В Україні з’явилася компанія, яка просуває електромобілі
1,032 views

В Україні з’явилася компанія, яка просуває електромобілі

В Україні з’явилася компанія Shooter, яка буде популяризувати електротранспорт і лобіювати інтереси цієї галузі перед державою і бізнесом.

 

 

pageOneImage

Засновник компанії – інвестбанкір Костянтин Євтушенко. Він закупив 10 електромобілів, які планує здавати в оренду українським чиновникам, використовувати для тест-драйвів та акцій по пополярізації екологічно чистого палива. Компанія вже запустила пілотний проект із львівською мерією – заступники мера Андрія Садового тепер їздять по місту на електрокарах Nissan Leaf.

Зараз у Shooter.ua є два автомобіля Nissan Leaf, які вже передали львівській мерії в рамках пілотного проекту. Дуже скоро очікується поставка восьми електрокарів Renault Fluence. Крім того, Євтушенко хоче закупити дві Tesla – тоді в автопарку Shooter.ua будуть представлені електрокари всіх класів. Поки в Україні ринку електрокарів як такого немає – за минулий рік в країну ввезли лише 70 таких машин.

Глобальною метою проекту є позбавлення України від енергетичної залежності. За його словами, Україна щорічно ввозить понад 3 млн тонн нафти. В грошовому еквіваленті імпорт нафтопродуктів в країну за 2013 склав $ 6,4 млрд.

Щоб проїхати 150 км, середньостатистичний автомобіль потрібно заправити на 250 грн, а зарядити електрокар на пробіг в 150 км коштує всього 7 грн

До того ж, електрику Україна виробляє сама і імпортувати її не потрібно.

10668992_10152349871572253_6007112351059677061_o

В Україні є кілька організацій, що займаються імпортом і популяризацією електротранспорту, але до цих пір ніхто не робив цього системно, вважає Євтушенко. Він збирається не тільки здавати автомобілі в оренду чиновникам, а й просувати законодавчі ініціативи на підтримку електротранспорту. Констянтин Євтушенко вже зустрічався з представниками Естонії та Ізраїлю. У цих країнах успішно впроваджувалися держпрограми на підтримку електромобілів. Ще більш примітний досвід Норвегії, яка сьогодні займає перше місце в світі за кількістю електрокарів на душу населення (32 000 машин на 5 млн чоловік). Там власники електрокарів мають преференції і звільнені від деяких податків.

Євтушенко обіцяє, що в двомісячний термін його проект, в який залучено вже близько 15 осіб, представить ряд законодавчих ініціатив. Вони мають намыр “розкрутити” ринок електротранспорту в Україні і зробити покупку електрокарів більш популярною.

 

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?