7 порад для hardware-стартапів, які допоможуть розробляти правильно, якісно і швидко
879 views

7 порад для hardware-стартапів, які допоможуть розробляти правильно, якісно і швидко

Поки хтось старанно працює з паяльниками в руках, стартапери-початківці скаржаться, що «залізо» – це складно, і поступово таке відношення до hardware стає нормою.

Але якщо порівнювати теперішню ситуацію на ринку з будь-яким іншим часом в історії, то виявляється, що пошук потрібної ніші на ринку програмного забезпечення, як і раніше залишається не дуже легким заняттям, а ось розробка прототипів фізичних пристроїв стала швидшою і дешевшою, ніж будь-коли.

Ось сім порад, які допоможуть розробляти правильно, якісно і швидко:

1. Створіть команду
Апаратне забезпечення – це Дикий Захід: ми тільки почали займатися питаннями підвищення продуктивності розумних систем – сьогодні, коли все і вся знаходиться буквально в одному кліці мишки. Ніхто наразі не знає всього потенціалу цієї спільноти, яка дуже швидко розвивається.

Ваше завдання: приєднуйтесь або відкрийте власний хакспейс, спілкуйтеся з винахідниками, що розповідають про цікаві проекти. Знайдіть людей, які працюють над апаратним забезпеченням, схожим на ваше, запитайте їх, як вони впоралися з тими проблемами, з якими зіткнулися ви. Такі розмови можуть відкрити більш швидкі і дешеві способи створення компонентів до вашої продукту, а також знайти однодумців.

2. Спілкуйтеся з колегами
Можна п’ять років працювати концептом розумних садів, а потім нарешті зустрітися з гігантом галузі – садівничої компанією і за півдня дізнатися більше про те, що купують клієнти (читайте, що потрібно робити), ніж за пів десятиліття. Зрозуміти, що дійсно купують реальні люди набагато корисніше, ніж ще одна чашки кави з черговим потенційним інвестором.

3. Швидкість важливіша, ніж краса
Швидкість, з якою випускаються нові компоненти, виходять комплекти розробників з Kickstarter і розробляються інноваційні картриджі для 3D принтерів, поступово наближається до швидкості розробки ПЗ. Так само все відбувається з мовами програмування і фреймворками – завжди будуть більш нові, більш швидкі «іграшки», і вічності не вистачить, щоб їх вивчити.

Знайдіть те, що працює, і використовуйте це для створення прототипу, який зможе нормально працювати. Всім байдуже, що змушує миготіти діод: Intel Edison чи 555. Під час демонстрації прототипу людям важливо бачити, що ви зробили продукт, який вони хочуть придбати.4. Розділіть прототипи
Не витрачайте забагато часу і зусиль, намагаючись втиснути компоненти в напів-працюючі прототипи, які пристойно виглядали. Замість цього зробіть два окремих об’єкта.

Зробіть чорну коробку, яка «працює, як прототип», і створіть повністю непрацююче «щось», але яке «виглядає, як прототип». Придумайте розумну історію про те, як ця чорна коробка зменшиться і потрапить в виробничу версію вже в пристойному вигляді, і починайте продавати.

5. Визначайте кількість елементів
Розбийте два ваші прототипи на менші компоненти. Взагалі, в роботі намагайтесь працювати з найменшими можливими одиницями. Більшість людей, яких ви просили випробувати ваш прототип, кажуть, що ця кнопка дивно виглядає? Тоді створення кнопки, яка викликає правильні відчуття від натискання – це один елемент, а розташування кнопки в потрібному місці – інший.

Правильно розроблені продукти ніколи не виникали з нізвідки і не вистрибували з розуму Стіва Джобса прямісінько в масове виробництво: вони народжувалися поступово, коли кожен елемент проходив через багато етапів експериментального тестування.

6. Вибірковий ігнор
Починати оформлення попередніх замовлень на нереально складний продукт – марна справа, яка може покласти край продукту, а вас підвести під суд, якщо взагалі хтось погодиться оформити попереднє замовлення. За схожих причин не слід виготовляти відразу мільйон одиниць товару до того, як про нього хтось дізнається – це може зробити вас банкротом в одну мить.

Розширюватися потрібно починати тільки тоді (мається на увазі збір грошей на виробництво від інвесторів і краудфандінг), коли люди побачать ваш прототип і захочуть купити його. Якщо у вас є факти, які підтверджують що потрібно відкласти збір коштів або початок виробництва, то переконайте свою команду в цьому. Якщо вдалося їх вмовити, то дійте далі. Просто будьте готові захищати свою точку зору.

7. Майже виняток
В принципі, ви завжди можете знайти вагомий аргумент, чому саме ви будете першим, хто зробить щось нове; може, навіть розкажете красиву історію про те, чому люди куплять цю нову річ. Якщо ви маєте краплю везіння, то зможете знайти інших людей, згодних вкласти час і гроші в ваш задум.

Все це може здаватися рекламною акцією під назвою “Чому саме ви станете винятком, і чому саме ваш стартап не провалиться через рік”. Однак нерозумно наділяти себе магічними силами, які допоможуть обійти всі проблеми, пов’язані з глобальними ланцюжками поставок комплектуючих. Подивіться на стартапи з Kickstarter і додайте собі резервний час.

Шлях від готового працездатного прототипу до початку продажів в більш-менш значних масштабах займає, щонайменше, один рік. Якщо ви не робите щось в кількостях менших ніж 1000 примірників, то ви повинні мати серйозний аргумент, чому ви кращі, ніж інші 50 проектів на Kickstarter. Якщо ви робите менше 1000 одиниць, але це не ядерні реактори, то запитайте себе, чи вартий проект вашого часу?

Створення технічних засобів – це легко, але в той же час – це катастрофічно небезпечне мінне поле, що знищує компанії. З цієї причини багато ваші конкуренти залишаються в цифровому світі. Тому відкладіть свою клавіатуру і йдіть змінювати реальний світ :)

Щоб здобути нові знання, представити ваш продукт світу і дізнатися основні тренди в hardware-розробці запрошуємо відвідати 18 червня конференцію R0boCamp 2016 – подію, яка присвячена робототехніці, Internet of Things та Embedded Programming. Будемо обговорювати тренди і тенденції ринку IoT, спробуємо заглянути в майбутнє української Drone-індустрії, відкриємо історії успіху українських Wearables та IoT пристроїв, розглянемо можливості використання Arduino і Raspberry Pi.

Також в рамках конференції відбудеться виставка R0boCamp Expo! Тож, якщо у Вас є цікавий проект/розробка hardware, IoT стартап, власноруч створений дрон/квадрокоптер, 3D принтер, робот чи проект, що відповідає тематиці Smart City/Connected Home – заповнюйте форму і не пропустіть можливості стати одним з учасників R0boCamp Expo!

About the author

Admin


What are your thoughts?