10 улюблених книг від Стіва Джобса
1,765 views

10 улюблених книг від Стіва Джобса

Незважаючи на дві повноцінні біографії Джобса, написані різними людьми, про його книжкові звички відомо небагато. В інтерв’ю для біографії Айзексон Тім Кук сказав, що Джобс був «жадібним до читання» і часто радив іншим недавно прочитані книги.

Стів читав тільки заради інформації. Так, після провального для компанії 1980 року Джобса можна було застати з книгою «Дилема інноватора», в якій він намагався відшукати рішення проблем компанії. Дивно, але в списку його улюблених книг можна знайти багато художньої літератури. Джобс настільки любив твір Айн Ренд «Атлант розправив плечі», що зумів вибратися в кінотеатр незадовго до своєї смерті, щоб побачити екранізацію.

Отже, пропонуємо вам список улюблених книг людини, без якої неможливо уявити сучасний світ:

1. «Атлант розправив плечі», Айн Ренд.

«Атлант розправив плечі» – культовий роман для кількох поколінь американців. Що буде з країною, якщо вона піде соціалістичним шляхом розвитку? Чи стануть бідні багатшими, якщо віддати їм гроші мільйонерів? Чи будуть люди щасливі, якщо переможе загальна рівність? Ренд дає всі відповіді, малюючи вражаючу картину «світлого майбутнього»

2. «Мобі Дік», Герман Мелвілл.

Щоб оцінити цю книгу, треба забути про те, скільки разів її називали «найбільшим американським романом» і «шедевром світової літератури». Безглуздо намагатися розповісти, про що цей роман. І якщо, перегорнувши останню сторінку, вам здасться, що ви все зрозуміли, – читайте заново.

3. «1984», Джордж Оруелл.

Своєрідний антипод другої великої антиутопії XX століття – «Прекрасний новий світ» Олдоса Хакслі. Що, по суті, страшніше: доведене до абсурду «суспільство споживання» – або доведене до абсолюту “суспільство ідеї»? За Оруеллом, немає і не може бути нічого гіршого тотальної несвободи…

4. «Дилема інноватора», Клейтон Крістенсен.

Про що книга? Про те, як розоряються компанії, які є лідерами галузі, коли вони займають нову нішу на ринку або коли на ринку починають домінувати новітні технології. Автор на переконливих прикладах доводить: саме в період злету керівництву слід бути найбільш уважним по відношенню до своєї компанії, оскільки цей період загрожує фінансовими втратами і навіть повним крахом.

5. «Будь тут і зараз», Рам Дасс.

Світовий бестселер, який привернув увагу до свого автора у 1971. Описує перетворення людини з допомогою застосуванні принципів йоги і дає сучасний погляд на важливість духовної сторони людської природи.

6. «Свідомість дзен, свідомість початківця», Сюнрю Судзукі.

Ви дізнаєтеся не стільки про те, як правильно займатися практикою дзен, скільки про те, як правильно розуміти своє життя і жити в цьому світі. Навіть тим, хто не збирається займатися практикою дзен, погляди Сюнрю Судзукі допоможуть по-новому поглянути на світ і самих себе.

7.«Автобіографія йога», Парамахамса Йогананда.

Книга показує великі чудеса Індії, духовне життя і етапи шляху як безпосереднє внутрішнє сприйняття послідовника найдавнішої духовної традиції. Всю глибину мудрості цієї книги неможливо сприйняти з першого прочитання, і кожен раз, повертаючись до неї на новому щаблі своїх духовних пошуків, читач незмінно черпає натхнення.

8.«Дієта для маленької планети», Френсіс Лаппо.

Незвичайна книга-бестселер про нову культуру харчування. Прості правила для здорового харчування, сотні прекрасних рецептів і багато іншого

9.«Всередині торнадо», Джеффрі Мур.

У книзі “Всередині торнадо” Джеффрі Мур продовжує свою класичну трилогію і досліджує ринки в період суперзростання і їх вплив на стратегії бізнесу, а потім дає ефективні рекомендації про те, як завоювати частку ринку і досягти зростання прибутковості на масових ринках. Автор пояснює, як можна капіталізувати потенціал періоду суперзростання і демонструє, як ринкові сили, які стоять за життєвим циклом впровадження продукту, призводять до радикальних зрушень у ринковій стратегії.

10.«Виживають тільки параноїки», Ендрю Гроув.

Успіх будь-якої компанії залежить від здатності її менеджерів правильно діяти в кризових ситуаціях. Описана в книзі історія подолання кризи, викликана спочатку появою на ринку модулів пам’яті японських конкурентів, а пізніше помилкою в процесорі Pentium, стала хрестоматійною і використовується в бізнес-школах як приклад ефективних дій.

About the author

Admin


What are your thoughts?