Чому аутсорсинг переміг?
806 views

Чому аутсорсинг переміг?

Зараз питання – вигідно аутсорсити чи ні – звучить не зовсім коректно. Глобальний бізнес, скоріше, хвилює, де аутсорсити і з ким. А точніше – хто має необхідну компетенцію і з ким вигідніше це робити.

Десятий рік поспіль International Association of Outsourcing Professionals (IAOP) публікує рейтинг топ-100 аутсорсингових компаній світу (The Global Outsourcing 100). Його учасники пропонують практично все і всім: від досліджень до продажу, причому у всіх сферах бізнесу. Країни і фахівці борються за місце під сонцем і за утримання лідерства. Наприклад, по call-центрах лідерство – за Філіппінами, по послугах ведення бухгалтерії – за Індією.

При цьому вибір місця для аутсорсингу – питання надважливе. Глобальні компанії визначають його за трьома критеріями, розподіляючи їх по важливості в такий спосіб: 20% – ризики (економічні, корпоративні, енергетичні), 30% – умови для якісного ведення бізнесу (таланти, індекс освіченості, професійні знання), 50% – витрати ( вартість будівель/оренди, робочої сили).

Чому аутсорсинг переміг? Можна довго міркувати над цим питанням. А для наочності – розбирати на пальцях кейси про норвезьких фермерів, які лише вирощують рибу і молюсків, а переробляють їх, упаковують, брендують і продають інші компанії. Або про великих виробниках автомобілів, які не інвестують у формування власної мережі продажів, а використовують на різних ринках потенціал відповідних фахівців. Але найпереконливіше на питання «Чому?» дадуть відповідь в першу чергу ті, хто займається аутсорсом.

Три роки тому компанія Cushman & Wakefield провела цікаве опитування серед 300 корпоративних клієнтів, попросивши їх проранжувати за ступенем важливості фактори, що вплинули на їх рішення аутсорсити послуги. Ключовими стали: 1) зниження витрат; 2) підвищення ефективності роботи організації; 3) можливість фокусуватися на своєму основному бізнесі.

В умовах динамічного ринку аутсорсери швидше і грамотніше реагують на запити, на зміну попиту і кон’юнктуру, що особливо важливо для клієнтів, які потребують швидкого обороту грошей і швидкого фінансового поповнення. Важко сперечатися з тим, що успішний девелопер професійно керує грошима, хороший забудовник – якісно будує, а найкраща експертиза з продажу – у компанії, що займається продажами.

Куди прорвався аутсорсинг в Україні? Свої бізнес-потреби в IT- та телеком-сфері, бухгалтерії, кадровому обліку та юридичному супроводі українські власники і топ-менеджери підприємств дійсно охочіше передають на аутсорсинг. Наздоганяють їх мобільні оператори, які реорганізували свої технічні підрозділи, передавши експлуатацію мереж постачальникам обладнання та аутсорсинговим сервіс-провайдерам.

Що стосується привабливості України для аутсорсингу на зовнішніх ринках, то впевнено наша країна можемо похвалитися лише IT-послугами. Чи маємо ми шанси? Без сумніву. Щоб стати глобальною аутсорсингової майданчиком, з трьох необхідних критеріїв ми вже володіємо двома – талановитою/освічною дешевою робочою силою і низькими витратами. Залишилося знизити ризики. Але і тут ситуація може кардинально змінитися. Тим більше що є кого наздоганяти.

Обговорити найбільш важливі питання, що стосуються аутсорсингу можна 26 березня 2016 року у Львові на конференції Lviv Outsourcing Forum 2016 “Неперервні зміни – адекватність ринку”, яка збере власників та топ-менеджерів IT-аутсорсингових компаній розміром від 20 до 800 працівників. Lviv Outsourcing Forum – цикл щорічних конференцій з 7-річною історією. За попередні роки було проведено 8 конференцій, котрі завжди збирали активну частину індустрії аутсорсингу в Україні.

(via)

About the author

Admin


What are your thoughts?