Як продати свої ідеї в Європі? Досвід українських стартаперів. Частина І
407 views

Як продати свої ідеї в Європі? Досвід українських стартаперів. Частина І

Українські IT-спеціалісти, які їздили підкорювати польський Краків, столицю польської IT- індустрії і презентували свої проекти в Європейському стартап-акселераторі Hub: Raum (входить в Deutsche Telekom Group), розповідають, що таке ідеальний стартап.

Іван Конишев, проект EducatorIO

EducatorIO дозволяє організувати дистанційне навчання для будь-якої компанії. Це стосується навчання співробітників, партнерів або клієнтів. Компанія закінчила розробку першого етапу проекту та вже підписує перших клієнтів.Educator

«На даний момент ми ще не готові отримувати інвестиції, поки розробка проекту ведеться за гроші засновників. Ми думаємо про залучення інвестицій тільки після того, як підпишемо близько 20 клієнтів. У Кракові я хотів швидше зрозуміти, чи можна там знайти щось корисне, а також зрозуміти, як вийти на ринок Польщі.

Стартап екосистема в Польщі дуже сильна. Компанія на будь-якому етапі свого існування може знайти там багато корисного, як від ком’юніті, так і від держави. Це і консультації з будь-яких питань, і інвестиції, і офісний простір. Багато інкубаторів та акселераторів. Деякі з них академічні, інші спрямовані виключно на наукомісткі проекти, треті підтримуються державою, четверті великими компаніями. Природно, що це ком’юніті не могло залучити інвесторів. У Польщі добре представлені, як великі венчурні фонди, так і бізнес-ангели.

Є кілька речей, які краще засвоїти фаундеру:

Перше, якщо ви хочете вийти за межі України – вчіть англійську мову. Ви повинні вміти швидко і якісно презентувати свій проект перед інвесторами саме англійською мовою. На жаль, з цим у нас великі проблеми. Мене рятує великий досвід роботи і, відповідно, спілкування з іноземними замовниками в якості програміста.

Другий критерій – не заглиблюватися в технологію, думайте про бізнес: чим ваш проект може бути корисний вашим клієнтам. Цим грішить дуже багато проектів.

Третє, і, напевно, найголовніше – з моменту ідеї працюйте з потенційними клієнтами. Намагайтеся зробити так, щоб вашим продуктом користувалися якомога раніше. Ви все одно будете все переробляти, і, швидше за все, не один раз. І ви зрозумієте це тільки тоді, коли вашим продуктом будуть користуватися реальні клієнти. Якщо вам не соромно за продукт, який ви даєте клієнтам – значить, ви вийшли на ринок занадто пізно. Інвестору проект цікавий тільки на етапі реальних клієнтів. Клієнти, які платять гроші – найкращий індикатор того, що бізнес-модель працює ».

6-7 червня у Варшаві відбудеться Bitspiration Festival 2016 – єдине місце у Східній Європі, що поєднає стартаперів, технології та впливових людей з ІТ-індустрії, створивши найбільш неординарний фестиваль для творчих людей.

Bitspiration Festival 2016 – це спільнота, що збере експертів світового класу, компанії та інноваторів, стартапи і інвесторів. Подія покликана створити простір для всіх, хто розуміє технологію, як засіб за допомогою якого можна зробити наше життя кращим. Також, Bitspiration є ідеальним місцем, щоб зав’язати нові, важливі зв’язки  – між стартапами, інвесторами та фахівцями, які хочуть працювати на ідею, що змінює світ.

Цього року на Bitspiration Festival 2016 черговий раз проведуть Aulery Gala. Aulery – це змагання для стартапів і технологічних компаній, яке проводиться з 2007 року. Щороку лідери ринку з найбільшим потенціалом удостоюються премії і вже другий рік це відбувається на Bitspiration.

Досвідчені інвестори, партнери та наставники чекають 20 кращих команд, які хочуть поліпшити свою бізнес-модель, удосконалювати концепцію свого стартапу і отримати фінансування.

За матеріалами 2016.bitspiration.com, nv.ua

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?