Іван Дзямулич: “Тренер оратора” уже приніс мені 80 тисяч доларів. Інтерв’ю. Частина І
1,565 views

Іван Дзямулич: “Тренер оратора” уже приніс мені 80 тисяч доларів. Інтерв’ю. Частина І

Іван Дзямулич – людина, котра з початку 2000-х займається у Львові психологічними тренінгами. А останні два роки ще й розробкою мобільних додатків. Останній його додаток, “Тренер оратора”, досягнув успіху в російському AppStore. Я вирішив розпитати його про складові шляху до результату трішки більше.

Які зараз успіхи із додатком “Тренер оратора”? Чим можеш похвалитися?

На даний момент цей додаток встановили собі уже біля 40 тисяч людей. Це при тому, що “Тренер оратора” ні одного дня не був безплатний. Відгуки про нього дуже гарні.
По-перше, це унікальна програма. Аналогів не має ні на російській, ні на англійській мові. Ми якраз недавно випустили англійську версію програми, локалізовану повністю від А до Я.

Скільки грошей ви заробили на ринку цим додатком?

На даний момент приблизно $80 тисяч.

Тренер оратора

Тренер оратора


Як виникла ідея?

Це саме цікаве. Я зробив движок “Притчи обо всем” – він універсальний, щоб можна було використовувати для іншого контенту. “Тренер оратора” був проектом супутнім, я навіть не розраховував на нього, бо не вірив, що нашим людям він актуальний. Зробив наповнення, зібрав матеріали.

Ідея в тому, що найкращий варіант для тренування публічних виступів – це спостерігати за собою, дивитись, що і як я роблю. Для цих цілей використовується камера і диктофон. Навіть якщо хтось буде тобі розповідати, що ти робиш помилки, перша реакція буде критична, через призму свого сприйняття. А диктофон і камера не обманюють. Люди вірять в результати. Ось чому ця штука працює.

Я зібрав повністю матеріали, які потрібні для цих цілей. Потім почав переробляти движок “Притч”, який був готовий. Виявилась куча нюансів, які переробляли.

Для людей, які ніколи не скачували цю програму, що вона робить?

Це книга, в якій зібрані статті і вправи для підвищення якості голосу, ефективності публічних виступів, які пов’язані з голосом в першу чергу з голосом. Різні рекомендації: як виступати, як готуватись, що робити для успішного виступу.

Спеціальні вправи для тренування:

По-перше – це монофони – тексти, де часто повторюються якісь букви, або усі слова починаються на певні букви. Найвідоміший монотон:

“Четыре черных чумазеньких чертёнка
Чертили черными чернилами чертёж.
Чертили чрезвычайно чисто.”

Задача – читати їх вголос і вимовляти кожен звук чітко. Для цього в програмі є вбудований диктофон, який дозволяє відслідкувати усі ці речі. Тобто, відкриваєш на певній сторінці, включаєш диктофон, читаєш і слухаєш себе.

Є спеціальна фішка, котра виділяє програму. Адже можна було взяти просто диктовон і все. Ця фішка зайняла більше всього часу на реалізацію. Це спеціальний режим моніторінгу. Наприклад, в iPhone чи iPad вставляються навушники, включається диктофон. Під час того, як людина читає, вона чує свій голос, сама себе в навушниках. В реальному часі звук повертається одразу до вух. Із невеличкою, маленькою затримкою.

Ця штука дає дуже цікавий ефект. Чуючи себе, можна зразу себе коригувати. Часто це використовують музиканти, паблік спікери. Це називається “feedback” або “моніторинг режим”. Наприклад, на сцені направлені колонки, які направлені до виступаючих артистів, щоби вони почули себе. Тоді можна максимально чітко керувати своїм голосом.
Коли ми чуємо себе – цн відбувається через хрящі і кості в нашому тілі, а це дуже відрізняється від того, як нас чують інші люди. Цей режим дуже важливий для тренування.

По друге – скоромовки – дозволяють гарно тренувати вимову.

По-третє – вправи для постановки дихання. Дихання – дуже важлива річ для виступів. Класична вправа – віршик “Дом, который построил Джек”. В ньому кожна фраза довша за попередню і кожну треба розказати на одному подиху.

Твій додаток може це якось проконтролювати?

Таких додатків просто ще не існує. Це можна зробити лише з живою людиною або з самим собою. Я пробував шукати механізми розпізнавання. Але на даний момент технології не дозволяють цього зробити.
Найкращий варіант – я сам. Скажімо так, побачити помилку в інших людях ми можемо запросто. А в самих собі під час розмови – дуже важко.

