Бізнес у Вестеросі — чого можна навчитися у «Гри престолів»
1,521 views

Бізнес у Вестеросі — чого можна навчитися у «Гри престолів»

Богу знадобилося лише 6 днів, щоб створити наш Всесвіт. Але Джордж Мартін всього лише людина, тому на створення його Всесвіту — казкового, але воістину приголомшливою — пішло значно більше часу. Уже 20 років автор легендарного літературного циклу «Пісня льоду й вогню» пише хроніки свого фентезійного світу, а з 2008 року телеканал HBO успішно їх екранізує. Як книга, так і серіал містять чимало корисних уроків для бізнесу.

Змови, інцест, дракони і океани крові — в культовому серіалі сучасності «Гра престолів» панує атмосфера жорстокості і безумства, далека від реальності. Але якщо поглянути на цей бездоганно продуманий хаос під іншим кутом, можна побачити зрозумілу всім підприємцям історію про боротьбу за лідерство і виживання в умовах жорсткої конкуренції. Персонажі хитрі і вкрай винахідливі в досягненні особистих цілей. І це якраз ті якості, без яких просто не обійтися в сучасному світі бізнесу.

Ніколи не треба себе недооцінювати

«Ти нічого не знаєш, Джон Сноу» — цей вислів напевно чули навіть ті, хто ніколи не дивився «Гру престолів». Насправді, дещо Джон Сноу все ж знає. Як мінімум, він знає собі ціну. Бастард Еддард Старк на особистому прикладі довів, що паршива вівця в благородному сімействі теж може претендувати на місце під сонцем. В даному випадку, місце під снігом біля Стіни, зате в затишному кріслі Лорда-командувача Нічного Дозору. Більше того, він цілком міг би «дослужитися» до голови ради директорів Вестерос і зайняти Залізний трон, але, здається, у містера Мартіна інші плани.

Стрімке зростання кар’єри Джона Сноу — зовсім не випадковість. Він розумний, відважний і швидко метикує, але, головне, Джон вірить в себе і, не роздумуючи, слідує своїм інстинктам. Саме завдяки цим якостям йому вдалося завоювати повагу не тільки своїх соратників, але й ворогів.

Висновок очевидний: люди ніколи не підуть за вами, якщо ви самі сумніваєтеся у власних силах. Поки одні зважують і роздумують, інші діють. А, як відомо, святе місце порожнім не буває — в бізнесі так точно.

Зима близько. Завжди будьте напоготові.

На Півночі Семи Королівств є дві біди: білі ходоки з їх багатотисячною армією зомбі і нещадна зима, яка неминуче насувається. І якщо з першими хоч якось можна впоратися, то другу перемогти неможливо — до неї просто потрібно добре підготуватися і спробувати вижити.

У бізнесі справи йдуть трохи гірше, оскільки про наближення «зими» ніхто не попереджає. Тим не менш, загрози підстерігають на кожному кроці — економічна криза, підступи конкурентів або навіть спроба рейдерського захоплення (ми ж в Україні живемо). Звичайно, надію на краще ніхто не відміняв, але готуватися потрібно до гіршого, щоб бути напоготові в будь-якій ситуації. Головне – не переплутати пильність і параною :)

Свобода народжує відданість

В «Грі престолів»  чи не кожну хвилину хтось когось зраджує, тому вірність тут на вагу золота. Всі про це знають, але тільки Дейенеріс Таргаріен здатна по-справжньому оцінити значимість цієї людської якості і, що важливо, спритно нею маніпулювати.

Її приклад вчить нас тому, що в бізнесі, як і в житті, «хочу» завжди виграє у «треба». Коли ви даєте клієнтам те, про що вони мріють, а підлеглим — свободу вибору і можливість самореалізації, ефективність роботи значно зростає. Ну, а якщо раптом хтось почне зловживати вашою лояльністю, сміливо пускайте в хід «драконів». Дейенеріс і в цій справі досягла успіху.

Знання – сила

Серсея, Мізинець, Варіс — головні інтригани Королівської Гавані відправляють поштових воронів з таємними посланнями так само часто, як ми пишемо мейли, а кількості їх інформаторів могли б позаздрити в ФБР. Своєчасно отримана інформація неодноразово рятувала їм життя, допомагала розправлятися з ворогами і тримати ситуацію під контролем.Для підприємців знання теж є найголовнішим ресурсом. І мова не йде про шантаж конкурентів або погрози. Тут важливо добре вивчити поле своєї діяльності (як зсередини, так і зовні), всіх його гравців і не забути про клієнтів і їх потреби. Чим більше даних у вас на руках, тим вищі шанси зробити все правильно і досягти поставленої мети.

Борги повинні бути оплачені

«Ланністери завжди платять свої борги» — негласний девіз найвпливовішого королівства Вестерос і улюблений козир Тіріона Ланністера. Причому ця фраза несе подвійний сенс, виступаючи як батогом, так і пряником, залежно від ситуації.

Тіріон дійсно щедро винагороджує своїх друзів і союзників за надані послуги. Але й ворогів не обділяє — їм він теж повертає «борги», а іноді навіть з відсотками. Як у випадку з трагічним фіналом його батька Тайвіна, який став найяскравішим доказом.

Платити за рахункам критично важливо і в буквальному сенсі, і в переносному. Борги ніхто не забуває і не прощає, а якщо їх ігнорувати, ваша репутація буде безповоротно зіпсована. Та й допомоги ви теж не дочекаєтеся. А, як вже було сказано, зима близько — ніколи про це не забувайте.

 

About the author

Admin


What are your thoughts?