Любомир Остапів: “Банки, Paypal та системи білінгу для міжнародного ІТ-бізнесу”
2,083 views

Любомир Остапів: “Банки, Paypal та системи білінгу для міжнародного ІТ-бізнесу”

Біллінг в сленговому перекладі означає розрахунок. Система такого розрахунку вже давно закріпилася в нашому житті. Навіть таким простим процесом, як зняття грошових коштів з мобільного керує білінгова система, яка зберігає дані про клієнта, тарифи і напрямок дзвінків. Якщо ви фінансовий менеджер ІТ-компанії або партнер малої чи середньої компаній, що відповідає за фінанси та білінг клієнтів – ця стаття обов’язкова до прочитання.

Люмобир Остапів – CFO in Stanfy, CFO in Internet Investment Group більше 5 років працює з різними платіжними сиситемами і досконало знає, як з найбільшою користю використовувати системи білінгу для міжнародного ІТ бізнесу, а також про банки США та особливості Paypal і Stripe

Відкриття рахунку в банку США

Перспективний стартап досягненнями може відкрити рахунок в Silicon Valley Bank. Це єдиний відомий банк, який може відкрити рахунок засновнику з України онлайн. Фокус на стартапи, вміє працювати з міжнародними засновниками і в тому ж у служби підтримки залишилися ознаки людяності. Решті доведеться з’їздити в США і відвідати банк особисто. Вибирати бажано між чотирма найбільшими банками в США Chase, Bank of America, Wells Fargo, Citibank.

Основна відмінність – зручність дизайну, оскільки в подальшому важливо, як влаштований інтернет-банкінг. З собою потрібно мати закордонний паспорт, податковий номер компанії (EIN, Employee Identification Number), свідоцтво про реєстрацію компанії (Article of Incorporation) і сертифікат акцій (Share ceritificate) або Board of Directors resolution (Рішення ради директорів) показують приналежність до відкритої компанії. Після відкриття рахунку ви отримуєте поточний рахунок (checking account), онлайн доступи, токен для платежів, корпоративну картку для витрат компанії.

Якщо рахунок відкриває одна людина (founder, co-founder), а управляти рахунками і робити операції буде інший, краще відразу обговорити з банком як завести другий логін. Хороший спосіб – це вписати другу людину як скарбника (Treasurer). Також варто організувати доступ для Account Signer – людини, яка буде мати доступ до рахунку, право ним керувати і може комунікувати з банком.

Нюанси:

— Wells Fargo – не дозволяє зробити платіж онлайн, якщо ви не громадянин США, цю операцію можна провести тільки про телефону. Bank of America і Citibank більш просто підходять до цього питання – користувач має security token, який коштує $40-45 та $27-40 відповідно.

— За зручністю інтерфейсу та роботи служби підтримки пальму першості можна віддати Bank of America, на другому місці Wells Fargo і останній Citibank.

Системи розрахунків:

— Freshbooks (переваги: простий інтерфейс та чудова підтримка, вартість $20-40 в місяць, легко підключити Paypal та Stripe)

QuickBooks (переваги: повна інтеграція з основними банками, вартість $27-40 в місяць, є можливість використовувати QuickBooks Payments)

Bill.com (переваги: власний процесінг або PayPal, вартість від $30 в місяць, можливість економити на wire (ACH), підтвердження та оплата вихідних рахунків)

Особливості PayPal і Stripe

Нагадуємо, що 26 березня 2016 року у Львові відбудеться конференція Lviv Outsourcing Forum 2016 “Неперервні зміни – адекватність ринку”, де на потоці “Legal, Finance. IT and HR” професіонали поділяться своїм досвідом про ведення ІТ-бізнесу за кордоном і в Україні.

About the author

Admin


What are your thoughts?