Інтернеті щомісяця, були успішними – у нас би вже в кожному обласному центрі був свій невеликий Волл-Стріт. Невблаганна статистика свідчить, що виживуть у кращому випадку відсотків 10%. Ваша мета – не опинитися у списку інших 90%.

Точкова робота з клієнтомClient

Щоб клієнт вас полюбив, потрібно самому зробити перший крок назустріч. Багато покупців мають негативний досвід взаємодії з іншими продавцями, так що не дуже привітно. Пам’ятайте – ви інший! Але, оскільки клієнт про це не знає, доведеться довести це на практиці.

Кожен покупець важливий, адже потенційно він не тільки може повернутися до вас за повторною покупкою, але й розповісти про ваш інтернет-магазин своїм друзям. І бажано, щоб він розповідав про хороших хлопців, а не мудаків, які передзвонили через 2 дні, «порадували» зміною ціни, а в підсумку ще й відправили замість смартфона кавоварку.

Клієнтський сервіс – найцінніший ресурс, який ви можете дістати в актив свого бізнесу. Прочитайте Тоні Шея «Доставляючи щастя. Від нуля до мільярда» і переконайтеся у цьому остаточно.

Мультиканальний маркетингMarketing

Не зупиняйтеся на SEO та PPC. Позбавляйтеся від залежності від одного джерела трафіку, працюйте в 2016 році над тим, щоб різноманітні струмочки потенційних клієнтів зливалися в єдиний потік замовлень, який буде радувати вас цифрами з безліччю нулів.

Оффлайн зміщує акцентиOffline

Великі оффлайнові ритейлери (Фокстрот, Ельдорадо, Comfy і навіть Київстар) починають розуміти можливості Інтернету. Судячи з останніх дій окремих гравців, для деяких із них онлайн уже зайняв повноцінне місце стратегічного напрямку розвитку. Так що в певних нішах, наприклад побутової та цифрової техніки, незабаром стане ще «веселіше». У лапках, звичайно, тому що йдеться про зростання конкуренції.

Але, незважаючи на великі, доступні для них ресурси, оффлайн-продавці мають два слабких місця. По-перше, гнучкість реагування у них набагато нижча, ніж у невеликого нішевого інтернет-магазину. По-друге – це зовсім інший напрямок, і досвід в електронній комерції потрібно ще отримати. Зазвичай питання стоїть не стільки в граблях, скільки у їхній кількості.

Аналітика перш за всеPlanning-Analytics

Хто заходив на ваш інтернет-магазин? Звідки? Що він там робив? Скільки замовив або чому передумав купувати? Оффлайн на ці питання отримати відповіді практично неможливо. А ось в Інтернеті – цілком реально. Веб-аналітика – це дуже потужний інструмент, особливо в руках розумного фахівця. І можна отримати відповіді якщо не на всі, то на дуже багато питань.

Для комерційного проекту важливий кожен відвідувач, і навіть невеликий приріст аудиторії може здійснити істотний позитивний вплив на прибуток. Відстежувати потрібно електронну торгівлю, поведінку користувачів на сайті, реакцію на будь-яку активність із вашого боку. Загалом, аналізуйте все. Робіть висновки і приймайте правильні рішення.

Поріг входу зростаєRaise

Обсяги аудиторії та перспективи отримання прибутку в онлайні стали достатніми, щоб Інтернет перестали розглядати тільки як джерело додаткового доходу або поле для експериментів. Зростає рівень сервісу і компетенції продавців, ускладнюється робота над розвитком інтернет-магазину, кількість гравців у різних нішах збільшується.

Із кожним роком в електронній комерції поріг входження зростатиме. І не потрібно відкладати на завтра ті ідеї, які можна втілити в життя уже сьогодні. Вирішили відкрити інтернет-магазин? Немає кращого рішення, ніж зробити це просто зараз!

А про електронну комерцію та бізнес в інтернеті будемо розмовляти 4 червня на Lviv eCommerce Forum. Якщо Ви власник магазину, торгуєте в інтернеті чи цікавитесь е-комерсією, то подія eCommerce Forum 2016 саме, те що потрібно для підвищення ефективності вашого бізнесу та зростання прибутків.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?