Взагалі ідеальний варіант, це записати себе на диктофон (переговори, розмову по телефону) і прослухати. Але не одразу, а через день-два. Чому такий період? Якщо одразу після запису слухати, то ви будете ще в контексті тієї розмови і сприйняття буде інакшим. Через 2-3 дні думки зміняться про цю ситуацію, відбудеться переоцінка. І сприйняття сказаного буде іншим, набагато критичнішим. Тому найкраще себе прослуховувати через якийсь час.

Доволі дивно як для бізнес-тренера зайнятись розробкою iPhone-додатків.

По-перше, програмуванням я займався ще до того, як займався тренінгами. Працював колись системним адміністратором. Перші сайти писав в 99 році і до сих пір із них деякі працюють. Тобто, я був пов’язаний із цим.

Ринок мобільних аппів досить цікавий і сподобався мені. Принаймні, я побачив перспективу в ньому.

Якщо дивитись на веб-програмування, то це просто виробництво. Мобільні додатки – більш творча робота. Мені таке подобається, можна проявити творчість. Всі програми, котрі я випускав, є унікальними. У мене немає ніяких програм, котрі були б аналогами уже існуючих.

Іван Дзямулич

Іван Дзямулич


Яка історія створення першого додатку?

Перший додаток DISCover Me. Суть його в тому, що це ніби тест, за допомогою якого можна визначити модель поведінки іншої людини.
Наприклад, збираєтесь ви на зустріч. Треба вам дізнатись, як з цією людиною розмовляти. Ви відповідаєте на серію простих питань про цю людину, наприклад:
– вона говорить швидко чи повільно, голосно чи тихо?
– махає руками чи практично не жестикулює?
– домінує чи навпаки підлаштовується?

Програма аналізує відповіді і складає портрет цієї людини. Перед цим треба зробити свій тест, тобто відповісти на серію питань про себе. Два портрети порівнюються і вам даються конкретні поради: як вам взаємодіяти із цією людиною:
– яким чином підлаштовуватись;
– як починати розмову (одразу до справи чи “ні про що”).

Останні 2 роки я розробляв систему DISCover для комп’ютерів, як веб-сервіс. Я адаптував американську програму під Україну. Вирішив перенести матеріали на мобільні платформи.

Не можу сказати, щоб вона була супер-успішна. Скажімо так, якщо я в неї вклав близько 300 доларів, то вона мені біля 1,5 тисячі принесла.

Але це була перша програма, дизайн якої я малював особисто. Програміст лише програмував. І все. Як на той день програма була успішна. Вона до сих пір живе, має скачування.

Ось так я побачив, що все не так складно, як здавалося.

А ти орієнтувався на прибуток перед тим як братись за розробку?

Звичайно, я не бачу змісту братися за те, що не приносило б грошей. Я не берусь за проекти, в яких не бачу фінансової складової. Якщо є фінансова складова, це цікаво.

Хоча я і випускаю безкоштовні програми, але вони включені в інфраструктуру яка дозволить просунути більше платних продуктів.
Наприклад, зараз я працюю над проектом iApps.ru. Це програма, в якій будуть огляди великої кількості інших додатків. Тобто це буде збірник найкращого софта для iPhone, iPad.

Скільки на сьогоднішній момент тобі вдалося заробити на додатках?

Перший додаток я випустив в лютому 2011 року. Тобто, на даний момент, я займаюсь цим півтора роки. За останній рік у мене получилось в районі 110 тисяч.

Це завдяки яким продуктам?

Завдяки “Тренеру оратора”, “IQ pro”, “Family Expenses”, “Притчи обо всём”, “Остроты”, “1001 порада для закоханих”, “DISCover”. Це основні.

Як ти встиг стільки протягом року?

В мене паралельно працює декілька людей. Офісу немає і не збираюсь заводити. Як правило, паралельно йде 5-6 проектів. Наприклад, зараз у мене в розробці 6 проектів. Просто усі на різних стадіях: малювання, тестування, програмування.

Вони всі успішні та прибуткові?

На даний момент у мене не було ні одного збиткового проекту. Одні більше приносили, другі – менше. Я орієнтуюсь на проекти, які мають довгий життєвий цикл. В мене немає цілі випустити іграшку чи аппу, яка зірве за тиждень куш, а потім піде в небуття.
Я випускаю продукти, які будуть працювати довго і матимуть попит.

Ціль: випустити десь зо 30-50 продуктів, які кожен день приносять по 100 доларів. Це стабільний гарний прибуток, з якого платиться зарплата і робляться уже дорожчі проекти.

П.С. Іван Дзямулич – один з доповідачів Lviv Mobile Development Day 2012, що буде проходити 22 вересня.

Читайте також: Забронюйте дату: 22 вересня відбудеться Lviv Mobile Development Day. Ринок реклами в мобільних додатках досягне $2.4 мільярдів цього року.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?