10 мільярдів завантажень з Android Market
1,049 views

10 мільярдів завантажень з Android Market

Android Market сьогодні досягнув позначки в 10 мільярдів завантажень. Що цікавіше, що кількість завантажень постійно збільшується і зараз становить близько 1 мільярда в місяць. До свого першого мільярда заінстальованих додатків Android йшов майже 20 місяці, другий мільярд пройшов за 5 місяців.
Найближчий конкурент Apple App Store має близько 20 мільярдів заінстальованих додатків і так само близько мільярда нових завантажень щомісяця.

Скільки ж можна заробити на Android Market чи Apple Store?

В жовтні Apple повідомила, що виплатила незалежним розробникам близько 3 мільярдів доларів. Google свої цифри не повідомляє, що може означати, що на Android Market вони значно скромніші. Довгий час існувала думка, що користувачі Android менш готові платити за додатки на противагу користувачам iPhone чи iPad. Проте деякі розробники спостерігають приблизно однакову конвертацію з безкоштовних користувачів в платні на обидвох маркетплейсах.

Також варто відзначити: у той час як Android Market є, безсумнівно, самий популярний спосіб завантажити програми для Android на даний момент, відкритий характер Android означає, що користувачі можуть встановлювати сторонні маркетплейси, і виробники пристроїв можуть попередньо встановити конкурентні маркетплейси також. Наприклад Amazon з його Amazon App Store, котрий можна завантажити на будь-який пристрій Android, і який є попередньо встановленим на Kindle Fire. Іншими словами, у той час як IOS App Store є єдиним місцем для завантаження користувачами додатків, Android Market не враховує всі програми встановлюються на пристроях Android.

За прогнозами в 2011 році ринок мобільної розробки принесе близько $15 млрд. доларів прибутку інді девелоперам і компаніям.

В Україні існує декілька компаній, що займаються мобільною розробкою, серед найпомітніших – Stanfy під керівництвом Павла Башмакова і Artfulbits під керівництвом Олександра Кучеренка. Також львівський інді-розробник Максим Гринів недавно повідомив, що заробив перший мільйон на мобільних іграх в Apple App Store.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?