ПриватБанк розказав як українці витрачали гроші в інтернеті в 2014 році
253 views

ПриватБанк розказав як українці витрачали гроші в інтернеті в 2014 році

Українські інтернет-користувачі з кожним роком витрачають в інтернеті все більше грошей. По-перше, зростає довіра до цього сегменту ритейлу, а по-друге, в мережі можна заощадити, а, враховуючи ситуацію в країні, це сьогодні є надзвичайно важливим. Цікавим є також той факт, що, незважаючи на активний офлайн-бойкот російських товарів, українці не поспішають бойкотувати російські інтернет-магазини. На це явище звернув увагу директор з інформаційних технологій Приватбанку Дмитро Дубілет. Про це він повідомляє на своїй сторінці у Facebook. Як повідомляє видання AIN.UA, завдяки показовим слайдам можна простежити динаміку купівельної активності українців у мережі за 2014 рік.

Кількість платежів в українському інтернеті


Упродовж року динаміка інтернет-платежів серед клієнтів Приватбанку в Україні (сюди не входять платежі через “Приват24”) залишалася більш-менш стабільною і майже не змінювалася. Однак за останні чотири місяці, починаючи з вересня, їх кількість збільшилася приблизно на 60%.

Можливо, це пов’язано з курсом валют, які в Україні почали стрімко зростати, а в Росії підскочили догори й зовсім під прямим кутом. Українці почали скуповувати товари в офлайні та інтернеті, поки ціни на них ще не були скориговані.

Ймовірно, саме через коливання валютних курсів зросла пристрасть українських клієнтів Приватбанку до російських інтернет-магазинів. «За 2014 рік частка платежів українців на користь російських магазинів (за кількістю, а не за об’ємом) збільшилася в півтора рази – з 9% до 15%. Звертаю увагу, що мова йде саме про частку, тобто цей показник не пояснюється просто зростанням ринку платежів», – написав Дубілет в Facebook.

Безымянный

Дмитро не зміг однозначно відповісти на питання, чому так відбувається, але припустив, що така статистика пов’язана з курсом гривні до рубля, який змінився не так стрімко, як до долара і євро. Він також підкреслив, що значна частина інтернет-платежів припадає на соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники», а також на віртуальні товари в інших сервісах.

У коментарях до запису Дмитра користувачі припустили, що на російських сайтах зросла кількість покупок ігор, що є традиційним для кризового періоду. Крім того, в категорії «цифрові товари» (електронні авіаквитки, цифрові версії книг, музика) українських пропозицій незрівнянно менше, ніж російських. І вони часто є вигіднішими. Один з користувачів навів приклад із сегменту авіаквитків: «Шукаю авіаквитки дружині у Кельн, на стоматологічну виставку. Aviasales дає ціну на російських сайтах – 189 євро. Skyscaner – 7700грн, tickets – 9000+. Причиною не купити на російських ресурсах є виключно патріотизм. Економічно ж – це невигідно вдвічі».

Цікаво, що в міру зростання динаміки інтернет-платежів, середній чек у гривні поступово зменшувався. Періоди цих двох явищ збіглися. З серпня по грудень середній чек у гривні впав на 200 грн. Втім, особливо різкий обвал припав на травень 2014 року. При цьому зріс чек на покупки в доларах – $600 до $700 з листопада по грудень. Стосовно європейської валюти, середній чек зменшився з 1500 євро у вересні 2014 року до тисячі в грудні.

image00-e1424939364207

Зростання валютних розрахунків в інтернет-магазинах спостерігалося по всіх фронтах, але особливо стрімкий стрибок відбувся з доларом. Пікові періоди за розрахунками у гривні припали на травень і грудень 2014 року, а у вересні спостерігався незначний спад.

image02-e1424939346630

За словами Дубілета, цю статистику можна вважати репрезентативною, оскільки на кінець року частка Приватбанку на картковому ринку України склала 50%. Це й не дивно, адже ПриватБанк – одна з найбільш обговорюваних українських компаній в соцмережах.

В період з 1 по 31 жовтня, за даними YouScan, користувачі залишили понад 11 000 коментарів про банк, що вивело ПриватБанк на перше місце по згадуваності. Щоправда, коментарі часто були негативного характеру. Клієнти скаржилися на труднощі з видачею валюти (особливо з депозитних рахунків), а також на проблеми з інтернет-банкінгом.

About the author

pavlo


What are your thoughts?