Війна та брак аудиторії – Promodo скасовує всі свої конференції у 2014 році.
586 views

Війна та брак аудиторії – Promodo скасовує всі свої конференції у 2014 році.

Нещодавно компанія Promodo повідомила, що не проводитиме конференції Optimization.com.ua, SMM.UA і SEMcamp через військові дії в Україні, невизначену ситуацію та брак людей на заходах. Таку заяву оприлюднив у своєму блозі генеральний директор компанії Promodo Олександр Колб. Він вважає, що сьогодні краще складати гроші в копилку, а у вільний час оформляти дозвіл на носіння зброї. Однак, сподівається, що ринок  вирівняється і з’являться нові, амбітніші цілі. На даний момент компанія планує зосередитися на роботі з клієнтами, а в наступному році повернеться до проведення заходів.

SMM.ua

SMM.ua

“Саме війна, а спочатку Майдан наклали сумний відбиток на всі заходи в Україні. У квітні насилу зібрав аудиторію iForum, опісля заявили про перенесення дати проведення кількох інших галузевих заходів. Скромні аудиторії 8р, невиразна кінцівка Одісеї також зобов’язані політичній ситуації, що завадила багатьом учасникам приїхати (захотіти приїхати) і бути присутнім фізично.

Висновок – аудиторії мало. Багатьом не до навчання, чаювання та обговорення планів на майбутнє. Для багатьох залишається загадкою, а що ж буде завтра або нехай навіть восени. Факт, що «Пу» не відпустить, і в «трясовині» нам доведеться колупатися ще рік-півтора. А розгрібати завали, щоб відновити свій колишній бізнес потрібно буде багато років.” – пише Олександр Колб.

“Друге, що накладає відбиток на всі події –  часто перетинається аудиторія. Одні й ті ж обличчя, ті ж питання, знижується участь самого бізнесу в заходах.

Причини? Я думаю, що події в Україні тут також грають роль, але не ключову. Коли тут вчитися, якщо «брат» біля воріт і взагалі потрібно рятувати бізнес. З іншого боку ті ж спікери, та ж тусовка, нового то що ?

Не омину стороною і убогість програм. Подобається нам це чи ні, але завсідники на конференціях з інтернет-маркетингу в Україні були росіяни, спікери з інших країн. Це давало забарвлення «міжнародності», відчуття «широти», дозволяло поглянути на ринок під іншим кутом. Цього року їх немає: хтось боїться, когось не пустили, у когось, як і у мене питання «А навіщо туди взагалі їхати?»

Зробити щось нове, стрибнути вище голови зараз ой як важко, а якщо можна, то запитання «навіщо і для кого?». Для тих же, хто в черговий раз спитає: «А вхід на афтепаті платний?»

А події здебільшого – справа не прибуткова, і працювати на свідомий «мінус» в умовах визначеності мало хто хоче.

Хочу і повинен сказати, що конференції та навчальні заходи потрібні ринку, всі організатори молодці. Але є одне «АЛЕ!» – Постійно потрібно вносити щось нове в формат, спікерів, атмосферу та ін. А зробити це у нас зараз ой як важко. І чи вдасться зібрати потрібну аудиторію?!” – розмірковує генеральний директор Promodo.

Lviv LoyalCamp 2014

Lviv LoyalCamp 2014

Нагадаємо, що цього року вже відбувся iForum – найбільша конференція інтернет-діячів в Україні. А на 26 жовтня запланований iCamp 2014 – головна подія інтернет-ринку західної України. Lviv Startup Club провів всі свої щорічні конференції цього року (GameDev в січні, SMCamp в березні, LIOF в березні та eCommerce Forum в травні) і навіть стартанув нову – Lviv LoyalCamp в липні.

About the author

rchayka Засновник та головний редактор StartupLine. Стартап-консультант. Особистий блог про високотехнологічний бізнес - www.rchayka.com


What are your thoughts?