Хіт-парад помилок, які можуть зашкодити вашому стартапу (частина 1)
1,863 views

Хіт-парад помилок, які можуть зашкодити вашому стартапу (частина 1)

Зазвичай від зародження ідеї про створення стартапу до реалізації проекту проходить не один місяць. Отож, є море часу, щоб зробити безліч помилок. Пропонуємо повчитися на чужих та не застосувати їх.

1. Засновувати стартап наодинці

Якщо все робити одному — великий ризик, що нічого не вийде. Занадто багато роботи для однієї людини. Практично неможливо бути одночасно і розробником, і маркетологом, і бухгалтером. До того ж команда знаходить більше можливостей для розвитку, а спільні мозкові штурми — одна з найбільш ефективних методик вирішення проблем і пошуку відповідей.


2. Починати стартап не в тому місці

Найбільша концентрація стартапів в світі, звичайно, в Кремнієвій долині. Хороші податкові умови для нової справи створюють Ірландія, Нова Зеландія і Великобританія. У Будапешті невисока вартість життя та хороша транспортна доступність інших європейських столиць. А в азіатських країнах дешева робоча сила. Орієнтуватися можна (і потрібно) ще й на вашу потенційну аудиторію та інвесторів.

Як не зашкодити свому стартапу

Як не зашкодити свому стартапу


3. Запускати зовсім невеликий, майже непомітний проект

Багато хто намагається зробити щось зовсім незначне, для маленької аудиторії та маленького прибутку. У більшості випадків такі спроби свідчать про те, що ви боїтеся конкуренції. Якщо ви робите свою справу добре, то у вас будуть конкуренти.

І уникнути конкуренції можна тільки придумавши щось зовсім незвичайне, та й то зовсім ненадовго.

4. Копіювати чужі ідеї

Багато стартапів виникають як копії або аналоги вже існуючих проектів. Це найпоширеніший, але все ж не кращий спосіб почати справу. Хороший стартап повинен вирішувати ще не вирішену проблему, пропонувати те, чого ще не було. Ларрі Пейдж і Сергій Брін не могли знайти в інтернеті те, що їм треба, і створили Google. Зробіть те, чого ще немає, погляньте на існуючі проблеми по-новому, спробуйте вирішити їх так, як ніхто раніше не робив, а не придумуйте чергову копію Facebook.

5. Бути впертим

У спорті важливо бути наполегливим. Але стартап — це не спорт, тут потрібно вміти йти на поступки, визнавати помилки і навіть змінювати сферу діяльності, якщо запити ринку змінилися. І іноді змінити вид діяльності потрібно дуже різко. Тут немає нічого страшного або незвичайного — через це пройшли багато стартапів. Коли з’являється крутіша ідея – не відкидайте її тільки тому, що вже почали працювати над більш раннім проектом. Іноді саме від такого кроку залежить, досягнете ви успіху у своїй справі, чи ні. Ніколи заздалегідь точно не знаєш, до чого приведуть ваші ідеї або як поведуть себе користувачі. Вони, до речі, краще знають, чого не вистачає вашому продукту — прислухайтеся до них.

Далі буде…

За матеріалами видання fundersandfounders.com

About the author

Admin


What are your thoughts?