Snapchat купив одеський стартап Looksery
1,129 views

Snapchat купив одеський стартап Looksery

Snapchat допоміг українській команді здійснити наразі найбільший екзит в історії українських стартапів. Про це повідомоляє AIN.UA. Як зазначає видання, окремий додаток Looksery зник з AppStore, ставши частиною додатка Snapchat – якщо під час запису відеодзвінка тапнути по зображенню свого обличчя, на екрані з’являться знайомі фільтри від Looksery.

Сума угоди, як і сам факт продажу офіційно не повідомляються, але за даними неназваного джерела за Looksery заплатили близько $ 150 млн. За словами Дениса Довгополого, керуючого партнера GrowthUP Group, це дуже велика, але цілком реальна сума, враховуючи сильний менеджмент в компанії і наявність 14 патентів, за кожен з яких Snapchat міг заплатити $ 1-3 млн. При цьому потрібно враховувати, що сума $ 150 млн може бути сплачена як грошима, так і акціями, або їх комбінацією. За чутками, вся команда розробки українського додатку з Одеси переїде в США.
Looksery – це програма для мобільних пристроїв, яка дозволяє в реальному часі змінювати власне обличчя так, щоб красиво виглядати на фото і навіть під час відеочату.
За допомогою програми можна схуднути, погладшати, вирівняти колір шкіри і усунути її дефекти, змінити що завгодно – від кольору очей до форми черепа, накласти на обличчя анімацію мультяшного героя або героя фільму жахів.
Після вдалої кампанії на Kickstarter торік про українську команду написали багато популярних ЗМІ: TechCrunch, Форбс, VentureBeat, одесити засвітилися навіть у CNN.
Це дуже допомогло залучити західних клієнтів: технологія Looksery зацікавила операторів колл-центрів, косметичні компанії, кіностудії.
Завдяки тому, що швидко вдалося знайти клієнтів на західних ринках, команда дуже швидко вийшла на прибуток, генеруючи небачені для українського стартапу $ 1 млн обороту на місяць.
Нагадаємо, попередній гучний екзит української компанії був пов’язаний з Google: у вересні 2012 року компанія купила український Viewdle приблизно за $ 40 млн. А вже в лютому 2014 року компанію Viewdle закрили, а розробників перевезли в американський офіс Motorola Mobility.

About the author

Admin


What are your thoughts?