Bitwalking – нова криптовалюта для активних людей
394 views

Bitwalking – нова криптовалюта для активних людей

В минулі вихідні поповнився список криптовают поповнився. Долари Bitwalking (BW$) від інших можна заробити ходьбою, передає BBC. Автори ідеї Ніссан Бахар і Френкі Імбессі вже залучили понад $10 млн у якості стартового капіталу для реалізації свого задуму. Bitwalking створений для популяризації активного способу життя.

Заробити на ходьбі можна за допомогою програми для смартфонів, яка рахує кроки власника. Нараховується валюта з розрахунку: один криптодолар Bitwalking за кожні 10 тис. кроків. Залежно від довжини кроку в дорослої людини це 7-8 км. Витрачати зароблене учасники цієї схеми зможуть або в інтернет-магазинах, або міняючи криптодолари на готівку. Згодом планується створити автоматичний обмінний сервіс в інтернеті і тоді ж сформується обмінний курс.

 

Поки що один криптодолар BW$ буде дорівнювати $1. Але, незважаючи на можливість вільного обміну, курс BW$ до долара, швидше за все, впаде, якщо нову криптовалюту буде неможливо так само вільно використовувати для купівлі товарів і послуг. Організатори проекту сподіваються, що й інші компанії почнуть приймати нову криптовалюту.

 

Автори цього проекту вже мають досвід впровадження технологій, що допомагають економікам як розвинених країн, так і країн, що розвиваються.

Торік у Найробі (Кенія) Н.Бахар і Ф.Імбессі випустили Keepod, пристрій ціною в $7, що виконує деякі функції мінікомп’ютера. Ним уже користуються у 87 країнах.

Організатори цього міжнародного проекту планують залучити до нього в якості партнерів компанії з виробництва спортивного одягу, служби охорони здоров’я, організації по захисту навколишнього середовища, і потенційно − рекламодавців, які отримають унікальний доступ до своїх цільових аудиторій.

У майбутньому до участі в проекті можуть бути запрошені роботодавці, які дбають про здоров’я своїх працівників. Це дозволить виплачувати зароблену співробітниками криптовалюту разом зі звичайною зарплатою.

У розвинених країнах середньостатистичний учасник цього проекту, як передбачається, зможе заробляти близько 15 криптодоларів на місяць. Автори ідеї сподіваються на те, що в бідніших країнах, де люди більше ходять пішки − на роботу, в школу чи просто по воду − ця схема зможе змінити життя багатьох, оскільки за місяць вони зможуть накопичити суми, співставні з нинішнім заробітком.

Мобільний додаток Go! для айфонів і смартфонів на платформі Android спочатку буде пропонуватися в кількох країнах, включаючи Великобританію, Японію, Малаві й Кенію. Це дозволить організаторам схеми внести в неї необхідні корективи перед тим, як поширити її на інші країни.

Раніше кілька стартапів вже намагалися пов’язати турботу про здоров’я з якоюсь винагородою, але більшість таких проектів виявилися невдалими через неможливість суворого контролю над діями користувачів, щоб схемою не скористалися шахраї. Проект Bitwalking поки що офіційно не оприлюднив алгоритм для верифікації кроків, однак, як повідомляється, він буде використовувати дані GPS і з’єднань по Wi-Fi для підрахунку пройденої дистанції. Як повідомляється, в будь-якому випадку на першому етапі учасники схеми зможуть заробляти максимум 3 BW$ на день (це приблизно 30 тис. кроків). Використання кількох облікових записів одним користувачем буде заборонено.

 

Поки що не ясно, як ця валюта, яку можна так легко заробляти, буде утримувати свій обмінний курс. Не дуже зрозуміло і те, чи вистачить вже зібраних коштів на фінансування початкового періоду реалізації проекту, необхідного для того, щоб з’явилася довіра до нової валюти. Вебсайт Bitwalking буде розсилати запрошення охочим приєднатися до схеми, тож компанія зможе контролювати загальну кількість учасників.

Оскільки схема буде стежити за учасниками, організатори проекту отримають великий обсяг цінних для рекламодавців даних. Але одночасно можуть з’явитися і заперечення з боку тих, хто стурбований захистом особистих даних. Засновники обіцяють, що не будуть ділитися будь-якою інформацією про індивідуальних користувачів з рекламодавцями. Операції з новою валютою також будуть ретельно контролюватися, всі транзакції будуть проходити через «центральний банк». Цей «банк» буде верифікувати кожну угоду, використовуючи метод, аналогічний операціям із Bitcoin та іншими криптовалютами.

Користувачі будуть мати доступ до свого віртуального гаманця, в якому зберігатимуться зароблені криптодолари, і зможуть розплачуватися ними за допомогою мобільного додатку.

«Це валюта, яку може заробити кожен, незалежно від того, хто він і де живе, − каже Ф.Імбессі. − Для деяких Bitwalking − безкоштовна чашка кави на тиждень, запропонована місцевою кавʼярнею. Для інших − це можливість змінити життя, почавши заробляти й керувати грошима».

За матеріалами interfax.com.ua

About the author

Mariana Lutsiuk


What are your thoughts?