Avox – альтернатива Skype і Viber. Безкоштовні дзвінки за кордон без інтернету
3,579 views

Avox – альтернатива Skype і Viber. Безкоштовні дзвінки за кордон без інтернету

Команда киян кидає виклик двом гігантам інтернет-телефонії. Хлопці розробили революційний продукт, який дає змогу телефонувати будь-куди і будь-коли без доступу до Інтернету.

Avox  — готовий бета-продукт, який рік тестували в закритому режимі 500 користувачів. Над додатком працювала команда з 10 людей, які протягом 2 років написали 100 000 ліній програмного коду.

Avox повністю готовий до виходу на ринок і активно залучає інвестиції. Наразі вже зареєстрована компанія в США, тривають пошуки інвестицій на Startup.ua  і ведуться переговори з приватний інвестором на стадії due diligence для залучення $ 1,2 млн. CEO і засновник Avox Mobile Techologies Inc. Володимир Овчаров розказує про революційний продукт і ринок інтернет-телефонії.

Avox – абсолютно безкоштовний. Просто скачай додаток і дзвони. Місія проекту – зробити спілкування простим і доступним у будь-якій точці світу. Аvox розв’язує таку проблему, як висока вартість міжнародного зв’язку. Якість зв’язку при цьому не страждає, як при мобільному інтернет-з’єднанні, це перевага Avox над Skype і Viber. За допомогою послуг SkypeOut і ViberOut ці додатки теж дозволяють телефонувати на мобільні та стаціонарні телефони, але платно.

Щоб отримувати прибуток, розробники придумали продавати невикористані хвилини великим операторам. Наприклад, ви не витратили свої безкоштовні хвилини – вони не пропадуть, а принесуть прибуток проекту.
А надаючи свої невикористані хвилини іншим користувачам, ви не просто допоможете їм безкоштовно дзвонити з-за кордону, а ще й самі заробите!
Володимир Овчаров: “Ми використовуємо B2B бізнес-модель. Основний прибуток сьогодні Avox отримує від платних дзвінків з мереж TDM * по всьому світу. У компанії 15 договорів з великими міжнародними операторами-агрегаторами трафіку, такими як HD-Worldwide, Lexico, Soltel, IDT, Lanck-telecom та іншими “.
* TDM – технологія передачі голосу і даних, яку використовують мобільні та інші телефонні оператори.
Компанію заснували три випускники КПІ. Команда Аvox невелика – три програміста, які мають великий досвід у створенні систем VoIP *, два інженери баз даних, кілька молодих програмістів для Android, дизайнер і менеджер проекту. Основна команда розробників знаходиться в Києві. Але так як проект може бути популярний на міжнародному ринку, було вирішено звернутися до інвесторів зі США – американські інкубатори, бізнес-акселератори та венчурні фонди мають великий досвід створення та фінансування стартапів, користувачі яких знаходяться по всьому світу.
* VoIP – Voice Over Internet Protocol – технологія передачі голосу по каналах Інтернет

А тепер розбираємось, як це працює. Наприклад, користувач з Америки набирає в Android-додатку Аvox номер українського абонента. Далі сервер Аvox знаходить телефон користувача Аvox в Україні, у якого найкращий зв’язок, і, з його дозволу, набирає номер того, кого запрошує американський абонент, і відбувається з’єднання. У процесі бере участь гібридна IP-TDM-технологія, яка дозволяє об’єднувати мережі VoIP і TDM без участі додаткового дорогого обладнання.
Якщо у користувача в Америці поганий зв’язок, то замість вихідного дзвінка по VoIP він отримає вхідний дзвінок від користувача Аvox, який знаходиться в потрібній країні, після чого голосові канали теж будуть з’єднані сервером.

Подивитись, як це працює можна на avox.mobi. А наочно демонструє переваги Avox над конкурентами така таблиця:


Жителі США, Німеччини, Іспанії, Італії та інших країн (близько 10 000 користувачів) вже дзвонять через Аvox. Їм доступна будь-яка країна, де є інші користувачі програми. Чим більше користувачів, тим більшою кількістю хвилин вони можуть ділитися один з одним. До речі, в Україні та Білорусі додатком вже користуються дві сотні людей, які діляться 20 тисячами хвилин в день.
Це перспективний ринок: у 2013 році році він оцінювався в півтора мільярда користувачів, а до 2018 року досягне 3,4 млрд. чоловік. У грошовому вираженні це від 14 до 100 мільярдів доларів. Додаток потребує мінімального доопрацювання, зараз він чутливий до чіпсетів мобільних телефонів. Саме для того, щоб вирішити цю проблему розробники шукають інвестиції. Команда не збирається зупинятися на Аvox.

У майбутньому команда планує запустити проект на основі деяких можливостей Аvox, що дозволить зашифрувати телефонну розмову в мережі мобільного оператора і зберегти в таємниці комерційну або іншу інформацію, передану по телефонних мережах. Враховуючи підвищений інтерес до безпеки даних і останні шпигунські скандали – прекрасна ідея! Ще одна гіпотетична розробка заснована на визначенні та вимірюванні параметрів людської уваги. Йдеться про технології, які дозволять телефону “знати”, коли і кому ви хочете зателефонувати. Телефон сам з’єднає вас з цією людиною. Правда, ці методи, на думку Володимира, ще вимагають доопрацювання. Але звучить цікаво і перспективно.
Володимир Овчаров радить початківцям: “Майже всі стартапи повинні прислухатися до стандартних порад на кшталт “ретельно підбирайте команду”,”починайте з малого”, “продумуйте маркетинг”, “робіть продажу” і так далі.  Але хочеться додати дуже важливу пораду: “Ідея повинна бути унікальною. Тільки щось унікальне дозволить стартапу стати компанією і зайняти свою нішу на ринку, а можливо навіть витіснити конкурентів”

Як починався Avox в простій схемі на серветці :)

About the author

Admin


What are your thoughts?