Прийшов час змінювати ім’я. Пол Грем
988 views

Прийшов час змінювати ім’я. Пол Грем

Якщо ви власник американського стартапу під назвою Х і у вас немає прав на доменне ім’я x.com, вам варто задуматись про зміну імені.

Причина навіть не в тому, що люди не зможуть вас знайти. Для компаній з мобільними додатками, особливо для тих, хто має право на відповідне доменне ім’я не так важливо, як той факт наскільки воно буде використовуватись для залучення користувачів. Проблема з відсутністю доменного імені заключається в тому, що це показує вашу слабкість. Якщо ваша компанія не настільки велика, що ваша репутація випереджує ваші дії, другорядний домен означає, що ви другорядна компанія. В той же час, наявність відповідного домену говорить про вашу силу, навіть якщо він не має ніякого відношення до того, чим ви займаєтесь.

Навіть відомі засновники можуть заперечувати цей факт, але їх заперечення має за основу дві фундаментальні причини: ідентичність і відсутність уяви.

Перш свідчить про те, що Х напряму характеризує ідею засновників, а друге про те, що альтернативного імені не існує. І перше, і друге твердження неправильні.

Для початку можна виправити першопричину проблеми. Просто уявіть, що ви назвали свою компанію по-іншому. Якщо так, звичайно, ви б просто додали до цього імені підходящий домен. Ідея перейменування взагалі доволі відштовхуюча.

По суті, нічого надзвичайного в поточній назві немає. Ваша прив’язаність до нього прямо пропорційна вашому відношенню. Назва дорога вашому серцю, бо стала частиною вашої унікальності і інколи цей факт просто не береться до уваги через певні обставини, без прив’язки до внутрішніх якостей.

Для того, щоб нейтралізувати другу причину того, що ви не можете придумати альтернативну назву, треба визнати, що з неймінгом у вас справи погані. Вміння присвоювати назви – абсолютно окремий навик. Ви можете бути крутим стартапером, але абсолютно безнадійним в плані придумування імені вашої компанії.

Після того, як ви це визнаєте, стане зрозуміло, що є маса потенційно кращих назв, просто ви не можете їх придумати.

Де їх знайти? Найпростіший варіант вирішення проблеми – залучити до процесу ще когось, більш компетентного. Але в процесі вибору назви компанії можливий ще один підхід. Виявляється, майже всі слова або словосполучення, які не є однозначно непідходящими, для цього підходять. А найкраще в цьому – кількість таких доменів настільки велика, що можна знайти багато відносно дешевих і невикористаних доменів. Тому складайте список і постарайтесь декільки купити.

Коли я створював Y Combinator і проводив багато часу зі стартапами, я часто допомагав їм знаходити нові назви. Зараз, працюючи в офісі, я зосереджуюсь на більш важливих проблемах розвитку компанії. Я раджу, коли їм варто змінити назву, знаючи, що тільки моїх порад не достатньо. Буває так, що стартапери розуміють проблему відсутності однойменного домену, але думають, що зможуть купити його пізніше. Це помилка. Не вірте, що домен продається до тих пір, поки власник не назве вам свою ціну.

Звичайно, є приклади стартапів, які добились успіху не маючи однойменного домену. Є стартапи, які мають визнання наперекір різним помилкам, але помилка з назвою є однією з тих, які не можна пробачити. Її можна виправити на протязі кількох днів, якщо ви достатньо дисципліновані, щоб визнати, що така проблема існує.

100% компаній кращої двадцятки Y Combinator мають однойменні домени. 94% з п’ятдесяти теж. І тільки 66% загальної кількості компаній пакету Y Combinator мають однойменний домен в зоні .com У всякому разі, краще взяти приклад з більшості кращих.

About the author

Admin


What are your thoughts?