Верховна Рада ухвалила закон про електронну торгівлю.
223 views

Верховна Рада ухвалила закон про електронну торгівлю.

В другому читанні депутати прийняли перший в історії України закон №0957, який регулює онлайн-комерцію, у тому числі – інтернет-торгівлю і використання електронних грошей. «За» висловилося 235 народних депутатів. Цей закон в першому читанні приймав парламент попереднього скликання минулого року, після позачергових виборів до парламенту, закон знову внесли на розгляд депутатів. Тепер справа за підписом президента.

Ініціатором законопроекту стала народний депутат Ольга Белькова, яка раніше була керуючим партнером EastLabs. Його основна мета  – визнавати електронні угоди нарівні з письмовими документами. Іншими словами, така угода дорівнюватиме за правовими наслідками всім іншим способам укладання угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить публічну оферту на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, вести справи в судах).

Текст законопроекту дає визначення таким явищам, як «електронна угода» («дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав, пов’язане з використанням ІКТ-систем»), «електронне повідомлення», «інтернет-магазин» (спосіб для реалізації товару шляхом електронної угоди) і так далі.

У ст.11 розділу III законопроекту є положення про те, що покупець повинен отримати підтвердження електронної угоди у вигляді електронного документа, квитанції, товарного або касового чека, талона або іншого документа. У чеку повинна міститися така інформація, як: ім’я продавця, його адреса і порядок прийняття претензій по товару, гарантійні зобов’язання.

Закон також приписує укладати всі угоди в онлайн-режимі з використанням «одноразового ідентифікатора» – цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.

Нагадаємо, цим законопроектом – вже кілька років, текст розроблявся за допомогою та участю представників ринку електронної торгівлі.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?