5 спільних особливостей стартапів, які оцінюють в мільярди доларів
1,032 views

5 спільних особливостей стартапів, які оцінюють в мільярди доларів

32 компанії, вартість яких оцінюють у 25 мільярдів доларів, або які мають потенціал стати такими, взяли участь в опитуванні Shasta Ventures про те, якими вони були під час першого раунду інвестицій. Серед опитаних компаній були такі популярні сьогодні продукти, як UBER, Tumblr, Groupon, Twitter, WhatsApp, Pinterest, Airbnb, Dropbox, Evernote, Snapchat та інші. За результатами опитування в цих стартапів було виділено головні 5 особливостей.

1. Їх ідеї спочатку вважали негідними уваги

Коли стартап вже досяг своїх висот, його ідея здається очевидною. Навіть дивно, що такого не було раніше. Хіба можна листуватися не в месенджері типу WhatsApp? Але так було не завжди. Аналіз показав, що нинішні мільярдні компанії колись пропонували ідеї, які було дуже легко не помітити. Справді, кого цікавить чергове хмарне сховище? Хто захоче писати повідомлення до 140 символів довжиною? Виявляється, найкращі ідеї спочатку були не зрозумілими і здавалися помилкою.

2. Стартапи увійшли на висококонкурентні ринки

Здоровий глузд підказує, що успішні стартапи увійшли на незайняті ринки. Але, як виявилося, більшість мільярдних компаній мали сильних конкурентів. Справа в тому, що споживачі хочуть отримувати кращий продукт або новий досвід. А існуючі ринки чекають приходу компаній, які б обслуговували клієнтів по-новому.

3. Користувачам подобалося робити звичні речі по-іншому

Мільярдні стартапи не вносять щось досконало нове на ринок, а змінюють спосіб поведінки споживачів, дають їм новий досвід в тому, що вони вже робили раніше.
Компанії на кшталт Nextdoor, Square дали споживачам новий спосіб спілкуватися з сусідами, розплачуватися кредитками тощо.

4. Щоб заробляти мільярди, не обов’язково бути гуру бізнесу

 Щоб заробляти мільярди, не обов'язково бути гуру бізнесу

Щоб заробляти мільярди, не обов’язково бути гуру бізнесу

Це може здатися несподіваним, але три чверті мільярдних компаній були засновані людьми, у яких до цього не було досвіду в бізнесі. Але у них було величезне бажання зробити корисний продукт і бачення того, що потрібно людям. Навіть якщо у майбутніх споживачів їх продуктів такого бачення ще не було.

5. Спочатку потрібно заявити про себе, а потім розраховувати на прибуток

Ще один цікавий факт: багатомільярдні компанії не отримували прибуток в той ранній період свого існування. Тоді вони зосередилися на тому, щоб набрати певну кількість користувачів. Вони спочатку сфокусувалися на закріпленні свого продукту на ринку і охопленні аудиторії. Так званому “імені”, іміджі. І тільки тоді, коли утвердилися на ринку і стали масовими продуктами — задумались про прибуток.

За матеріалами інтернет-видання businessviews.com.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?