На зміну Growth Hackers приходять Retentioneer
967 views

На зміну Growth Hackers приходять Retentioneer

Користувач під ніком Retentioneer опублікував в своєму блозі на Medium замітку про те, що на зміну фахівцям зі зростання продукту (Growth Hackers) приходять професіонали, які вміють утримувати користувачів в продукті (Retentioneer).

Сам термін – Retentioneer – зародився в Кремнієвій долині, коли компанії усвідомили проблему «дірявого відра» і зрозуміли, що для забезпечення реального зростання клієнтської бази їм необхідно налагодити процес утримання користувачів.

Ці фахівці, як і Growth Hackes, повинні поєднувати технічні навички з глибоким розумінням маркетингу. Але, на відміну від Growth Hackers, Retentioneer фокусуються не так на залученні нових клієнтів, а на тому, як «прив’язати» їх, змусити повертатися знову і знову. Щоб не втратити жодного, навіть випадкового відвідувача сайту, Retentioneer постійно задає собі два головних питання:

— Що ще я можу спробувати, щоб «підсадити» цю людину на наш продукт?
— Як я можу зменшити швидкість відтоку?

Відповіді на ці питання вимагають від Retentioneer хитрості, нестандартних рішень, дисциплінованого моделювання і точних вимірювань. Це справжні експерти, які супроводжують клієнтів в перші дні експлуатації продукту в пошуках «aha»-моментів.

Все починається з ретельного вивчення даних. Retentioneer повинен бути професіоналом статистичного аналізу, щоб виявляти, що саме віщують ті чи інші сигнали. Але і цього недостатньо: він повинен вміти створювати алгоритми супроводу і організовувати точкові email-розсилки, що підігрівають інтерес користувачів.

Якщо у вашій команді немає такого фахівця, ви марно витрачаєте свою енергію. Growth Hackers можуть привести до вас натовп людей, готових підписатися на ваш продукт, а вже через місяць все знову перетвориться на безлюдну пустелю. Просунуті команди розуміють, наскільки важливі ці хлопці, і забезпечують їх найкращими ресурсами. Або підписуються на Intercom.io – це теж добре працює.

Кожному фахівцю Growth Hacks відомо, що якщо довго просити, підкуповувати і благати, то врешті-решт вам вдасться запхати ваш додаток в Google Play і App Store. Тільки це може дати до сотні тисяч завантажень. А реклама в Facebook App Install зробить його майже таким же популярним, як дешеві розширення або безкоштовні ресурси. Але чи не занадто багато користувачів, які скачали ваш додаток, так жодного разу ним і не скористалися?

Retentioneer може радикально змінити траєкторію зростання, адже він досконало знає, що роблять ваші клієнти в 1-ий, 2-ий, 3-ий і 4-ий день, а також в дні під номером 2,5 і 3,75 (і в будь-який інший момент часу). Він розуміє, кому, коли і яке повідомлення слід відправити. Він знає, коли є сенс зробити дзвінок, а коли краще обмежитися скромним email-повідомленням. Ви можете не мати ніякого поняття, які дні і який час доби найкраще підходить для розсилки ваших повідомлень, але ваш Retentioneer зобов’язаний це знати.

Retentioneer – фанат email-розсилок. Він допоможе вам виявити найтонші відмінності між MailChimp, MailGn, SendGrid, PostItNow і BlastOff і подбає про те, щоб ваш спам-рейтинг ніколи не падав нижче 7,3. Він знає, як провести A/B-тестування контенту і як довести цикл «відкрити – перейти – активувати – підписатися» до досконалості. Він просвітить вас, що користувачі молодші 22 років не перевіряють електронну пошту, і сприятиме створенню альтернативних циклів для SMS, Kik, Snapchat, Instagram і Jott. Ви нічого не чули про Jott? А ваш Retentioneer, швидше за все, чув.

Спеціаліст, який не володіє ретаргетингом, не може називатися Retentioneer. Справжній Retentioneer впевнений, що коли користувач, відвідавши ваш сайт і майже зробивши замовлення на крем для ніг, залишає сторінку, він робить велику помилку. Він навіть може розробити рекламну стратегію утримання: щоразу, зайшовши в інтернет, користувач буде отримувати нагадування повернутися і купити цей крем для ніг з дедалі більшою знижкою. Retentioneer буде спокушати його, поки злощасний крем не стане майже безкоштовним.

Що в підсумку?

Retentioneer – це нова людина у вашій маркетингової команді, причому набагато більш важливий, ніж growth hackers. Кого хвилює, скільки людей ви залучаєте в свій бізнес, якщо ви не можете їх утримати? Retentioneer знає толк в активації і утриманні клієнтів і вміє так докладно розмірковувати про маслобойки, ніби цілими днями тільки те й робить, що збиває масло. Його коник – точкові кампанії з повідомленнями, які ідеально розраховані за часом .

Команда з розвитку без Retentioneer – як діряве відро. Терміново біжіть і найміть цю людину.

About the author

Admin


What are your thoughts?