5 трендів в B2B маркетингу, котрі будемо спостерігати в 2014 році.
896 views

5 трендів в B2B маркетингу, котрі будемо спостерігати в 2014 році.

Пропонуємо вашій увазі переклад статті Tim Asimos, директора з цифрових інновацій одного з провідних агенств інтернет-маркетингу.

В 2013 році основними трендами в B2B маркетингу були контент-маркетинг, соціальні мережі та автоматизація. В 2014 році ці тренди продовжаться, разом з тим з’являться декілька нових. Також відбудеться декілька стратегічних зсувів, які будуть мати вплив на подальший розвиток B2B маркетингу.

Тренди B2B маркетингу в 2014 році

Тренди B2B маркетингу в 2014 році

Нижче подано 5 найбільш важливих трендів, що будуть мати вплив на B2B маркетингові плани усіх провідних маркетингових агенст світу.

1. Продовжиться ріст використання IT-технологій маркетологами.
Рік назад Gartner опублікував звіт, в котрому стверджувалось, що до 2017 року маркетинг директор типової корпорації буде витрачати на IT-технології більше коштів, ніж технічний директор. Незважаючи на те, виправдається цей прогноз чи ні, в 2014 році відділ маркетингу буде витрачати все більші і більші бюджети, оскільки все більше контактів з клієнтами буде в цифровому просторі і все кращі утиліти будуть ставати доступними. Більше ефективний маркетинг будуть допомагати створювати веб-сайти з керованим контентом, системи автоматизованого маркетингу, CRM-системи, інструменти управління соціальними медіа і програмне забезпечення спільної роботи над проектами.

2. Більша залежність від мобільних пристроїв.
Революція в використанні мобільних пристроїв крокує семимильними кроками і впливає на поведінку споживачів, навіть в B2B. І це, звичайно, вплине на найкращі практики B2B маркетингу в 2014 році. Згідно досліджень дві третини користувачів в США використовують мобільні пристрої для перевірки пошти і доступу до інтернету. І ця кількість подвоїлась порівняно з 2009 роком. Все більше і більше користувачів (21%) використовують свої мобільні пристрої як основні для доступу до Інтернету.

Більше того, дослідження агенства IDC говорить, що до 2017 року 87% всіх інтернет продаж буде відбуватись через смартфони та планшети. Основний висновок – все більша залежність від мобільних пристроїв буде робити дружні до Mobile веб-сайти, імейли та контент обов’язковою умовою успіху і призведе до обов’язкового використання чуйного дизайну (responsive design).

3. Домінування контент-маркетингу, як одніє з основних стртатегій.
Ми в середині фундаментальної зміни в стратегіях і підходах до маркетингу компаніями і контент-маркетинг в центрі цієї революції. Хоча деякі агенства займаються ним вже впродовж значного часу, контент-маркетинг все ще не набрав всієї своєї сили. Серед маркетологів все ще відбувається бродіння стосовно того, що таке контент-маркетинг і як його використовувати. Дуже багато компаній не змогли зв’язати свої маркетингові стртатегії з контент-стратегіями.

Тим не менше в 2014 році відбудеться більше усвідомлення керівниками компаній що таке контент-маркетинг і, відповідно, більший тиск на маркетологів. Не тільки створювати контент, а й забезпечити компанії стратечну, стійку та вимірювану контент-маркетингову кампанію.

4. Менший фокус на ключових словах, більший на суті контенту.
Google декілька місяців назад випустив новий своє нове оновлення алгоритму – “Колібрі”. Це оновлення найбільш схоже на новий алгоритм з усіх, що Google випускав останні 12 років. В зв’язку з цим маркетологам варто сфокусуватись більше не на деталях алгоритму, а на філософії, що породила ці деталі. “Колібрі” збільшив фокусування Google на смисловому пошуку (semantic search). Зараз пошукова машина більше концентрується на розумінні ідеї, сенсу і наміру користувача ніж на окремих ключевих словах.

Це означає, що в 2014 маркетологи будуть продовжувати концентруватись менше на ключових словах, а більше на створенні якісного контенту для того, щоб відповідати на конкретні питання “довгого хвоста пошуку” та вирішувати проблеми конкретної цільової аудиторії.

5. Інструменти для маркетингу в соціальних медіа будуть розвиватись.

Використання соціальни медіа в B2B почалось пізніше ніж у B2C сегменті. Тим не менше в 2014 році очікується більш широке використання хитромудрих інструментів для прослуховування соцальних мереж, щоб відслідковувати як залученність і взаємодія з цільовою аудиторією через соціальні мережі впливає на конверсію потенційних клієнтів та продажі.

Це тільки декілька з найбільш важливих трендів в B2B маркетингу в 2014 році. Якщо ми щось пропустили, або вам є що додати – запрошуємо до дискусії в коментарях.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?