До 2020 року кількість українських ІТ-шників збільшиться вдвічі
804 views

До 2020 року кількість українських ІТ-шників збільшиться вдвічі

В Україні працює найбільша кількість представників ІТ-індустрії у Європі – щонайменше 90 тисяч розробників за даними на 2015 рік, що на 20% більше, ніж торік. Такими є результати міжнародного дослідження аналітичного агентства Digital Ukraine News у співпраці із фондом AVentures Capital, повідомили у прес-службі асоціації “ІТ України”. Як очікується, до 2020 року кількість ІТ-шників збільшиться вдвічі.

У 2014 році обсяг експорту галузі розробки програмного забезпечення склав $ 2,3 млрд. Крім того, в Україні розташовано філії понад 100 R&D-центрів світових компаній з різних галузей телекомунікацій, розробки програмного забезпечення та комп’ютерних ігор, електронної комерції і промисловості.

У дослідженні взяли участь більше 100 ІТ-компаній, які працюють в Україні, На сьогодні це найбільше дослідження галузі. У документі проаналізовано шість ключових аспектів Software Development галузі в Україні:

– українська екосистема ІТ в цілому;

– R&D та IT-аутсорсинг в Україні;

– міжнародні R&D-центри в Україні;

– клієнтський досвід роботи з українськими компаніями – інтерв’ю і відгуки;

– кейси галузі у 2015 році;

– оподаткування і правові аспекти галузі.

Вісім ІТ-кластерів України надали дані про кількість компаній, бізнес-інкубаторів та університетів, що входять до їхнього складу, а також про кількість їх співробітників.

Також у документі розглянуто фактори, що стримують розвиток ІТ в Україні. Це недоліки українського законодавства, слабкість деяких секторів системи освіти, рівень володіння англійською мовою серед IT-фахівців у регіонах, приклади впливу кризи і неправомірних дій з боку силових органів на систему відносин із західними клієнтами та інвесторами.

Експерти, що взяли участь у дослідженні, зазначають, що галузь переживає якісні зміни. “У загальній виручці частка високомаржинальних R&D і PSD сервісів зростає. Я вважаю, що протягом п’яти років частка таких сервісів може скласти 20% українського експортного IT-сегменту”, – сказав директор асоціації “ІТ України” Віктор Валєєв.

Засновник uSupport, онлайн-платформи для вибору провайдерів, Костянтин Яковчук-Бесараб додав, що багато компаній переходять на стратегії, орієнтовані на продукт, тоді як у найближчі кілька років з’явиться сектор послуг аутсорсингу бізнес-процесів (BPO).

“Приступаючи до роботи, я вже досить багато знав про українську технологічну сферу; мені були відомі історії успіху українських аутсорсингових ІТ-компаній на ринках США і Європи. Однак я був приємно здивований отриманими результатами, які дозволяють оптимістично оцінювати майбутнє України”, – наголосив співавтор дослідження, керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв.

Дослідження проводилося за активної участі ключових галузевих асоціацій і кластерів. Дослідну та фінансову підтримку проекту надали компанії Apriorit, Ciklum, Deloitte, Microsoft, N-iX та інші.

Нагадаємо, за прогнозом IDC, внутрішній IT-ринок України у 2015 році скоротиться на 42% і становитиме у цілому близько 880 млн дол.

За матеріалами rbc.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?