10 професійних навичок, без яких не обійтися в 2020
2,142 views

10 професійних навичок, без яких не обійтися в 2020

До 2020 року актуальними будуть робототехніка і автономний транспорт, штучний інтелект і навчання за допомогою машин, з’являться нові матеріали, біотехнології та геноміка. Через це деякі професії можуть зовсім зникнути, а інші будуть розвиватися. Професії, яких зараз не існує, стануть звичайним явищем. У найближчому майбутньому, щоб бути кваліфікованим на ринку праці, необхідно буде вміти підлаштовуватися до зміни ситуації і розвивати свої навички відповідно до прогресу.

В рамках дослідження «Майбутнє працевлаштування» опитали керівників з дев’яти галузей в 15 найбільших, за розміром економіки, країнах світу. Мета опитування – спрогнозувати, в якому напрямку технологічні досягнення підштовхнуть розвиток ринків праці. Ось 10 навичок, які, на думку опитаних, будуть найбільш важливі до 2020 року.

10. Когнітивна гнучкість

Когнітивна гнучкість – це здатність швидко переключатися між завданнями і думати про кілька речей одночасно (без шкоди для кожної з них). У 2015 році це взагалі не була затребуваним навиком, але зовсім скоро все зміниться.

9. Навички ведення переговорів

До 2020 року навички ведення переговорів будуть найбільше потрібні в спеціальностях, пов’язаних з комп’ютерами і математикою, наприклад, для аналітиків даних і розробників програмного забезпечення. Цей навик також стане ключовим для роботи в сфері мистецтва і дизайну, в тому числі для дизайнерів реклами і промислових дизайнерів.

8. Орієнтація на обслуговування

Орієнтація на обслуговування – це активний пошук способу допомогти іншим, що також відноситься до категорії соціальних навичок. Згідно дослідницької статті Національного бюро економічних досліджень, розвинені соціальні навички будуть ставати важливішими в ході автоматизації роботи.

7. Здатність міркувати і приймати рішення

Ця компетенція вважається «навиком системного мислення», тобто здатністю аналізувати дані, щоб приймати рішення. Оскільки організації щораз більш інтенсивно збирають великі обсяги даних, будуть більше затребувані працівники, здатні ці дані аналізувати – і робити висновки.

6. Емоційний інтелект

Роботи вміють багато, але не розбираються в людях так само добре, як інші люди, – принаймні, поки що. Саме тому для службовців буде важливо мати більш високий рівень емоційного інтелекту.

5. Координація з іншими

Знову ж таки, ця навичка відноситься до соціальних і передбачає здатність коригувати свої дії щодо інших людей, а також здатність до співпраці.

4. Управлінські таланти

Управління людьми – це вміння мотивувати, сприяти розвитку співробітників і визначати серед них, хто найкраще підходить для виконання конкретної роботи. У доповіді зазначено, що ця компетенція буде особливо затребувана серед керівників в енергетичній галузі та в сфері ЗМІ.

3. Творчі здібності

Творчі здібності опиняться в числі перших трьох навичок, які в 2020-му роботодавці захочуть бачити в своїх співробітниках. Із стрімким розвитком технологій творчі люди стануть потрібні, щоб придумувати, як застосовувати ці технології, і створювати нові продукти і послуги.

2. Критичне мислення

Здатність користуватися логікою і міркувати, щоб визначати сильні і слабкі сторони різних рішень і підходів, залишиться затребуваною, незважаючи на панування автоматизації, яке вже дихає в спину

1. Вирішення комплексних завдань

Великі об’єми даних допомагають приймати рішення, але людям буде необхідна базова здатність вирішувати складні завдання. Опитані учасники дослідження оцінили цю навичку як найбільш затребувану в 2015 році, і в 2020-му вона залишиться необхідною компетенцією номер один. Власне кажучи, згідно з повідомленням, очікується, що для 36% всієї роботи у всіх галузях до 2020 року здатність вирішувати складні завдання буде взята за основу для працевлаштування.

About the author

Admin


What are your thoughts?